Літинський відділ обслуговування громадян (сервісний центр)

Літинський відділ обслуговування громадян (сервісний центр)

Управління обслуговування громадян

Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області

Адреса:

22300

Вінницька обл..

смт.Літин

вул.Соборна, 29

тел. (04347) 2-17-23

Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Кількість працівників: 15 чол.

Начальник відділу обслуговування громадян – Дмитренко Григорій Дмитрович

Графік роботи:

Пн. – Пт.  8:00 – 17:00

Сб. – Нд. -  Вихідні

В період карантину прийом громадян здійснюється:

Пн. – Пт.  10:00 – 19:00

Сб. – Нд. -  Вихідні

Телефон КОНТАКТ ЦЕНТРУ Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області  0-800-219-108. Двінки БЕЗКОШТОВНІ.

 

 


Запит

на отримання публічної інформації

Прізвище, ім'я, по батькові -           

для фізичних осіб, найменування  

організації, прізвище, ім'я,             

по батькові представника               

організації - для юридичних           

осіб та об'єднань громадян без       

статусу юридичної особи, поштова

або електронна адреса,                    

контактний телефон запитувача     

 

 

Суть запиту на інформацію            

(загальний опис інформації або     

вид, назва, реквізити чи зміст        

документа, щодо якого зроблено  

запит, якщо запитувачу це             

відомо)                                             

 


 Прошу надати відповідь у визначений законом термін

Поштою 

 

Факсом 

 

Електронною поштою                     

 

В усній формі                                  

 


 Необхідне підкреслити

Контактний телефон запитувача    

 

Дата запиту, підпис                          

 


Зареєстровано :  

 Примітки:

 1. Запит може бути поданий:

- на поштову адресу:  вул. Соборна,29, смт.Літин, 22300

 (на  конверті вказувати "Публічна інформація");

- на електронну адресу: : Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 - факсом: 2-02-09

     2. Розпорядник інформації має надати відповідь  на  запит  на  інформацію  не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.  У разі якщо запит стосується надання великого  обсягу  інформації  або  потребує  пошуку  інформації  серед значної кількості даних,  розпорядник інформації може продовжити строк розгляду  запиту  до  20   робочих   днів  з  обґрунтуванням  такого  продовження.  Про  продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій  формі  не  пізніше  п'яти робочих днів з дня отримання  запиту.

     3. Інформація  на  запит  надається  безоплатно.  У разі коли  запитувана  інформація  містить  документи   обсягом   понад   10  сторінок,  про  це  протягом п'яти робочих днів з дня надходження  запиту повідомляється запитувачу із зазначенням обсягу  фактичних витрат,  пов'язаних  із  копіюванням  або  друком документів,  та  реквізитів  і  порядку  відшкодування   таких   витрат.   Надання  інформації   здійснюється   протягом  трьох  робочих  днів  після підтвердження оплати вартості фактичних витрат.

Подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави

або місцевого самоврядування

Додаткові заходи здійснення фінансового контролю

 Відповідно до ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Особи, які припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, зобов’язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Особа, яка претендує на зайняття посади, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, до призначення або обрання на відповідну посаду подає в установленому Законом України «Про запобігання корупції» порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

У випадку виявлення суб’єктом декларування помилок у поданій ним декларації Національне агентство за його письмовим зверненням надає можливість їх виправити протягом десяти календарних днів.

Притягнення суб’єкта декларування до відповідальності за неподання, несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або за подання у ній завідомо недостовірних відомостей не звільняє суб’єкта декларування від обов’язку подати відповідну декларацію з достовірними відомостями.

Відповідно до ст. 52 Закону України «Про запобігання корупції» та рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 11.08.2016 №3 (зі змінами) у разі відкриття суб'єктом декларування або членом його сім'ї валютного рахунка в установі банку-нерезидента відповідний суб'єкт декларування зобов'язаний у десятиденний строк письмово повідомити про це Національне агентство у встановленому ним порядку, із зазначенням номера рахунка і місцезнаходження банку-нерезидента.

У разі суттєвої зміни у майновому стані суб'єкта декларування, а саме отримання ним доходу, придбання майна на суму, яка перевищує 50 мінімальних заробітних плат, встановлених на 1 січня відповідного року, зазначений суб'єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу або придбання майна зобов'язаний письмово повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Національного агентства.

Хмільницьке об’єднане управління

Пенсійного фонду України Вінницької області

Підвищення пенсій  65-річним особам з 01.01.2019 року.

    Згідно із п.2 ст.28 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” мінімальний розмір пенсії для осіб, які досягли віку  65 років за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 роківстрахового стажу мінімальний розмір пенсії встановлюється у розмірі 40% мінімальної заробітної плати, визначеної Законом про Державний бюджет України на відповідний рік.

    В зв’язку із зростанням мінімальної заробітної плати з 1 січня 2019 року   до 4173,00 грн, проведено перерахунок пенсій непрацюючим особам даної категорії . Отже, мінімальний розмір пенсії  для осіб яким виповнилося  65 років і мають стаж  для жінок 30 і для чоловіків 35 років , становить з 1 січня 2019 року 1669.20 грн. 

      Пенсію за січень 2019 року буде профінансовано і виплачено з 4 по 25  січня 2019 року, в тому числі вищевказаним особам вже в підвищеному розмірі, тобто   збільшеної на 172,20 грн

     Крім того в 2019 році згідно із Законом України  “Про державний бюджет України на 2019 рік “ пенсія зросте ще на 9%.  Законом  встановлюється наступний прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність:

з 1 січня  – 1497,00 гривень,

 з 1 липня  – 1564,00 гривні,

з 1 грудня – 1638,00 гривень.

Хмільницьке об’єднане управління Пенсійного фонду України  Вінницької області

 

Перерахунок пенсій з 1 грудня 2018 року

    Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» від 07.12.2017 № 2246 – VІІІ встановлено, що з 1 грудня 2018 року розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, буде підвищено з 1435,00 грн. і становитиме 1497,00 грн. В зв’язку з цим, органами Пенсійного фонду України  буде проведено перерахунок пенсій, а також надбавок і підвищень до неї, розміри яких визначаються від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Будуть також перераховані  мінімальні та максимальні  розміри пенсій.

            Отже, перерахунку підлягатимуть, зокрема:

 • мінімальні та максимальні розміри пенсій;
 • доплати за понаднормативний стаж, передбачені статтею 28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»;
 • пенсії за особливі заслуги відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»;
 • підвищення відповідно до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань»;
 • щомісячна державна адресна допомога інвалідам війни та учасникам бойових дій;
 • мінімальна пенсійна виплата особам з інвалідністю, щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою та інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС;
 • державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни;

  Виплати, які залежать від величини прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та їх розміри з 01.12.2018 наводимо нижче:

Найменування виплати

Розмір, грн.

Мінімальна пенсійна виплата відповідно до статті 28 Закону України

«Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування»

Максимальна пенсійна виплата

 

1497,00

14970,00

Мінімальні розміри пенсій у зв’язку з втратою годувальника в залежності від кількості непрацездатних утриманців

Один (100%)

1497,00

Два (120%)

1796,40

Три та більше (150%)

2245,50

     

 

Мінімальна пенсійна виплата інвалідам війни та учасникам бойових дій, а також  інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

 Інвалідам І групи (285%)

4266,45

 Інвалідам ІІ групи  (255%)

3817,35

 Інвалідам ІІІ групи  (225%)

3368,25

Учасникам бойових дій (165%)

2470,05

Мінімальний розмір пенсії для інвалідів щодо яких встановлено причинний зв’язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою 

Інвалідам І групи (150%)

2245,50

Інвалідам ІІ групи (125%)

1871,25

Інвалідам ІІІ групи (110%)

1646,70

Діти – інваліди

Діти – інваліди  (100%)

1497,00

Державна соціальна допомога на догляд інвалідам війни, передбачена Законом України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам»

Інвалідам війни І групи підгрупи А (100%)

1497,00

Інвалідам війни І групи підгрупи Б (50%)

748,50

Інвалідам війни ІІ групи (25%)

374,25

Інвалідам війни ІІІ групи (15%)

224,55

Підвищення, передбачене Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»

Інвалідам війни І групи (50%)

748,50

Інвалідам війни ІІ групи (40%)

598,80

Інвалідам війни ІІІ групи (30%)

449,10

Учасникам бойових дій (25%)

374,25

Учасникам війни, нагородженим медаллю (15%)

224,55

Учасникам війни (10%)

149,70

Доплата до підвищення учасникам війни, нагородженим медаллю (5%)

74,85

Підвищення, передбачене Законом України «Про жертви нацистських переслідувань»

Неповнолітнім в’язням – інвалідам І групи (50%)

748,50

Неповнолітнім в’язням – інвалідам ІІ групи (40%)

598,80

Неповнолітнім в’язням – інвалідам ІІІ групи (30%)

449,10

Неповнолітнім в’язням (25%)

374,25

Колишнім в’язням концтаборів та інших місць примусового тримання, нагороджених медаллю (15%)

224,55

 Колишнім в’язням концтаборів та інших місць примусового тримання (10%)

149,70

Доплата до підвищення колишнім в’язням, нагородженим медаллю  (5%)

74,85

               
               

     Звертаємо увагу, що для пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов’язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування) перерахунок у зв’язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, проводиться  після звільнення з роботи або припинення такої діяльності.

    Водночас повідомляємо, що перерахунку підлягає також  надбавка до пенсії особам, які мають статус «Почесний донор України» та «Почесний донор СРСР». Розмір цієї надбавки збільшиться з 177,70 грн. до 185,30 грн. Слушно зауважити, що зазначена надбавка визначена на рівні 10 %  від прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць, який  з 01.12.2018 р. складає 1853,00 грн.

Зазначений перерахунок буде проведений органами Пенсійного фонду України автоматично.

Додатково звертатися пенсіонерам для проведення цього перерахунку не потрібно.

 Хмільницьке об’єднане управління пенсійного фонду України

Телефон «гарячої лінії»

04247 21723

 

ПРО ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ 3 01.12.2018 РОКУ

Згідно із Законом України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» передбачено збільшення з 1 грудня 2018 р. розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, до 1497 грн. У зв'язку із цим відбувається перерахунок складових пенсійної виплати, котрі визначають від розміру прожиткового мінімуму.

Виходячи із розміру прожиткового мінімуму для осіб , які втратили працездатність з 1 грудня 2018 року - 1497 грн. проводиться перерахунок:

-      мінімальних розмірів пенсій за віком, призначених відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»;

-      пенсії за особливі заслуги відповідно до Закону України «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною»;

-      підвищень, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціально захисту»;

-      підвищень учасникам війни;

-      мінімальних розмірів пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб»;

-      мінімального розміру пенсій по втраті годувальника.

Мінімальний розмір пенсій по втраті годувальника

Кількість непрацездатних

%

3 01.12.2018. (грн.)

Один

100

1497.00

Два

120

1796.40

Три та більше

150

2245.50

Мінімальний розмір пенсії в разі втрати годувальника, яка призначається членам сімей військовослужбовців та осіб, які мають право на пенсію за Законом України від 09.04.92 р. N9 2262 «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», не може бути нижчим від двох визначених законом розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, тому з грудня це 2997 грн (1497 грн х 2).

У зв'язку з цим відповідно буде змінено мінімальні розміри пенсій, передбачені ст.28 закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Ця норма статті передбачає, що мінімальний розмір пенсій за віком установлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, за наявності в чоловіків -35, а в жінок - 30 років страхового стажу.

Передбачено, що розмір пенсії, обчислений, відповідкно до ст. 28 ЗУ «Про загальнообовязкове державне пенсійне страхування», перераховують у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, особам, які не працюють (не провадять діяльності, пов'язаної з одержанням доходу, що є базою для нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування).

Проте в разі звільнення з роботи та звернення пенсіонера до управління Пенсійного фонду України за місцем проживання з відповідною заявою пенсія буде перерахована.

Підвищення до пенсії почесним донорам:

Ст.13 Закону України «Про донорство крові та її компоненті в» передбачає, що до пенсій почесним донорам України встановлюється надбавка у розмірі 10% від затвердженого прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць. Розмір такого прожиткового мінімуму з 01.12.2018р. становитиме 1853 грн., відповідно розмір надбавки 185,30грн.

З 1 грудня 2018 року буде підвищено щомісячну державну адресну допомогу інвалідам війни, інвалідам з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС та учасникам бойових дій:

Щомісячна державна адресна допомога до пенсії призначається коли щомісячний розмір пенсійної виплати з урахування надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством та без урахування пенсій за особливі заслуги перед Україною не досягає у інвалідів війни, інвалідів з числа учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС:

Інвалідам І групи

285% від 1497 грн..

4266,45 грн.

Інвалідам II групи

255% від 1497 грн..

3817,35 грн.

Інвалідам III групи

225% від 1497 грн..

3368,25 грн..

Та учасникам бойових дій

165% від 1497 грн..

2470,05 грн..

В управлінні забезпечено стабільну виплату всіх пенсійних зобов'язань, а також докладається максимум зусиль для швидкого й повного перерахунку пенсійних виплат у зв'язку із змінами в законодавстві. У бюджеті Пенсійного фонду на ці потреби передбачені відповідні фінансові ресурси. Громадянам не потрібно додатково звертатися до органів Фонду. Усі перерахунки будуть здійснені автоматично, за матеріалами пенсійних справ.

Начальник Хмільницького об'єднаного УПФУ

Вінницької області Л.Майструк

Телефон "гарячої лінії' (04338) 2-12-17

Пенсійне забезпечення ветеранів Великої Вітчизняної війни

Інваліди Великої Вітчизняної війни мають право вибору закону, відповідно до якого обчислюється розмір їхніх пенсій. Залежно від змін, які відбуваються в законодавстві, обирається найбільш вигідний для інвалідів війни розрахунок пенсії: за нормами Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» або «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Звичайно такий перерахунок проводиться на бажання кожної особи, на підставі її письмової заяви.

Як відомо, розмір пенсій, обчислених за нормами Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», залежить від трудового внеску кожної конкретної особи, від того, який заробіток вона одержувала в період роботи.

Під час обчислення пенсій по інвалідності за нормами Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» їхній розмір визначається у встановлених відсотках від середньомісячного заробітку інваліда залежно від групи інвалідності: інвалідам війни ІІІ групи – 60%; інвалідам війни ІІ групи – 80%; інвалідам війни І групи – 100% відповідних сум грошового забезпечення (заробітку).

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28.12.2011р. №1381

встановлено, що особам, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», мінімальний розмір пенсії по інвалідності не може бути нижчим:

-      В інвалідів війни з числа солдатів і матросів строкової служби І групи – 120%, ІІ групи 110%, ІІІ групи – 105% прожиткового мінімуму  з 1 грудня 2018 р. – 1497.00грн.

На 1 грудня 2018 р. це відповідно становить : 1796,40; 1646,70 і 1571,85 грн..

Інвалідам війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються: інвалідам І групи – в розмірі 50%; ІІ групи – 40%; ІІІ групи – 30% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Для інвалідів війни ІІ і ІІІ груп з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. та війни 1945р. з імперіалістичною Японією, яким виповнилось 85 років і більш, розмір такого підвищення становить 50% названого прожиткового мінімуму (як для інвалідів війни І групи).

Пенсії учасникам бойових дій обчислюються згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» і підвищуються на 25% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Для учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. та війни  1945 р. зімперіалістичною Японією, яким виповнилося 85 років і більше, розмір такого підвищення становить 50% названого прожиткового мінімуму (як для інвалідів війни І групи).

За Законом України «Про поліпшення матеріально становища учасників бойових дій та інвалідів» до пенсій інвалідів війни та учасників бойових дій установлюється цільова грошова допомога. Розмір такої допомоги інвалідам війни І групи становить 70 грн., інвалідам ІІ і ІІІ груп – 50грн., а учасникам бойових дій – 40 грн. на місяць.

Крім цього, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 28.07.2010 р. №656 (зі змінами) в інвалідів війни, в яких щомісячний розмір пенсійних виплат (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексацій та інших доплат до пенсій, установлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає: в інвалід війни І групи – 285%; ІІ групи – 255%; ІІІ групи – 225% прожиткового мінімуму, встановленого законом для осіб, які втратили працездатність, установлюється щомісячна державна адресна допомога в сумі, що не вистачає до зазначених розмірів.

Щомісячна державна адресна допомога до пенсії, передбачена вище, інвалідам війни ІІ і ІІІ групи з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. та війни 1945 р. з імперіалістичною Японією й учасникам бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. та війни 1945 р. з імперіалістичною Японією, яким виповнилося 85 років і більше, виплачується в розмірі, встановленому для інвалідів війни І групи.

Тобто на 1 грудня поточного року пенсійна виплата не може бути нижчою:

-      В інвалідів війни І групи – 4266,45 грн. (1497х 285%);

-      В інвалідів війни ІІ групи – 3817,35 грн. (1497 х 255%);

-      В інвалідів війни ІІІ групи – 3368,25 грн. (1497 х 225%);

-      В учасників бойових дій  - 2470,05 грн. (1497 х 165%);

-      В інвалідів війни ІІ і ІІІ групи з числа учасників бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. та війни 1945 р. з імперіалістичною Японією й учасникам бойових дій у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр. та війни 1945 р. з імперіалістичною Японією, яким виповнилося 85 років і більше, - 4266,45 грн. (1497 х 285%).

Більшість таких ветеранів відзначена урядовими нагородами, і їм встановлено пенсію за особливі заслуги перед Україною. Така пенсія встановлюється як надбавка до пенсії у відсотках до прожиткового мінімуму, встановленого законодавством для осіб, які втратили працездатність, і кожного разу, коли змінюється прожитковий мінімум, перераховується.

Щодо пенсійного забезпечення учасників війни та дітей війни, то розміри пенсій цих категорій визначаються згідно із Законом України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» залежно від страхового стажу і заробітку.

До пенсій учасникам війни,  нагородженим орденами і медалями колишнього СРСР за самовіддану працю і бездоганну військову службу в тилу в роки Великої Вітчизняної війни, встановлюється підвищення в розмірі 20% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (з 1 грудня 2018 р. – 299,40 грн.), іншим учасникам війни – у розмірі 15% названого прожиткового мінімуму (з 1 грудня 2018 р. – 224,55 грн.).

Дітям війни (крім тих, на яких поширюється чинність законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» і «Про жертви нацистських переслідувань») до пенсії підвищення, встановлене ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», проводиться в розмірі 66,43 грн..

При цьому слід пам’ятати, що особам, які одночасно мають право на одержання підвищення до пенсії відповідно до законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про жертви нацистських переслідувань» і «Про соціальний захист дітей війни», таке підвищення провадиться за їхнім вибором за однією з підстав.

 

 Надання електронних документів з підтвердженням QR-кодом

Пенсійний фонд   України інформує, що з метою наближення послуг до громадян та дистанційного обслуговування (отримання послуг без відвідування органів Фонду) запроваджено новий сервіс надання електронних документів з підтвердженням QR-кодом.

Сервіс надається для користувачів Веб-порталу Пенсійного фону України, які увійшли на Портал за допомогою електронного цифрового підпису (ЕЦП).

Через Веб-портал Пенсійного фонду України можна отримати такі електронні документи з QR-кодом:

-довідку про доходи пенсіонера для призначення субсидій (містить дані про розмір пенсії, без урахування окремих видів виплат);

-довідку про доходи пенсіонера (загальний розмір призначеної пенсії);

-індивідуальні відомості про застраховану особу (форма ОК-5) (містять інформацію про страховий стаж, заробітну плату та сплату страхових внесків страхувальниками);

-витяг з Реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (містить дані про статус застрахованої особи/отримувача страхової виплати; дані про набутий страховий стаж; відомості про страхувальників, про періоди трудових відносин; відомості щодо нарахованої заробітної плати, що враховуються для розрахунку страхових виплат та страхового стажу; відомості про особливі умови прці, про суми добровільних внесків; дані пенсійної справи; відомості про інші види загальнообов’язкового державного соціального страхування).

Зазначені електронні документи дійсні для оформлення субсидій, документів у центрах надання адміністративних послуг, посольствах та консульських установах, пред’явлення в банківських установах, органах фіскальної служби, виконавчої служби,територіальних органах міграційної служби,тощо.

Перевірити достовірність видачі електронних документів з QR-кодом можна через Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України у розділі «Верифікація виданих документів» за адресою: http://portal.pfu.gov.ua/sidebar/Templates/DocConfirm.

Електронний документ з QR-кодом, підписаний електронним цифровим підписом Пенсійного фонду України, згідно чинного законодавства, є аналогом паперового документа, підписаного відповідальною особою в органі Фонду.

QR-код (англ. quick response-швидкий відгук) – матричний код (двовимірний штрих-код). Основна перевага QR-коду – це легке розпізнавання сканувальним обладнанням (в тому числі й фотокамерою мобільного телефону).

Хмільницьке об’єднане управління Пенсійного фонду України  Вінницької області

Заходи врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів.

Згідно зі ст. 29 Закону України “Про запобігання корупції”до осіб, у яких наявний реальний чи потенційний конфлікт інтересів, можуть бути застосовані заходи зовнішнього та самостійного врегулювання конфлікту шляхом:

- усунення особи від виконання завдання, вчинення дій, прийняття рішення чи участі в його прийнятті;

- застосування зовнішнього контролю за виконанням особою відповідного завдання, вчиненням нею певних дій чи прийняття рішень;

- обмеження доступу особи до певної інформації;

- перегляду обсягу службових повноважень особи;

- переведення особи на іншу посаду;

- звільнення особи.

Окрім того законодавство передбачає можливість особам самостійно вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів шляхом позбавлення відповідного приватного інтересу з наданням підтверджуючих це документів безпосередньому керівнику або керівнику органу, до повноважень якого належить звільнення з посади. Позбавлення приватного інтересу має виключати будь-яку можливість його приховування.

Хмільницьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області

Заборони щодо осіб які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування

Особам, уповноваженим на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зазначеним у пункті 1 частини першої статті 3 Закону України “Про запобігання корупції”, які звільнилися або іншим чином припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, забороняється:

1) протягом року з дня припинення відповідної діяльності укладати трудові договори (контракти) або вчиняти правочини у сфері підприємницької діяльності з юридичними особами приватного права або фізичними особами — підприємцями, якщо особи, зазначені в абзаці першому цієї частини, протягом року до дня припинення виконання функцій держави або місцевого самоврядування здійснювали повноваження з контролю, нагляду або підготовки чи прийняття відповідних рішень щодо діяльності цих юридичних осіб або фізичних осіб — підприємців;

2) розголошувати або використовувати в інший спосіб у своїх інтересах інформацію, яка стала їм відома у зв’язку з виконанням службових повноважень, крім випадків, встановлених законом;

3) протягом року з дня припинення відповідної діяльності представляти інтереси будь-якої особи у справах (у тому числі в тих, що розглядаються в судах), в яких іншою стороною є орган, підприємство, установа, організація, в якому (яких) вони працювали на момент припинення зазначеної діяльності.

Порушення встановленого пунктом 1 частини першої цієї статті обмеження щодо укладення трудового договору (контракту) є підставою для припинення відповідного договору.

Правочини у сфері підприємницької діяльності, вчинені з порушенням вимог пункту 1 частини першої цієї статті, можуть бути визнані недійсними.

У разі виявлення порушень, передбачених частиною першою цієї статті, Національне агентство звертається до суду для припинення трудового договору (контракту), визнання правочину недійсним.

Хмільницьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області

Новації в порядку проведення перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам

Частиною 4 ст. 42 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” № 1058 було встановлено поря­док проведення перерахунку пенсій, якщо особа після призначення (перерахунку) пенсій продовжує працювати. Через кожні два роки пенсіонери особисто зверталися до територіальних управлінь з відповідною заявою.

Законом  України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”  в установлений порядок внесено зміну, якою передбачено, що органи Пенсійного Фонду щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять пе­рерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в яко­му проводиться перерахунок, набули права на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим-третім цієї частини, на більш вигідних умовах. Порядок такого пе­рерахунку пенсії встановлюється правлінням Пенсійного фонду за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

Страховий стаж, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї статті, обчислюється не раніше від дня, наступного за днем, до якого обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Нагадаємо, що такий перерахунок не провадиться пенсіо­нерам, які одержують пенсію за вислугу років на умовах, пе­редбачених Законом України «Про пенсійне забезпечення», та які не досягли віку, встановленого ст 26 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” .

Хмільницьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області 

Пільгове пенсійне забезпечення працівників сільського господарства

Сьогодні право на пенсію за віком мають чоловіки, яким виповнилося 60 років, і жінки, яким виповнилося 58 років (60 років починаючи з 2021 року) за наявності страхового стажу не менше 25 років. Вимога до мінімального страхового стажу поступово збільшуватиметься (щороку на один рік). У 2028 році право на призначення пенсії за віком після досягнення віку 60 років матимуть тільки ті особи, у яких буде не менше 35 років стажу. На пільгових умовах із зменшенням пенсійного віку призначаються пенсії деяким категоріям працівників сільського господарства.

Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”  №2148-VIII від 03.10.2017 року доповнено Зукон України  “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування ”  розділом XIV”Пенсійне забезпечення окремих категорій громадян”. 

 Згідно із п.3 частини другої ст.114 цього розділу чоловікам, які працюють трактористами - машиністами і безпосередньо зайняті у виробництві  сільськогосподарської продукції в колгоспах, радгоспах інших підприємствах сільського господарства – після досягнення 55 років  і за наявності страхового стажу не менше 30 років, з них не менше 20 років на зазначеній роботі.

До 1 квітня 2024 року за умови наявного страхового стажу :

з 1 квітня 2017 року  до 31 березня 2018 р. — не менше 26 років 6 місяців;

з 1 квітня 2018 року  до 31 березня 2019 р. — не менше 27 років;

з 1 квітня 2019 року  до 31 березня 2020 р. — не менше 27 років 6 місяців;

з 1 квітня 2020 року  до 31 березня 2021 р. — не менше 28 років;

з 1 квітня 2021 року  до 31 березня 2022 р. — не менше 28 років 6 місяців;

з 1 квітня 2022 року  до 31 березня 2023 р. — не менше 29 років;

з 1 квітня 2023 року  до 31 березня 2024 р. — не менше 29 років 6 місяців.

 Згідно із п. 5 частини другої ст.114  цього розділу   жінкам, які працюють доярками ( операторами машинного доїння), свинарками- операторами в колгоспах, радгоспах інших підприємствах сільського господарства – після досягнення 55 років  і за наявності  стажу на зазначених роботах не менше 20 років  і за умови виконання встановлених норм обслуговування . Норми обслуговування для цих цілей встановлюються в порядку визначеному Кабінетом Міністрів України.  Жінки , які народилися до 1970 року мають право на пільгову пенсію після досягнення такого віку:

50 років –                  які народились по 31.03.1965 року

50 років 6 місяців – з 01.04.1965 по 30.09.1965;

51 рік –                      з 01.10.1965 по 31.03.1966;

51 рік 6 місяців –     з 01.04.1966 по 30.09.1966;

52 роки –                   з 01.10.1966 по 31.03.1967;

52 роки 6 місяців –  з 01.04.1967 по 30.09.1967;

53 роки –                   з 01.10.1967 по 31.03.1968;

53 роки 6 місяців –  з 01.04.1968 по 30.09.1968;

54 роки –                   з 01.10.1968 по 31.03.1969;

54 роки 6 місяців –  з 01.04.1969 по 30.09.1969;

55 років-                    з 01.10.1969 по 31.12.1970.

При досягненні вищевказаного віку  за наявності 20 років пільгового стажу роботи, який підтверджується довідкою з організації, або у разі ліквідації організації пільговий стаж встановлюється рішенням комісії при головному УПФУ у Вінницькій області, призначаються пенсії із зниженням пенсійного віку дояркам, свинаркам та трактористам, які працюють в сільському господарстві.

Хмільницьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області

Зміни у законодавстві щодо звільнення деяких категорій платників від сплати ЄСВ

        Законом України від 03 жовтня 2017 року № 2148-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсії” внесено зміни до Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (далі – Закон № 2464), а саме, викладено в новій редакції частину четверту статті 4 Закону № 2464, згідно з якою від сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхуваннязвільняються фізичні особи – підприємці, в тому числі ті, що обрали спрощену систему оподаткування, та члени фермерського господарства, віднесені до платників єдиного внеску, які:

      - отримують пенсію за віком, у тому числі на пільгових умовах (передбачені частинами другою та третьою статті 114, пунктом 72 розділу XV Прикінцеві положення Закону № 1058, дострокову пенсію, (передбачені частиною першою статті 115, пунктом 72 розділу XV Прикінцеві положення Закону № 1058), зі зниженням пенсійного віку ( передбачені статтею 55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи”);

     -  є особами з інвалідністю, незалежно від отримання пенсії або соціальної допомоги;

     -  досягли віку, встановленого статтею 26 Закону № 1058, та отримують  відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу (незалежно від виду пенсії).

        Зазначені пільги не поширюються на осіб, які отримують пенсію у зв’язку з втратою годувальника та не досягли віку, встановленого статтею 26 Закону № 1058, а також на осіб, які отримують пенсію за вислугу років та не досягли віку, встановленого статтею 26 Закону № 1058.

        Згідно зі статтею 10 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” (далі – Закон) особи, які досягли 16-річного віку та не перебувають у трудових відносинах з роботодавцями, визначеними пунктом 1 частини першої статті 4, та не належать до платника єдиного внеску, визначених пунктами 4 та 5 частини першої статті 4 цього Закону, у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, які працюють або постійно проживають за межами України, якщо інше не встановлено міжнародними логоворами, мають право на добровільну сплату єдиного внеску на  загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

        Зазначені особи укладають договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування з відповідним органом доходів і зборів.

         Договором про добровільну участь може бути передбачена одноразова слата особою єдиного внеску за попередні періоди, у яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню ( у тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року). При цьому сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоджу не може бути меншою за мінімальний страховий внесок та більшою за суму єдиного внеску, обчисленого виходячи з максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановлених на дату укладення договору.

        Згідно  з підпунктом 7 пункту 22 вищевказаного Закону України № 2148 – VIII, який набрав чинності з 1 січня 2018 року, передбачається, що сума сплаченого єдиного внеску за кожен місяць такого періоду не може бути меншою за мінімальний страховий внесок на дату укладення договору, помножений на коефіцієнт 2.    

      Головний спеціаліст Літинського відділу обслуговування громадян Хмільницького обєднаного управління ПФУ Вінницької області Л.Вихрист

ЗМІНИ В ПЕНСІЙНОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ З СІЧНЯ 2018 РОКУ

   Хмільницьке об’єднане  управління Пенсійного фонду  Вінницької області повідомляє про зміни в законодавстві, що набудуть чинності з 1 січня 2018 року.

1. Починаючи з 01 січня 2018 року для набуття права на пенсію за віком при досягненні 60-ти років необхідним є наявність страхового стажу не менше ніж 25 років.

2. Мінімальний розмір пенсії за віком для осіб, які досягли 65-річного віку, встановлюється відповідно до ст.28 Закону України «Про загальнообов’язкове державне страхування» № 1058 з 1 січня 2018 року, за наявності у чоловіка 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу у розмірі 40% мінімальної заробітної плати, визначеної Законом, і не має бути меншим від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. В зв’язку з тим, що розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2018 року становить 3723 грн, відповідно мінімальний розмір пенсії для зазначеній категорії пенсіонерів – 3723 * 40% = 1489,20 грн.

3. З 1 січня 2018 року максимальний розмір пенсійної виплати незалежно від виду пенсії встановлюється на рівні 10 прожиткових мінімумів для непрацездатних громадян - 1373 грн * 10 = 13730 грн. До 1 січня 2018 року максимальний розмір пенсії починаючи з 01 вересня 2015 року становив 10740 грн.

4. На перехідний період 2017-2019 рр застосовуються такі правила призначення пенсії за віком у 2017 році – із застосуванням середньої зарплати за 2014-2016 роки, у розмірі 3 764,4 грн. та величини оцінки одного року стажу – 1,35%; у 2018 році пенсію призначатимуть із застосуван-ням середньої зарплати за 2016 і 2017 роки та вартості одного року стажу – 1%; починаючи з 2019 року – за останні три роки та вартості одного року стажу – 1%.

5. Прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність станом на 1 січня 2018 року становить 1373 грн., тому базою оподаткування є сума пенсій або щомісячного довічного грошового утримання у частині, що перевищує 13730 грн. на місяць. При цьому застосовується ставка податку 18%, військового збору — 1,5%.

Начальник Хмільницького об’єднаного УПФУ  Л.В.Майструк 

                Зміни щодо перерахунку пенсій з 1 квітня 2018 року

    По суті змінилося лише одне – перерахунок тепер відбуватиметься в автоматичному режимі, без звернення до управління ПФУ. Це – стандартний перерахунок, який проводився, починаючи з 1 січня 2004 року і був передбачений для працюючих пенсіонерів через кожні два роки. Відмінність у тому, що якщо раніше такий перерахунок здійснювався лише за заявою людини, то тепер проводитиметься автоматично, незалежно від того – звернеться людина чи ні. Перерахунок стосується тих осіб, які станом на 1 березня 2018 року набули додаткового страхового стажу 24 місяці, або на цю дату пройшло не менше двох років після призначення чи попереднього перерахунку пенсії.

   З 1 квітня 2018 року проведено перерахунок пенсій двом категоріям людей:

 Одна категорія – це ті, хто пропрацював повних 24 місяці від попереднього перерахунку або призначення пенсії. Ці люди мають право на проведення перерахунку пенсії за стажем і за заробітною платою. Оскільки у деяких працюючих пенсіонерів заробітна плата була невисокою,  то спосіб перерахунку обирався такий, що  більш вигідний для пенсіонера. Тобто: або  розрахунок за стажем і заробітною платою  або лише за доданням стажу.

 Інша категорія – це пенсіонери, які після призначення чи перерахунку пенсії  відпрацювали  менше як два роки, але вже минуло два роки. Наприклад, пенсію призначено в 2016 році, особа пропрацювала ще 5 місяців, звільнилась і не звернулась до управління Пенсійного фонду за перерахунком пенсії. Ось для цієї категорії необхідно дорахувати цей стаж, навіть якщо  немає 24 місяців страхового стажу, але пройшло вже два роки після призначення чи попереднього  перерахунку пенсії, то у такому разі перерахунок проводиться лише за доданням стажу.

   Розрахунок надбавки за понаднормовий стаж залишається  як і було раніше.  Тобто за кожний повний рік страхового стажу – понад 35 років чоловікам і понад 30 років жінкам, а  тим пенсіонерам, які вийшли на пенсію до жовтня 2011 року (“пенсійна реформа 2011 року”) і відтоді не проводили перерахунок понад 20 років для жінок і 25 років для чоловіків – пенсія за віком збільшується на 1% від розміру основної пенсії, але при цьому не більше розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Тобто якщо у  пенсіонера 40 років стажу, то понаднормово йому зарахують  5років  , а  для призначених до 01.10.2011 року - 15 років .

Надбавка за понаднормативний стаж розраховується від прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність і залежить від факту працевлаштування. Прожитковий мінімум для доплати працюючим пенсіонерам за понаднормовий стаж не зазнає змін залежно від періодичного зростання прожиткового мінімуму. Для всіх працюючих пенсіонерів, які весь час працювали після виходу на пенсію, нині застосовується прожитковий мінімум, зафіксований на 1 вересня 2015, який становить 1074 гривні. Але якщо,  працівник після призначення пенсії змінив місце роботи, приміром, у вересні 2017-го (було звільнення і згодом знову вийшов на роботу), то прожитковий мінімум для розрахунку доплати за понаднормовий стаж для нього фіксується вже станом на дату звільнення - 1312 гривень.  Якщо ж працюючий пенсіонер   звільнявся з роботи після 01.10.2017 року  і звертається до управління Пенсійного фонду , то отримує доплату за понаднормовий стаж від прожиткового мінімуму  1452,00 грн.. І вже в подальшому для непрацюючого пенсіонера доплата за понаднор-мативний стаж починає змінюватися відповідно до змін прожиткового мінімуму. 

Наприклад: 1. Пенсіонер А .працює та має 10 років понаднормового стажу і не звільнявся з роботи після виходу на пенсію, основний розмір пенсії більше прожиткового мінімуму, то додатково отримує  107,4 гривень до пенсії та щорічна  сума збільшення  10 грн. 74 коп. Тобто через два роки доплата за понаднормативний стаж збільшиться на  21 грн. 48 коп.

2. Пенсіонер Б . має 10 років понаднормового стажу, основний розмір пенсії більше прожиткового мінімуму  і   після виходу на пенсію  не працював - то додатково отримує  145,2 гривень до пенсії . Зараз працює з січня 2018 року то щорічна  сума збільшення  14 грн. 52 коп.  , тобто через два роки доплата за понаднормативний стаж збільшиться на  29 грн. 04 коп.

 В квітні більшість пенсіонерів отримають виплати  вже перерахованих розмірів пенсій , так як в кінці березня  проведено перерахунок пенсій  в автоматичному режимі.  На жаль  залишились ще і в Літинському районі не перераховані пенсії, які потребують перерахунку в індивідуальному порядку.

 Для багатьох працюючих пенсіонерів  з невеликою зарплатою загальний розмір пенсії не змінився. Так наприклад для осіб  , які одержують пенсію в мінімальному розмірі по інвалідності - після перерахунку  становить 1452,00 грн, а для пенсіонерів за віком, які станом на 01.10.2017 року працювали і продовжують працювати -1373,00 грн.

Крім того слід зазначити, що не перераховуються пенсії за вислугу років  особам, які працюють  та не досягли пенсійного віку.

Надалі  щороку з 1 квітня  автоматично буде проводитись такий перерахунок пенсії.

Консультацію можна одержати за телефоном ” гарячої лінії “ 2-17-23 в Літині 

Начальник Хмільницького об’єднаного управління

Пенсійного фонду України Вінницької області                Людмила Майструк.

 

Перерахунок пенсій з 1 жовтня 2017 року в рамках пенсійної реформи

Верховна Рада України 3 жовтня 2017 р. ухвалила Закон України № 2148-УІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій».

Спробуємо розібратися, кого стосуються ці зміни, на який розмір підви­щення пенсії слід сподіватися пенсіонерам, які вийшли на пенсію до 2009 р., та коли пенсіонери одержать перерахований розмір пенсії, а також які зміни внесено цим Законом щодо призначення пенсій у подальшому, що потрібно знати молоді вже сьогодні для того, щоб не втратити права на пенсію.

Осучаснення пенсій

У жовтні п. р. пенсіонери одержать підвищений розмір пенсії. Це відбу­вається у зв’язку з ухваленням Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підви­щення пенсій» (далі — Закон № 2148).

Перерахунок пенсій проведено з кількох аспектів, а саме:

— із зміною показника середньої заробіт­ної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для об­числення пенсій (осучаснення пенсій);

використанням нового розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

переглядом відсотків зменшення розміру пенсій за достроковий вихід на пенсію жінок у 55-річному віці;

виплати пенсій працюючим пенсіо­нерам незалежно від факту роботи.

Кого стосується осучаснення пенсій

З 1 жовтня 2017 р. перераховано:

пенсії, призначені до 1 жовтня поточного року. При цьому перерахунок проведено із за­стосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхо­ві внески, обчисленої як середній показ­ник за 2014, 2015 і 2016 р. (3764,40 грн), та величини оцінки одного року страхово­го стажу в розмірі 1 %. Це стосується пен­сіонерів, які одержують пенсії за нормами Закону України від 09.07.2003 р. №1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон № 1058), та військовослужбовців строко­вої служби — інвалідів унаслідок захво­рювання, пов’язаного з проходженням служби, в тому числі тих, які одержують пенсію за нормами Закону України від 09.04.92 р. №2262-ХІІ «Про пенсійне за­безпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі — За­кон N9 2262), оскільки заробіток для об­числення таких пенсій визначається від­повідно до ст. 40 Закону №1058.

Не слід очікувати, що пенсії всіх пен­сіонерів зростуть однаково, збільшен­ня розміру пенсії у зв’язку з осучасненням заробітку в кожного пенсіонера своє, оскільки враховуються показни­ки коефіцієнта заробітку та тривалість страхового стажу кожного пенсіонера (індивідуальні показники особи).

Приклад перерахунку пенсій за нормами Закону № 1058

 1. Чоловік працював на шкідливих роботах за Списком № 2, належить до категорії дітей війни. Пенсія за віком призначена у 2000 р. Страховий стаж — 46 років два міся­ці, з них 20 років — робота за Списком № 2. Коефіцієнт йо­го заробітної плати становить 1,27.

Розмір пенсії до перерахунку становив 1581,98 грн; роз­мір пенсії після перерахунку — 2585,57 грн, сума підви­щення — 1003,59 грн.

 1. Жінка, техпрацівниця у школі. Пенсія за віком призна­чена у 2007 р. Страховий стаж — 34 роки чотири місяці. Коефіцієнт її заробітної плати становить 0,87097.

Розмір пенсії до перерахунку — 1464,49 грн; розмір пен­сії після перерахунку — 1609,59 грн. Сума підвищення — 145,10 грн.

Переведення з пенсій, призначених за спеціальними законами, на пенсію за Законом № 1058

Пенсіонерам, пенсії/щомісячне довічне грошове утри­мання яким призначені відповідно до законів України «Про Кабінет Міністрів України», «Про державну службу», «Про Національний банк України», «Про дипломатичну службу», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про прокуратуру», «Про статус народного депутата України», «Про судоустрій і статус суддів», «Про судову експертизу», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про державну підтримку засо­бів масової інформації та соціальний захист журналістів». Митного кодексу України, Податкового кодексу України, Положення про помічника-консультанта народного депута­та України, розмір яких розрахований за матеріалами пенсійних справ за нормами Закону №1058 із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) за 2014-2016рр. та величини оцінки одного року страхового ста­жу — 1%. буде більший, проводиться автоматичне (без їх­нього звернення) переведення на пенсію на умовах, передбачених Законом № 1058.

При цьому такі пенсіонери у будь-який час зможуть звернутися до органів Пенсійного фонду для переведення їх на пенсію за спеціальним законом із встановленням розміру пенсії, одержуваної до переведення на Закон № 1058. Повернутися на пенсії за спеціальним законом вони матимуть змогу з першого числа місяця, наступного за тим, у якому надійшла від них відповідна заява.

Повернення відсотків за достроковий вихід на пенсію жінок

До 1 січня 2015 р. пунктом 7-2 Прикінцевих положень За­кону № 1058 право дострокового виходу на пенсію за ві­ком мали жінки, яким виповнилося 55 років, за наявності страхового стажу — не менш як 30 років та за умови звіль­нення з роботи. У такому разі розмір їхньої пенсії, обчисле­ний відповідно до ст. 27, з урахуванням ст. 28 цього Зако­ну, зменшується на 0,5% за кожний повний чи неповний місяць дострокового виходу на пенсію.

Передбачалося, що зменшення розміру пенсії за віком за­стосовується впродовж усього періоду одержання пенсії не­залежно від її виду (крім випадків, коли жінка відмовлялася від одержання дострокової пенсії та продовжувала працювати).

Законом № 2148 таку норму змінено І передбачено, що зменшення розміру пенсії за віком застосовується до до­сягнення віку, передбаченого ч. 1 ст. 26 цього Закону, та впродовж періоду, який дорівнює кількості повних та не­повних місяців дострокового виходу на пенсію після досяг­нення жінкою віку, передбаченого ч. 1 ст. 26 цього Закону. Після завершення такого періоду розмір пенсії перегля­дається без застосування зниження пенсії з дня, наступно­го за днем завершення цього періоду.

Наприклад, жінці, яка народилася 1 серпня 1958 р. та ма­ла 30 років страхового стажу, з серпня 2013 р. призначили дострокову пенсію за досягнення 55-річного віку. Пенсій­ний вік, установлений ст. 26 Закону № 1058 для жінок, які народилися в період з 1 квітня до 30 вересня 1958 р.,- 57 років. Тобто жінка вийшла на пенсію на два роки раніше, внаслідок чого розмір її пенсії було зменшено на 12%. Вона досягла 57-річного віку 1 серпня 2015 р. і до 30 вересня р, одержувала зменшений розмір пенсії. Цей період становить два роки два місяці. Ураховуючи зміни в Законі, з 1 жовтня 2017 р. розмір її пенсії переглядається без засто­сування зниження пенсії за достроковий вихід на пенсію.

Для надання додаткової інформації в управлінні працює телефон «гарячої лінії»: 2-17-23

Начальник об’єднаного управління Л.Майструк

 

Щодо підвищення пенсій  з 1 жовтня 2017 року.

Вже другу осінь поспіль пенсіонери очікують на анонсоване Урядом осучаснення своїх пенсійних виплат. У минулому році розраховували на наповнення бюджету Пенсійного фонду України коштами від легалізації заробітних плат. Однак, суттєве зниження ставки єдиного соціального внеску не дало такого ефекту.

Підвищення мінімальної заробітної плати до 3200 гривень та інші зміни до законодавства вже з травня місяця поточного року показали наявність певного ресурсу, адже головним джерелом наповнення бюджету ПФУ є внески від фонду оплати праці. Так, за січень - серпень 2017 року, сума власних надходжень від сплати єдиного соціального внеску по Літинському району зросла до аналогічного періоду минулого року на 14,2 млн грн і склала 33,7 млн грн, до бюджету ПФУ у Вінницькій області зросла майже на мільярд, у порівнянні з минулим роком, і склала 2 605,3 млн. грн. По Україні власні надходження зросли на 27,6 млрд. грн. Тож кошти на таке омріяне підвищення в державі є. Ще на початку літа Уряд подав законопроект №6614 про пенсійну реформу до Верховної Ради, який 13 липня було прийнято у першому читанні.

В подальшому, після проведення засідань чисельних робочих нарад, зустрічей з народними депутатами, представниками Уряду, міністерств та громадських організацій, опрацьовано 2144 поправки до законопроекту від 82 народних депутатів та підготовлено його до розгляду Верховною Радою в другому читанні. В очікуванні минув тиждень, адже даний законопроект є одним з найважливіших. Наслідки його прийняття відчує кожен українець. Хтось вже цього року, а хтось в майбутньому.  В вересні місяці кількість звернень до управління Пенсійного фонду,  як на особистий прийом, так і письмових та на телефони «гарячих ліній», збільшилась у три рази в порівнянні з минулими місяцями. Питання, з якими звертаються громадяни, стосуються проведення перерахунків пенсій, що мали відбутися з 1 жовтня та змін в пенсійному законодавстві для майбутніх пенсіонерів.

У Літинському районі 11347  пенсіонерів, з них 10807 осіб  (95,2% від загальної чисельності пенсіонерів) отримують пенсію за нормами Закону України «Про загально-обов’язкове державне пенсійне страхування». Тобто, їх пенсії підлягатимуть осучасненню.

   В результаті проведеного перерахунку – осучаснення - пенсії будуть збільшені у 7250 чол., або у 67% від чисельності осіб, пенсії яких підлягають перерахунку. Розмір підвищення розрахується індивідуально для кожного пенсіонера за матеріалами пенсійної справи. Отож, звертатися додатково до управління Пенсійного Фонду не потрібно.

    За попередніми розрахунками 4992 пенсіонери можуть очікувати на підвищення до 200 грн., більше 1061 пенсіонерів - від 200 до 500 грн. , 1167 чоловік - на суму від 500 до 3000 грн., та 30 чоловік отримають підвищення більше 3000 грн.

      Внаслідок проведеного перерахунку, середній розмір пенсії  становитиме 1722,32 грн, тоб-то збільшиться приблизно на 9% (на даний час він складає  1576,48грн).  При цьому, видатки на виплату пенсій у зв’язку із проведенням осучаснення зростуть приблизно на 2 млн. грн, тобто на 12 %.

Окрім того, Уряд пропонує з 1 жовтня 2017 року збільшити прожитковий мінімум для непраце-здатних громадян з 1312 грн до 1373 грн. В зв’язку з цим, в районі будуть перераховані пенсії більше 2 тисяч пенсіонерів.Також пропонується скасувати 15% зниження пенсій працюючим пенсіонерам. Сьогодні у Літинському районі 1324 таких пенсіонерів, з яких 144  очікує змін до законодавства про зняття обмежень виплат.

Станом на 26 вересня  завершили виплату пенсій за вересень місяць та провели нарахування жовтневих виплат. Однак, таких довгоочікуваних підвищень там не буде.

Наразі, Пенсійний фонд України провів підготовчу роботу для здійснення осучаснення пенсій, програмне забезпечення розроблено та протестовано. Тобто, після ухвалення законопроекту ми готові до його реалізації.

Адміністрація Хмільницького об’єднаного УПФУ Вінницької області.

ПРО ДЕТІНІЗАЦІЮ ЗАРОБІТНОЇ ПЛАТИ

       Коли мова йде про Пенсійний фонд, це відразу асоціюється з людьми похилого віку та виплатою пенсій. Дійсно, Хмільницьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області як і усі органи Пенсійного фонду України, виконують важливу соціальну функцію – забезпечують своєчасну виплату пенсій та допомог  29797 громадянам Хмільницького та Літинського районів.

       Пенсійні виплати постійно зростають, тому робота органів Пенсійного фонду  спрямована на збільшення надходжень, а забезпечити це можливо за умови легальної зайнятості населення та підвищення заробітної плати.

      Своєчасна та повна сплата єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування – обов’язок кожного роботодавця! Однак,  на жаль, деякі роботодавці ведуть подвійну бухгалтерію -  виплачують людині певний  розмір заробітної плати,  а відрахування   єдиного соціального внеску здійснюють із суми, що значно менша за отриману тією чи іншою особою.

      Виплата заробітної плати в «конвертах» позбавляє працюючих таких соціальних гарантій, як: оплата тимчасової непрацездатності, включаючи догляд за хворою дитиною та допомогу по вагітності й пологах; виплата втраченого заробітку у зв’язку з втратою непрацездатності у разі нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання; виплата допомоги по безробіттю у випадку втрати роботи. Через несплату єдиного соціального внеску наймані працівники втрачають страховий  стаж  та можливість  одержання заробленої  пенсії за віком, по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника .

        Хмільницьке об’єднане управління Пенсійного фонду України Вінницької області постійно проводить інформаційні заходи щодо роз’яснення негативних наслідків отримання заробітної плати «у конвертах», але і самі працівники повинні зайняти чітку позицію та наполягати на виплаті заробітної плати з дотриманням вимог законодавства.

       Кожному працюючому необхідно, хоча б раз на рік, перевіряти розмір своєї заробітної плати та відрахувань єдиного соціального внеску, які декларує роботодавець до Пенсійного фонду України,  щоб виключити можливість наявності помилок, неточностей і недостовірності даних та мати впевненість у одержанні справедливо заробленої пенсії. І робити це потрібно не  тоді, коли   вже досягнуто пенсійного віку, а в період здійснення своєї трудової діяльності.

      На сьогоднішній день автоматизована система персоніфікованого обліку надає можливість кожному працюючому особисто в управліннях Пенсійного фонду України за місцем проживання  одержати інформацію щодо нарахованої заробітної плати, щомісячного розміру сплачених внесків до Пенсійного фонду України та страхового стажу. При  виявленні порушення трудових прав, працівник зможе своєчасно звернутися з позовом  до суду щодо дій роботодавця, який позбавив його соціальних гарантій. 

      У Пенсійному фонді України налагоджено інформування застрахованих осіб через веб-портал електронних послуг, де можна перевірити стан облікової чи пенсійної справи та пересвідчитись щодо відображених в них даних. Адреса веб-порталу portal.pfu.gov.ua. Спеціалісти управлінь Фонду постійно надають допомогу з реєстрації та використання даного інформаційного ресурсу.

Шановні громадяни!

     Вимагайте виплату заробітної плати відповідно до законодавства  - прозоро і відкрито. Не позбавляйте себе достойної пенсії в майбутньому та соціальної захищеності у випадках, передбачених законодавством.

 

Головний спеціаліст Літинського відділу обслуговування громадян

Хмільницького обєднаного управління Пенсійного фонду України

Вінницької області Л. Вихрист

 

Зарахування страхового стажу фізичним особам – підприємцям,

які обрали спрощену систему оподаткування та віднесені

до першої групи платників єдиного податку

Згідно із внесеними Законом України від 06 грудня 2016 року № 1774-VIII змінами до Закону України від 08.07.2010 року № 2464-VI “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування”, з 01.01.2017 року фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування та віднесені до першої групи платників єдиного податку, визначених у підпункті 1 пункту 291.4 статті 291 Податкового кодексу України мають право сплачувати єдиний внесок у сумі не менше за 0,5 мінімального страхового внеску із зарахуванням відповідних періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу.

Разом з тим, страховий стаж таким особам буде зараховуватись пропорційно сплаченому єдиному внеску. У 2017 році мінімальний страховий внесок для фізичних осіб -  підприємців становить 704 грн. на місяць (3200 грн. х 22 відсотки).

Отже, для фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, та віднесені до першої групи платників єдиного податку, обов’язковою є сплата єдиного внеску у сумі не менше 352 грн. щомісяця.

Водночас, для зарахування періодів здійснення підприємницької діяльності до страхового стажу як повний місяць, необхідно сплатити за місяць єдиний внесок в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок, тобто 704 грн. У разі сплати єдиного внеску у сумі 352 грн. за місяць страховий стаж буде зараховано пропорційно, а саме 0,5 місяця, що в подальшому може вплинути на визначення права на пенсію за віком та її розмір.

Несплата такими особами єдиного внеску в мінімальному розмірі позбавляє їх права на зарахування цих періодів в повному обсязі до страхового стажу, необхідного для призначення пенсії та страхових виплат за соціальним страхуванням.

Шановні підприємці, думайте про своє майбутнє завчасно!

Головний спеціаліст Літинського відділу

обслуговування громадян Хмільницького обєднаного

управління Пенсійного фонду України Вінницької області

Л. Вихрист

 

Осучаснення пенсій має відбутися з 1 жовтня цього року

У п’ятницю, 16 червня, Національна Рада реформ при Президенті України схвалила урядовий проект пенсійної реформи. Реформа передбачає проведення осучаснення пенсій і скасування податку на пенсії для працюючих пенсіонерів вже з 1 жовтня, збереження пенсійного віку і встановлення однакових для всіх правил призначення пенсій.

Раніше свою підтримку урядового законопроекту про реформування пенсійної системи висловили Міжнародний валютний фонд і Світовий банк.  Вже цього тижня законопроект буде поданий до парламенту, аби за сприяння депутатів вже в жовтні цього року розпочати масштабні зміни вітчизняної пенсійної системи. Ці змини дозволять збалансувати бюджет Пенсійного фонду, а головне, відновити справедливість у призначенні і виплаті пенсій.

Пенсійна реформа стосується кожного і майбутні зміни викликають особливий інтерес громадян. Щодня на адресу уряду і прем’єра надходять сотні листів з проханням роз’яснити окремі нюанси майбутньої реформи. Ми зібрали п’ять найпоширеніших питань.

ЯК САМЕ ПІДВИЩАТЬСЯ ПЕНСІЇ І ЩО ЗМІНИТЬСЯ У МЕХАНІЗМІ ЇХ РОЗРАХУНКУ?

Законопроект щодо реформування пенсійної системи вводить чесні та прозорі правила визначення розміру пенсій для усіх громадян, без огляду на статус та місце роботи.

Розмір пенсії розраховуватиметься за формулою:

Розмір пенсії = Сз × Ікз × Кс

Сз – розмір середньої заробітної плати в Україні за 3 роки перед зверненням за призначенням пенсії.

Уряд пропонує з 1 жовтня 2017 року перерахувати раніше призначені пенсії із використанням показника середньої заробітної плати на рівні 3 764,40 грн. Цей показник застосовується для обчислення пенсій, що призначаються в 2017 році  (середній розмір заробітної плати за 2014, 2015 та 2016 роки).

Ікз – індивідуальний коефіцієнт заробітної плати (співвідношення розміру отримуваної зарплати по відношенню до середньої зарплати, з якої сплачувалися внески. Цю інформацію кожен може отримати у будь якому відділенні Пенсійного фонду);

Кс – коефіцієнт страхового стажу, який визначається як множник тривалості років стажу роботи особи на величину оцінки одного року страхового стажу. Сьогодні величина оцінки одного року страхового стажу дорівнює 1,35, а з 1 січня 2018 року становитиме 1. Але зміна коефіцієнта не погіршить умов нарахування пенсій. Оскільки, зменшуючи коефіцієнт, уряд одночасно пропонує підвищити розмір середньої заробітної плати, який використовується при обчисленні пенсій.

 Якщо для призначення пенсії не вистачає стажу

        Почастішали випадки, коли за пенсією сьогодні звертаються люди, котрі не мають мінімального страхового стажу. Через неможливість знайти хоча б якусь роботу, чимало наших громадян виїхало у пошуках кращої долі за кордон. Багато з тих, що залишилися, працюють неофіційно, отримуючи “заробітну плату в конвертах”. Тож і виходить, що ні ті, ні інші, швидше за все, не набудуть необхідного мінімального страхового стажу для призначення пенсій за віком. 

       Обов’язковою умовою для призначення пенсій за віком за нормами ст.26 Закону України №1058-IV “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” від 9 липня 2003 року (із внесеними змінами) є наявність страхового стажу не менше п’ятнадцяти років на момент досягнення пенсійного віку. Інакше кажучи, якщо працівник після досягнення віку 60 років не матиме 15-річного страхового стажу, то й не матиме він і самого права на призначення пенсії в ПФУ. Відповідно до цього Закону до страхового стажу зараховуються періоди, протягом яких особа підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачено страхові внески у сумі не меншій за мінімальний страховий внесок. Також у Пенсійному законодавстві вживається поняття “загальний трудовий стаж”, під яким розуміється сумарна тривалість роботи робітником, службовцем, чи людиною, зайнятою в іншій суспільно-корисній діяльності, якщо їх включення в трудовий стаж передбачено чинним законодавством. Мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі визначеного законом прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

       Якщо розмір пенсії, обчислений від заробітної плати та 15 років страхового стажу, менший за 949 гривень, то до пенсії встановлюють щомясячну державну адресну допомогу в сумі, що не вистачає до зазначеного розміру. Тобто пенсія становитиме 949 грн.

       Якщо стажу бракує то згідно з чинним законодавством його справді можна”купити”, уклавши договір добровільної участі в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Для укладення договору про добровільну участь незастрахованій особі потрібно звернутися до територіального органу Державної фіскальної служби України та подати відповідну заяву за встановленою формою, долучивши копію документа, що посвідчує особу, довідку про присвоєння РНОКПП (ідентифікаційного номера) та довідку із реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування форми ОК-5, яка надається Пенсійним фондом. Слід зауважити, що з особами, які застраховані в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, договори про добровільну участь не укладаються. Розмір внеску визначається договором, при цьому сума сплачених внесків за кожен місяць не може бути меншою за мінімальний страховий внесок та не більшою за суму єдиного внеску, виходячи з максимальної величини. З 1 січня 2017 року розмір мінімального страхового внеску становить 704,00 грн (22% від мінімальної заробітної плати 3200 грн).

        У договорі може бути передбачена одноразова сплата єдиного внеску за попередні періоди, у яких особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню (в тому числі за період з 1 січня 2004 року по 31 грудня 2010 року).

         Крім того, таким же чином працівник може здійснити доплату до мінімального страхового внеску. Це може бути у тому випадку, якщо він деякий час працював неповний робочий час (на неповну ставку). До речі, для цієї доплати мінімальний страховий внесок розраховується відповідно до мінімальної заробітної плати, яка була встановлена на той період, за який здійснюється доплата.

         Відомості про заробітну плату та сплачені страхові внески зберігаються в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Усі дані персоніфіковані. Відсутність даних про сплату внесків не дає можливості врахувати дані періоди роботи працівника для призначення або перерахунку пенсії.Також, відсутність даних про сплату внесків впливає на розмір допомоги по безробіттю, на розрахунок виплати по листках тимчасової непрацездатності, тощо.

         Для одержання інформації про сплачені страхові внески, потрібно звернутись до територіального органу Пенсійного фонду України з метою отримання коду для реєстрації на ВЕБ-порталі Пенсійного фонду України. Доступ до інтернет-ресурсів дозволить вам (стосовно себе) отримати інформацію з Державного реєстру застрахованих осіб про суми заробітку, з яких сплачено внески та про періоди зарахування страхового стажу.

         Шановні громадяни!  Слідкуйте за сумою коштів, які перераховано на пенсійне страхування, бо від цієї суми залежить розмір пенсії в майбутньому, та регулярністю відрахувань, щоб не пропустити факту несплати страхових внесків.

Головний спеціаліст Літинського відділу обслуговування громадян

Хмільницького обєднаного управління ПФУ

Вінницької області Л. Вихрист

 

Легальна заробітна плата — майбутня пенсія

Одним із основних резервів забезпечення прав застрахованих осіб у пенсійному страхуванні є легалізація заробітної плати та трудових відносин.

Велика кількість роботодавців нараховує своїм працівникам заробітну плату в мінімальному розмірі, приховуючи від сплати внесків фактично зароблені кошти. Працівники повинні знати й відстоювати свої права: вимагати від роботодавця офіційного оформлення на роботу та сплати внесків до Пенсійного фонду з повної суми заробітку. У системі персоніфікованого обліку пенсійних внесків є всі легальні відомості громадян, починаючи з липня 2000 року. Тому, за бажанням, працівник може отримати інформацію із системи персоніфікованого обліку в Пенсійному фонді в будь-який час, надавши паспорт та ідентифікаційний код.

Розмір пенсії залежить від тривалості страхового стажу, розміру заробітної плати та повноти сплати єдиного соціального внеску. Для зарахування до стажу одного місяця сума сплачених внесків має бути не менша за мінімальний страховий внесок, обчислений із мінімальної заробітної плати.

Відповідно до Закону України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” (стаття 7), встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі — з 1 січня 2017 року — 3200 гривень, відповідно для зарахування одного місяця страхового стажу потрібно сплатити 704 гривні (3200 х 22%).

Працівники, які в результаті домовленості з роботодавцями отримують заробітну плату в “конверті”, позбавляють себе соціальних гарантій: права на відпустку, права на оплату лікарняного листа та отримання мінімальної пенсії за віком тощо.

Легалізація тіньових заробітних плат забезпечить пристойне проживання людей та отримання достойної пенсії в похилому віці. Тому звертаємося до керівників підприємств та приватних підприємців, проявіть свою громадську позицію і легалізуйте заробітну плату своїх працівників, не позбавляйте їх належного соціального захисту.

Головний спеціаліст відділу обслуговування громадян

Хмільницького об’єднаного управління Пенсійного фонду України

Вінницької області Л. Вихрист

 

Легалізація зайнятості населення та заробітної плати – головне завдання сьогодення

 

Питання легалізації зайнятості та заробітної плати населення було і залишається надзвичайно актуальним, оскільки саме від величини страхового стажу та розміру офіційної заробітної плати, з якої сплачені внески залежить рівень соціального та пенсійного захисту людини.

Прозора заробітна плата є одним із резервів наповнення бюджету Фонду, кошти якого витрачаються на фінансування пенсій та грошової допомоги.

Згідно Державного бюджету України на 2017 рік  мінімальна заробітна плата з 1 січня 2017 року становить 3200 гривень, яку гарантує держава для кожного пересічного громадянина.

Відносини в галузі оплати праці в Україні регулюються більш ніж двома десятками законодавчих і нормативно-правових актів.

Основним законодавчим актом є Конституція України, на якій базується все законодавство, у тому числі і законодавство про працю.

Статтями 43-46 Конституції України визначено, що кожен громадянин має право на працю, відпочинок, соціальний захист, безпечні і здорові умови праці та заробітну плату, не нижче встановленого законодавством мінімуму.

Відповідно до статті 95 Кодексу законів про працю України, мінімальна заробітна плата — це законодавчо встановлений розмір заробітної плати за просту, некваліфіковану працю, нижче за який не може оплачуватися виконана працівником місячна, погодинна норма праці (обсяг робіт).

Слід відмітити, що державні соціальні гарантії (у тому числі мінімальна заробітна плата) обов’язкові на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання. Тому, свідоме заниження роботодавцями належного розміру заробітної плати або виплата її «у конверті» є грубим порушенням законодавства у сфері праці.

Починаючи з 01 січня 2017 року здійснюватиметься суворий контроль з боку Державної фіскальної служби України, Державної служби України з питань праці та правоохоронних органів за детінізацією фонду заробітної плати та зменшенням чисельності працюючих.

Керівники підприємств, при виплаті заробітної плати повинні дотримуватись чинного законодавства, нести відповідальність за навмисне ухилення від сплати податків і норм законодавства щодо виплати заробітної плати.

На сьогодні управлінням Пенсійного фонду України в Літинському районі Вінницької області здійснюється щомісячний моніторинг та аналіз відомостей з реєстру страхувальників щодо найманих працівників, у тому числі їх чисельності та фонду оплати праці. В рамках спільної взаємодії між вищевказаними органами кожен страхувальник проходить відповідний аналіз і за наявності ризиків «тіньової» заробітної плати, а також нелегальної найманої робочої сили передається до контролюючих та правоохоронних органів для вжиття конкретних заходів.

Захист мінімальних прав та гарантій найманих працівників гарантується державою та є обов’язком для роботодавців всіх форм власності і господарювання.

Перший заступник начальника управління С.Микуш

 

 ВІДЧУЙТЕ ТА ОЦІНІТЬ ПЕРЕВАГИ СУЧАСНОГО ЕЛЕКТРОННОГО СЕРВІСУ ВЕБ-ПОРТАЛУ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ!

 Веб-портал – це сучасний сервіс надання послуг в електронному вигляді.

Після нескладної процедури реєстрації, можна ознайомлюватися з розміщеними на веб-порталі інформативними матеріалами, а у разі потреби – і використовувати їх з практичною метою. Це зручно, тому що швидко і доступно, вигідно, тому що отримати таку інформацію можна безкоштовно.
Запроваджуючи веб-портал електронних послуг, Пенсійний фонд України якраз і дбав про зручність та доступність для користувачів, адже використання сучасних інформаційних технологій дозволяє значно спростити спілкування пенсіонерів та застрахованих осіб з органами Фонду.
Потенційна аудиторія веб-порталу величезна: працюючі громадяни, пенсіонери, фізичні особи - підприємці, особи, що проводять незалежну професійну діяльність, посадові особи підприємств, установ та організацій.
Найзручніші можливості веб-порталу:

- перегляд виписки з системи персоніфікованого обліку. 
Для впевненості, що роботодавець сплачує за Вас єдиний соціальний внесок та правильно подає звітність, найбільш розумною стратегією є регулярна перевірка інформації, яка накопичується в системі персоніфікованого обліку. Адже, якщо про наявність помилок Вам стане відомо тільки в процесі оформлення пенсії, то виправляти їх може бути запізно. Отже, на веб-порталі можна постійно контролювати свого роботодавця, перевіряти розмір офіційної заробітної плати, наявність позначки про пільговий стаж, період загального страхового стажу. Для працівника - це впевненість у майбутньому пенсійному забезпеченні, для країни – зменшення роботодавців, що працюють «в тіні».

- перегляд виписки з пенсійної справи (для пенсіонерів). 
За допомогою веб-порталу пенсіонери можуть дізнаватися про розмір своєї пенсії, не виходячи із дому. Адже, сучасні пенсіонери проводять за комп'ютером часу не набагато менше, ніж їх діти та онуки.

- попереднє замовлення паперових документів.

Крім того, веб-портал Пенсійного фонду України інтегрує інформацію з різних джерел та має посилання на офіційні сайти державних структур.
Відгуки громадян, що вже користуються послугами даного інтернет-ресурсу, позитивні, а підтвердженням його зростаючої популярності є постійне збільшення кількості користувачів веб-порталу, які отримали необхідну інформацію чи консультації у зручному для себе форматі, без втрати власного часу та відвідування управління.

Відповідно до законодавства про захист персональних даних користувач веб-порталу отримує інформацію без зазначення особистих даних, що унеможливлює ризик неправомірного використання отриманої інформації іншою особою.

Користувачем веб-порталу може стати кожна особа. Для цього необхідно особисто звернутися до управління Пенсійного фонду України у Літинському районі за адресою: смт.Літин, вул.Соборна,29, 1 поверх, каб.№ 1 з паспортом і довідкою про присвоєння ідентифікаційного номера та отримати відповідний код доступу до веб-порталу.

Начальник відділу ведення електронних реєстрів, підтримки, адміністрування та захисту інформаційно – аналітичних систем  Росса Н.А.

 

Необхідність підтвердження первинними документами відомостей про заробітну плату, які надаються громадянами для призначення (перерахунку) пенсій. 

Управління Пенсійного фонду України у Літинському районі повідомляє, що на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення 07.12.2016 року в порядку здійснення контрольної функції було розглянуто питання про практику застосування та стан виконання Закону України “Про внесення змін до статті 40 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” щодо порядку визначення заробітної плати для обчислення пенсії” № 1043-УІІІ від 29.03.2016 року.

З урахуванням внесених змін для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Згідно Порядку подання та оформлення документів для призначення/перерахунку пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану та сплачену заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працював померлий годувальник чи особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства, установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ чи організацій або архівними установами. У випадках, коли архівні установи не мають можливості видати довідку за встановленою формою з розшифровкою виплачених сум за видами заробітку, вони можуть видавати довідки, що відповідають даним, наявним в архівних фондах, без додержання цієї форми.

Установлення заробітку для обчислення пенсії на підставі показань свідків не допускається. Виписка зі штатного розпису про посадовий оклад, профспілкові квитки партій та рухів, громадських об’єднань не є документами, що засвідчують фактичний заробіток для обчислення розміру пенсій.

Враховуючи викладене, починаючи з 15.04.2016 за бажанням пенсіонера, у разі доцільності, обчислення пенсії може здійснюватись в тому числі з урахуванням заробітку за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд незалежно від перерв по 30.06.2000 — за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами.

Звертаємо увагу керівників підприємств, установ, організацій на необхідності дотримання вимог щодо збереження архівних документів та порядку їх передачі до архівних установ у випадках ліквідації, банкрутства, реорганізації підприємств, установ, організацій, а також про їх персональну відповідальність за правильність та достовірність виданих довідок.

Начальник відділу обслуговування громадян О.Коломієць

 

10 лютого 2017 року на базі управління Пенсійного фонду України у Літинському районі відбулося виїзне засідання колегії при начальникові головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області Корчаки О.С.

Участь у колегії взяли голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний, радник голови правління Пенсійного фонду України Леонід Лихоліт, голова Вінницької обласної державної адміністрації Валерій Коровій, начальник управління Держпраці у Вінницькій області Володимир Марунько, голова Літинської районної державної адміністрації Ярослав Чернега, заступники начальника та керівники структурних підрозділів головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області та начальники територіальних управлінь Пенсійного фонду України у Вінницькій області.

У ході засідання Олена Сергіївна доповіла , що основним підсумком роботи органів Пенсійного фонду Вінницької області є забезпечення своєчасного та в повному обсязі фінансування пенсійних виплат 486,4  тис. пенсіонерів. На виплату пенсій спрямовано 9264,2 млн грн,   що на 47,7 млн грн або на 0,5 % більше, ніж за відповідний період минулого року. Середній розмір пенсійної виплати складає 1645,95 грн, що на  9,3% більше ніж у минулому році. Протягом 2016 року призначено 16 024 нових пенсійних справи, проведено 39 183 перерахунків. Органами Пенсійного фонду області вживаються всі, передбачені чинним законодавством заходи,  щодо зменшення боргу по сплаті страхових внесків та інших платежів. Так заборгованість зі сплати страхових внесків зменшилась на  4,8  млн  грн або 15,4 %. Проте, станом на 1 січня 2017 року залишок боргу становить 26,5 млн грн, в тому числі по економічно активних платниках – 4,7 млн грн.  Скорочується заборгованість з відшкодування пільгових пенсій – з початку року на 0,4 млн грн або на 2%, та станом на 01.01.2017 року становить 21,1 млн грн.

Виступаючи перед учасниками  колегії, Голова правління Пенсійного офнду України Олексій Зарудний наголосив на тому, що питання легалізації оплати праці та трудових відносин має бути одним із основних у роботі органів Фонду.

Головним та територіальними управліннями впродовж звітного періоду проводилась потужна інформаційно – роз’яснювальна робота щодо економічних та соціальних переваг отримання легальних доходів.

Лише за час проведення місячної акції «Молодь Вінниччини – за легальну заробітну плату» було здійснено 564 заходи : зустрічі у трудових колективах, лекції перед учнівською та студентською молоддю, виїздні прийоми, засідання «круглого столу», виступи у ЗМІ, акції флеш – мобу.

В результаті активних спільних дій з даного питання органів Пенсійного фонду, Державної фіскальної служби, владних структур, громадських організацій області протягом 2016 року легалізовано 6012 робочих місць, забезпечено додаткове надходження єдиного соціального внеску в сумі 29459.8 тис. грн, а кількість осіб, що отримують заробітну плату у розмірі менше мінімальної зменшено на 3505 або на 38%.

Учасники колегії мали змогу ознайомитися з роботою управління Пенсійного фонду України у Літинському районі, а також з виставкою творчих робіт працівників управління Пенсійного фонду України у Літинському районі.

 Легалізація робочих місць та заробітної плати – соціальна захищеність кожного працюючого громадянина

Про зміни в пенсійному забезпеченні з 01 січня 2017 року

 В яких випадках може бути зупинена виплата пенсії або зменшитися її розмір?

Розмір пенсії загалом залежить від страхового стажу, заробітної плати, часу виходу на пенсію. Впливає на розмір пенсії і факт працевлаштування. Наприклад, якщо людина влаштувалась на роботу, вона  може отримати пенсію в меншому розмірі або взагалі залишитись без неї.  Про що в зв'язку з цим необхідно знати пенсіонеру?

Виплату пенсії зупинять…

Якщо пенсіонер працевлаштувався, в деяких випадках йому можуть призупинити виплату пенсії. Так, при працевлаштуванні не будут платить пенсії:

Жінкам, які вийшли на пенсію до 01.01.2015 достроково до досягнення  пенсійного віку, передбаченого ст.26 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Відповідно до п. 7-2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», після реформи, тобто з 1 жовтня 2011 року до 1 січня 2015 року, жінки могли вийти достроково на пенсію в 55 років. Умови: наявність 30 років стажу та звільнення з роботи.

Особам, яким призначена пенсія за вислугу років (якщо пенсіонер починає працювати за спеціальністю, яка дає право на призначення такої пенсії).

Безробітнім та пенсіонерам за станом здоров'я. До 01.01.2015 за півтора року до настання  пенсійного віку можна було вийти достроково на пенсію відповідно ст. 49 Закону України «Про зайнятість населення» та ст. 21 Закону України «Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні». Вказані пенсії виплачуються тільки непрацюючим особам.

Пенсію виплатять в меншому розмірі...

В той же час, інші пенсіонери мають право працювати та отримувати пенсію. Але і тут бувають випадки, коли розмір пенсії стає меншим. Чому? Це пов'язано з тим, що при працевлаштуванні пенсіонера йому припиняють виплачувати деякі надбавки або переводять зі спеціальної пенсії на звичайну.

Зокрема, при працевлаштуванні:

Інвалідам II-ї та III–ї групи припиняють платити пенсію по інвалідності в розмірі пенсії завіком.

У разі працевлаштування пенсія виплачується в наступних відсотках від пенсії за віком: інвалідам II групи — 90%; інвалідам III групи — 50%.

Працюючим пенсіонерам за віком не проводять перерахунок надбавки за понаднормовий стаж у зв’язку зі зміною розміру прожитковому мінімуму. Такий перерахунок проводять після звільнення з роботи з урахуванням прожиткового мінімуму на дату звільнення.

Спецпенсії, призначені після 1 жовтня 2011 року, при працевлаштуванні на работу, якадала право на такий вид пенсії, не виплачують. В цьому випадку замість спецпенсії виплачується звичайна. І тільки після звільнення, пенсію, розраховану за спеціальним законом, починають виплачувати.  

Знімаються надбавки на неповнолітніх дітей (до 18 років). Дані надбавки призначаються тільки непрацюючим пенсіонерам та виплачуються на кожну дитину в таких розмірах:

- для тих, хто отримує пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», — 150 грн. (згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 16 липня 2008 року № 654);

- для тих, хто отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»,

- 50% від прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб (ст. 16 вказаного Закону).

 

НА ЗАМІТКУ

У разі працевлаштування пенсіонер протягом 10 днів повинен надати відповідну довідку до територіального Управління Пенсійного фонду. Дана норма передбачена п. 12 Порядкуподання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій.

 Документзатверджено постановою правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25 листопада 2005року (зі змінами).

Якщо довідку не надати, пенсіонеру можуть нарахувати зайві кошти (зробити перерахунокяк непрацюючому пенсіонеру та виплатити надбавки, на які пенсіонер не має права), які необхідно буде повернути. Згідно зі ст. 50 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне  страхування», пенсіонер може погасити переплату добровільно, або ж її вирахуютьз пенсії на підставі рішення територіальних органів Пенсійного фонду.

 

Заступник начальника управління                         Артемчук О.Г.

 

ПРАВА ГРОМАДЯН, ПЕРЕДБАЧЕНІ ЗАКОНОМ УКРАЇНИ "ПРО ДОСТУП ДО ПУБЛІЧНОЇ ІНФОРМАЦІЇ"
 
 
 
Про проведення «прямої телефонної гарячої лінії» заступником начальника управління Пенсійного фонду України у Літинському районі

Стаття 26 Закону України «Про запобігання корупції» встановлює обмеження особам, які припинили держслужбу

 

Управління Пенсійного фонду України у Літинському районі з метою вжиття заходів із запобігання конфлікту  інтересів  на державній службі інформує, що стаття 26 Закону України «Про запобігання корупції» передбачає обмеження щодо діяльності осіб після того, як вони звільнилися з посад або іншим чином припинили діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування. Обмеження стосуються осіб, які займали посади, що передбачають виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і зазначені у пункті 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції»

Варто зазначити, що запровадження подібних обмежень є загальновизнаним міжнародним антикорупційним стандартом.

Так, статтею 12 Конвенції ООН проти корупції (2003 р.) серед інструментів, спрямованих на запобігання корупції в приватному секторі, передбачено запобігання виникненню конфлікту інтересів шляхом установлення обмежень, у належних випадках й на обґрунтований строк, стосовно професійної діяльності колишніх державних посадових осіб у приватному секторі після їхнього виходу у відставку або на пенсію, якщо така діяльність або робота безпосередньо пов'язана з функціями, що такі державні посадові особи виконували в період їхнього перебування на посаді або за виконанням яких вони здійснювали нагляд.

Необхідність впровадження подібного обмеження випливає із Рекомендації Комітету Міністрів Ради Європи № R (2000) 10 щодо кодексів поведінки публічних посадових осіб.

Та має на меті мінімізувати ризики виникнення конфлікту інтересів при переході службовця на іншу, не пов’язану з виконанням функцій держави, місцевого самоврядування, роботу. Тобто мінімізувати випадки, коли особа, будучи службовцем, у неправомірний спосіб створює особливо сприятливі умови для установ, підприємств, організацій, де вона планує працювати після залишення публічної служби, або ж використовує на новій посаді службову інформацію або інші можливості своєї колишньої посади на службі.

Встановлено три види обмежень, для яких притаманні певні спільні ознаки.

Особливістю вказаних обмежень є те, що вони стосуються осіб, які припинили перебування на публічній службі на посадах, зазначених у пункті 1 частини першої статті 3 Закону.

Ще однією особливістю, на яку слід звернути увагу, є чітко визначений строк дії таких обмежень, а саме - один рік з моменту припинення служби. Такий відносно нетривалий строк є найбільш оптимальним з огляду на неприпустимість встановлення надмірних обмежень для громадян, які звільнилися з державних органів чи органів місцевого самоврядування. З іншого боку, такий строк є достатнім для усунення або значного послаблення можливості особи недобросовісно використовувати своє попереднє службове становище.

Одним із видів обмежень є заборона особам, які припинили службу, протягом року укладати трудові договори (контракти) або вчиняти правочини у сфері підприємницької діяльності з юридичними особами приватного права або фізичними особами - підприємцями, якщо відповідна особа протягом року до дня припинення виконання функцій держави або місцевого самоврядування здійснювала повноваження з контролю, нагляду або підготовки чи прийняття відповідних рішень щодо діяльності цих юридичних осіб або фізичних осіб – підприємців.

Порушення обмеження щодо укладення трудового договору (контракту) є підставою для припинення відповідного трудового договору і звільнення відповідної особи. У свою чергу правочини у сфері підприємницької діяльності, вчинені з порушенням вказаного обмеження, можуть бути визнані недійсними.

У разі виявлення порушень цього виду, Національне агентство звертається до суду для припинення трудового договору (контракту), визнання правочину недійсним. 

 

ЗУСТРІЧІ З СОЦІАЛЬНИМИ ПАРТНЕРАМИ

В управлінні Пенсійного фонду України у Літинському районі діє практика постійного та системного діалогу із соціальними партнерами. Начальник управління Дмитренко Г.Д. є членом комісії з питань забезпечення детінізації району та з питань погашення заборгованості із заробітної плати  (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат. Перший заступник начальника управління   Микуш С.М. входить до складу робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

 

На протязі 11 місяців 2016 року взято участь в 8 спільних засіданнях тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати та  8 засіданнях комісії про заходи щодо забезпечення детінінізації економіки району.Представниками управління прийнято участь у проведенні 18 рейдів, у ході яких перевірено 268 роботодавців. Проведеними перевірками виявлено порушення у 30 роботодавців. За наслідками проведеної роботи легалізовано 27 робочих місць, внаслідок чого отримано 32,5 тис.грн. єдиного внеску. Протягом поточного року на засіданнях робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, за участю представників управління, розглянуто 12 суб’єктів господарювання стосовно виплати заробітної плати на рівні або менше мінімальної.

Проводиться спільна робота із соціальними партнерами, здійснено низку інформаційно – роз‘яснювальних заходів щодо додержання законодавства  про оплату праці, а саме: проведено 5 засідань круглого столу, 2 зустрічі з ветеранськими та громадськими організаціями, зустріч з районною організацією профспілки працівників освіти та науки,  44 зустрічі в трудових колективах. За 11 місяців  управлінням подано 59 статей в районних засобах масової інформації та 44 інформації на сайті Літинської РДА щодо питань пенсійного забезпечення та легалізації заробітної плати, виготовлено та розповсюджено 1405 буклетів.

Адміністрація

 

Управління Пенсійного фонду України у Літинському районі вітало  нашого довгожителя

 

18 листопада 2016 року заступники начальника управління Пенсійного фонду України у Літинському районі Микуш Світлана Миколаївна та Артемчук Олена Григорівна завітали у гості до жителя смт.Літин Теміосова Степана Івановича, який саме відсвяткував свій 100-й день  народження. Іменинника вітали квітами, солодощами та абонементом на передплату відомчого видання Пенсійного фонду України газетою «Пенсійний кур‘єр». Теміосов С.І. – мужній захисник Вітчизни в роки Другої світової війни. Віддав нелегкій міліцейській службі багато літ життя, вийшов на пенсію зі званням майора, заступником начальника Літинського РВ УМВС України у Вінницькій області. Ювіляр був щиро та радо зустрів наших гостей. А в цей день на його свято приходило дуже багато представників влади та взагалі небайдужих людей, адже Степан Іванович  -  вельми шанована в нашім краї людина.

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД УКРАЇНИ МОДЕРНІЗУВАВ ВЕБ-ПОРТАЛ ЕЛЕКТРОННИХ ПОСЛУГ

З 1 листопада 2016 року запрацював оновлений веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України. Завдяки новим функціональним можливостям значно розширено дистанційний доступ громадян до послуг, що надаються Фондом.

Відтак, користувачі веб-ресурсу без черг і зайвих витрат часу можуть скористатись наступними електронними послугами:

- отримувати інформацію, накопичену в базах даних персоніфікованого обліку;

- здійснювати контроль за даними, що вносяться до системи персоніфікованого обліку та впливають на пенсійні права (для працюючих);

- отримувати відомості з власної пенсійної справи (для пенсіонерів) щодо суми призначеної пенсії, з урахуванням усіх встановлених надбавок, виду пенсії, закінчення строку виплати пенсії тощо;

- подавати заяву – запит на попереднє замовлення паперових документів, а саме: виписки з системи персоніфікованого обліку, виписки з пенсійної справи (для пенсіонерів), виписки про стан розрахунків з ПФУ (для страхувальників); - подавати скарги до органів Пенсійного фонду;

- подавати заяви про призначення пенсії до органів Пенсійного фонду;

- подавати заяви про перерахунок пенсії у зв’язку з набутим страховим стажем до органів Пенсійного фонду (для пенсіонерів);

- записатися на прийом до органу Пенсійного фонду з можливістю вибору часу, зручного для відвідування Фонду. Веб-портал електронних послуг Пенсійного фонду України надає громадянам можливість зручно і оперативно взаємодіяти з Фондом! Портал працює з дотриманням вимог до захисту персональних даних. Процедура реєстрації на веб-порталі максимально спрощена. Можлива он-лайн реєстрація за електронним цифровим підписом (ключем ЕЦП).

Начальник відділу ведення електронних реєстрів, підтримки, адміністрування та

захисту інформаційно – аналітичних систем управління ПФУ у Літинському районі Н.Росса

 

 

В п‘ятницю, 11 листопада 2016 року, перший заступник начальника управління Пенсійного фонду України у Літинському районі Микуш Світлана Миколаївна  у складі робочої групи з питань легалізації заробітної плати, до якої також входять фахівці з управління праці та соціального захисту населення, відділу економіки Літинської РДА, Літинського відділення  Калинівської ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області,  завітала з перевіркою до с. Пеньківка та с.Бруслинівка. Представники групи провели роз’яснювальну роботу з населенням щодо негативних наслідків отримання заробітної плати  "у конвертах" та неофіційного працевлаштування, поінформували про можливість добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного соціального страхування, Також Микуш С.М. звернула увагу на те, що у поштових відділеннях триває передплата на газету “Пенсійний кур'єр”, в якій громадяни можуть ознайомитись з кваліфікованими консультаціями з пенсійної тематики, дізнатись про нове у пенсійному законодавстві, отримати чимало корисної довідкової інформації. 

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та єдиних принципів нарахування пенсій». Комплексна пенсійна реформа передбачає:

 1. Призначення всіх пенсій за одним законом;
 2. Наведення порядку та встановлення соціальної справедливості у солідарній системі;
 3. Запровадження накопичувальної системи пенсійного забезпечення;
 4. Запровадження професійної пенсійної системи для окремих категорій професій;
 5. Розвиток недержавної пенсійної системи.

 Цей Закон спрямований на підвищення якості життя пенсіонерів. Основна мета нової системи – звільнення Пенсійного фонду від невластивих виплат (наприклад: доплати до мінімального розміру пенсій, фінансування пенсій за вислугу років, тощо). Кожна людина повинна сама формувати своє пенсійне майбутнє.

Впровадження накопичувальної системи дозволить розвантажити солідарну систему, сформує індивідуальні накопичення громадян, дасть можливість залучати інвестиційний ресурс громадян на розбудову національної економіки, дасть поштовх розвитку національного фондового ринку.

Накопичувальну пенсійну систему планується запровадити з 1 січня 2017 року. Обов’язковому страхуванню в накопичувальній пенсійній системі підлягатимуть особи до 35 річного віку. Також у накопичувальній системі передбачена добровільна участь, в якій можуть взяти участь особи віком від 36 до 55 років.

Передбачається що у 2017 році ставка внеску становитиме  2  % і  кожного наступного року вона буде збільшуватися на 1 %, до досягнення 7 % у 2022 році, у подальшому цей відсоток залишатиметься незмінним.

Суть такої системи полягає у тому, що частина обов’язкових внесків до пенсійної системи (солідарний рівень не доотримуватиме частини пенсійних відрахувань, які спрямовуватимуться до другого рівня) має накопичуватися у Накопичувальному фонді і обліковуватися на накопичувальних пенсійних рахунках громадян, які сплачуватимуть такі внески. Ці кошти мають інвестуватися в економіку України з метою отримання інвестиційного доходу і захисту їх від інфляційних процесів.

Пенсійний фонд України здійснює адміністрування накопичувальної пенсійної системи та створює Накопичувальний пенсійний фонд, вищим органом управління якого є колегіальний орган – Рада Накопичувального фонду.

Кошти, що обліковуватимуться на накопичувальних пенсійних рахунках громадян, будуть власністю цих громадян, і вони зможуть скористатись ними при досягненні пенсійного віку (або, у випадках передбачених законом, раніше цього терміну, наприклад у випадку інвалідності). Виплати з Накопичувального фонду будуть здійснюватися додатково до виплат із солідарної системи.

Слід зазначити, що ті застраховані особи, які не братимуть участі у накопичувальній системі (старші 35 років і не беруть добровільної участі у цій системі), також будуть сплачувати внесок на 5% більше, оскільки цим законопроектом передбачено зменшення навантаження на роботодавця і посилення страхової відповідальності працівників, незалежно від участі застрахованих осіб у накопичувальній системі. Внески осіб, які не братимуть участі у накопичувальній системі, спрямовуються до Пенсійного фонду України для забезпечення виплат із солідарної системи.

В залежності від того, брала застрахована особа участь тільки у солідарній системі, або у солідарній і накопичувальній системах, буде визначатися її розмір виплат з солідарної системи. Так, відповідно до статті 25 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» коефіцієнт страхового стажу за період участі тільки в солідарній системі збільшується на 1,35%, а за період участі в солідарній і накопичувальній системах – на 1,08%. Таким чином, розмір виплат із солідарної системи для учасників двох систем буде меншим, ніж для учасників виключно солідарної системи. Водночас, учасники другого рівня пенсійного страхування одержуватимуть крім солідарних пенсій також і накопичені виплати із накопичувальної системи.

 

Перший заступник начальника управління С. Микуш

  

Веб-портал Пенсійного фонду – контроль за заробітною платою та страховим стажем

Відповідно до чинного законодавства, право громадян на соціальний захист у нашій державі гарантується загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням за рахунок сплати єдиного внеску громадянами, підприємствами, установами й організаціями.
Розмір пенсії залежить від величини страхового стажу і розміру заробітної плати, з якої сплачувалися страхові внески в Пенсійний фонд України. В страховий стаж для обчислення розміру пенсії включаються періоди, за які щомісяця і у повному обсязі сплачені страхові внески у сумі не менше мінімального страхового внеску, обчисленого з мінімальної заробітної плати.

Справа в тому, що тільки при отриманні офіційно оформленої заробітної плати не менше законодавчо встановленого мінімального розміру та сплаті страхувальником внесків вам буде зараховано стаж за цілий місяць. Дуже важливо, щоб працівники одержували заробітну плату не в «конвертах», а офіційно, тому що саме в цьому випадку найманий робітник може відчувати себе захищеним.

Для того, щоб уникнути даної ситуації при оформленні пенсії у майбутньому необхідно про це подбати сьогодні, тому ще раз доводимо до відома осіб, яким не байдуже їхнє соціальне забезпечення при виході на пенсію.
Для контролю нарахованих внесків роботодавцем є можливість зареєструватись на веб-порталі електронних послуг, який дає змогу спростити доступ до відомостей про застраховану особу та пенсійні виплати за допомогою глобальної мережі. Все, що потрібно для реєстрації – це прийти до управління Пенсійного фонду України в Літинському  районі за адресою: вул. Соборна, 29 кабінет №1 з паспортом, ідентифікаційним кодом та написати заяву про реєстрацію.
Шановні громадяни, задумайтеся над своїм майбутнім, заздалегідь подбайте про гідний розмір вашої пенсії! 

Начальник відділу ведення електронних реєстрів, підтримки, адміністрування та захисту інформаційно – аналітичних систем Росса Н.А.

Легалізація зайнятості населення та заробітної плати – головне питання сьогодення

Основа соціальної захищеності працівника – офіційне укладання трудових відносин, виплата належної працівникові суми заробітної плати відповідно до чинного законодавства. Адже, заробітна плата – одна з головних економічних категорій, яка поєднує  інтереси працівників, підприємців та держави і, безпосередньо впливає на рівень життя населення.  Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів.

Через несплату єдиного соціального внеску і податків  наймані працівники втрачають страховий стаж та можливість одержання заробленої пенсії по старості, по інвалідності та в інших випадках, передбачених законодавством, адже пенсію буде призначено тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати. Якщо  сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно заробітній платі.

Слід зазначити, що з 1 січня 2016 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015 р.№ 909-VIII , яким значно знижено податкове навантаження на фонд оплати праці за рахунок зменшення розміру єдиного соціального внеску (ЄСВ).

У 2016 році ставку єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, яку сплачує роботодавець, знижено до 22%. А середній розмір ЄСВ у 2015 році складав 35,0%. Крім того, скасовано утримання єдиного внеску із заробітної плати працівників.

В 2015 році підприємствами, що зареєстровані на території Літинського району було задекларовано фонд оплати праці 167234,7 тис. грн., та нараховано єдиного соціального внеску 57909,3 тис.грн. Сума сплаченого єдиного соціального внеску за 2015 рік становить 65641,7 тис. грн., з яких розподілена частка до Пенсійного фонду України складає 58470,3 тис.грн., які направлені на фінансування пенсійних виплат. За 8 місяців  2016 року фонд оплати праці складає 127976,9 тис. грн., з якого сума нарахованого єдиного соціального внеску становить 29719,3 тис. грн., тобто у порівнянні із загальною сумою нарахованого єдиного соціального внеску за 2015 рік , на 1 вересня поточного року у роботодавців вивільнилося 20190,0 тис.грн.

Маємо надію, що зазначені зміни в законодавстві сприятимуть процесам детінізації зайнятості населення та легалізації заробітної плати найманих працівників. Також, кожен працівник повинен бути зацікавлений працювати легально, адже від страхового стажу залежить його майбутня пенсія. Зменшення ставки ЄСВ з 2016 року жодним чином не впливає на механізм обчислення та розмір пенсії. Кошти з врахуванням понижуючої ставки єдиного внеску на виплату пенсій закладено у держбюджеті на поточний рік.

Начальник відділу платежів до пенсійної системи та контрольно – перевірочної роботи Л.Ю.Вихрист

 

Про проведення «прямої телефонної гарячої лінії» заступником начальника

 управління Пенсійного фонду України в Літинському районі Вінницької області

З метою вдосконалення роботи управління Пенсійного фонду України в Літинському районі Вінницької області в сфері масової комунікації та проведення прямого діалогу з громадянами району 22 серпня 2016 року з   14-00 – до 16-00 за телефоном (0247) 2-17-14 заступником начальника управління Пенсійного фонду України в Літинському районі Вінницької області Артемчук Оленою Григорівною буде проведена «пряма телефонна гаряча лінія».

  Легалізація зайнятості населення та заробітної плати – головне питання сьогодення

Основа соціальної захищеності працівника – офіційне укладання трудових відносин, виплата належної працівникові суми заробітної плати відповідно до чинного законодавства. Адже, заробітна плата – одна з головних економічних категорій, яка поєднує  інтереси працівників, підприємців та держави і, безпосередньо впливає на рівень життя населення.  Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів.

Через несплату єдиного соціального внеску і податків  наймані працівники втрачають страховий стаж та можливість одержання заробленої пенсії по старості, по інвалідності та в інших випадках, передбачених законодавством, адже пенсію буде призначено тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати. Якщо  сума нарахованої заробітної плати, з якої сплачені внески, менша за мінімальний рівень, страховий стаж становить неповний місяць і обчислюється пропорційно заробітній платі.

Слід зазначити, що з 1 січня 2016 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» від 24.12.2015 р.№ 909-VIII , яким значно знижено податкове навантаження на фонд оплати праці за рахунок зменшення розміру єдиного соціального внеску (ЄСВ).

У 2016 році ставку єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, яку сплачує роботодавець, знижено до 22%. А середній розмір ЄСВ у 2015 році складав 35,0%. Крім того, скасовано утримання єдиного внеску із заробітної плати працівників.

Маємо надію, що зазначені зміни в законодавстві сприятимуть процесам детінізації зайнятості населення та легалізації заробітної плати найманих працівників. Також, кожен працівник повинен бути зацікавлений працювати легально, адже від страхового стажу залежить його майбутня пенсія. Зменшення ставки ЄСВ з 2016 року жодним чином не впливає на механізм обчислення та розмір пенсії. Кошти з врахуванням понижуючої ставки єдиного внеску на виплату пенсій закладено у держбюджеті на поточний рік.

Перший заступник начальника управління          С.Микуш

 

АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ, З ЯКИМИ ЗВЕРТАЮТЬСЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНІ ОСОБИ З ДОНЕЦЬКОЇ АБО ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ

Куди необхідно звертатися пенсіонерам, які переселилися з Донецької та Луганської областей до інших регіонів України, для продовження виплати пенсії за місцем фактичного перебування (проживання) та які для цього документи необхідно надати?

Перше, що необхідно зробити, – стати на облік як внутрішньо переміщена особа.

Для отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, переселенець або його законний представник заповнюєзаяву, згоду на обробку, використання, зберігання його персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».

Разом із заявою особа надає:

– документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, або документ, що посвідчує особу та підтверджує її спеціальний статус, або свідоцтво про народження дитини;

У разі подання заяви законним представником внутрішньо переміщеної особи додатково пред’являються:

– документ, що посвідчує особу законного представника та підтверджує громадянство України;

– документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника, крім випадків, коли законними представниками є батьки (усиновлювачі).

Друге: після отримання довідки для продовження виплати пенсії за новим місцем проживання необхідно звернутися до управлінняПенсійного фонду України в районі (місті, районі у місті), де пенсіонер зареєстрований як внутрішньо переміщена особа та фактично перебуває(проживає).

До органу Пенсійного фонду України внутрішньо переміщена особа має надати заяву про запит пенсійної справи та довідку про взяттяна облік внутрішньо переміщеної особи.

До заяви додаються копії документів, що посвідчують особу пенсіонера (паспорта, пенсійного посвідчення), а також копія довідки проприсвоєння ідентифікаційного номера (за наявності) та заява про перерахування пенсії на рахунок в АТ «Ощадбанк».

Орган Пенсійного фонду України складає та направляє до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення списки осіб,які звернулись за призначенням (відновленням) пенсій для розгляду на Комісії з питань призначення (відновлення) соціальних виплатвнутрішньо переміщеним особам, утворених районними, районними у мм. Києві і Севастополі держадміністраціями, виконавчими органамиміських, районних у містах (у разі утворення) рад.

Орган Пенсійного фонду України призначає (відновлює) пенсію на підставі рішення Комісії

1. Якщо пенсіонер з 2014 року отримував пенсію на підконтрольній території, чи потрібно йому надати до управлінняПенсійного фонду довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи?

Такому пенсіонеру виплата пенсії проводилась до 01.02.2015 без надання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.

Для поновлення виплати пенсії, припиненої з 01.02.2015 у зв’язку з відсутністю реєстрації як внутрішньо переміщена особа, пенсіонермає обов’язково звернутись до територіального органу соціального захисту населення та отримати довідку про взяття на облік внутрішньопереміщеної особи відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509.

2. Як здійснюється виплата пенсій після прийняття рішення про їх відновлення або призначення ?

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 12.08.2015 № 615, уповноваженим банком, що здійснює виплату пенсій,призначених внутрішньо переміщеним особам, є АТ «Ощадбанк». Виплата пенсій внутрішньо переміщеним особам здійснюється шляхом зарахування коштів на платіжну картку Ощадбанку, що видається пенсіонеру за умови надання ним відповідного пакету документів, в тому числі, що підтверджують особу та її статус, до відділення Ощадбанку за місцем реєстрації.

Внутрішньо переміщеним особам, які отримують пенсії через підприємства поштового зв’язку або установи інших банків, необхідно відкрити рахунок для виплати пенсії в АТ «Ощадбанк» та надати до органу Пенсійного фонду, де вони знаходяться на обліку, заяву прозарахування пенсії на цей рахунок.

Таку заяву можливо залишити у банку, співробітники якого передадуть її до органу Фонду.

Крім того, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.03.2016 № 167 для ідентифікації одержувачів соціальних виплат,які є внутрішньо переміщеними особами, та забезпечення виплати їм соціальних виплат здійснюється емісія платіжних карток із зазначеннямна них графічної та електронної інформації про власника та його електронного цифрового підпису. Для одержувачів пенсій така картка одночасно є пенсійним посвідченням.

Для оформлення платіжної картки, яка є пенсійним посвідченням, внутрішньо переміщеній особі слід звернутись до управлінняПенсійного фонду України за місцем перебування на обліку із документами, що посвідчують особу, довідкою про взяття на обліку внутрішньопереміщеної особи, фотокарткою та засвідчити в органі Фонду відповідну заяву.

3. Чи можливе переведення виплати пенсії на підконтрольну територію за зверненням родичів пенсіонера або задовіреністю?

 Ні, заява про запит пенсійної справи за новим місцем проживання подається пенсіонером особисто до органу, що призначає пенсію, зановим місцем проживання (реєстрації).

Це передбачено пунктом 1.5 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до ЗаконуУкраїни “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від25.11.2005 № 22-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за № 1566/11846.

4. Який порядок виплати допомоги на поховання пенсіонерів, які перебували на обліку в управліннях Пенсійного фондуУкраїни на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції?

Якщо померлий пенсіонер на час смерті не перебував на обліку в управлінні Пенсійного фонду України на підконтрольній території,виплату допомоги на поховання та недоотриманої пенсії померлого здійснює управління Пенсійного фонду України на території, контрольованійукраїнською владою, до якого звернулися особи, які мають право на отримання таких виплат відповідно до законодавства.

До заяви про виплату допомоги на поховання необхідно надати витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть,виданий територіальним органом Міністерства юстиції України у порядку, визначеному чинним законодавством щодо проведення державноїреєстрації смерті, а також документи, що підтверджують статус заявника.

Начальник відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій  Горбач І.М.

 Скористайтеся можливістю збільшити трудовий стаж 

Певна частина літинчан після відвідин пенсійної установи дуже розчаровується сумою призначеної пенсії. І причиною цього, у більшості випадків, є відсутність необхідного страхового стажу для обчислення мінімального розміру пенсії за віком (для жінок — 30 років, для чоловіків — 35 років), а в окремих випадках його недостатньо навіть для виходу на пенсію, оскільки таке право виникає за наявності стажу не менше, ніж 15 років.

Як виявляється, люди офіційно працювали неповний робочий час із заробітною платою меншою за мінімальний розмір, який передбачений законодавством. В такому випадку період  до стажу зараховується пропорційно нарахованій заробітній платі та сплаченим за місяць страховим внескам. Для прикладу, для того, щоб працюючому на 0,25 ставки зарахувався 1 місяць до стажу, необхідно відпрацювати 4 місяці.

Проте нагадаємо, що для громадян, які за період з 01 січня 2004 року працювали на умовах неповного робочого часу, частиною третьою статті 24 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” передбачено право здійснити доплату до мінімального страхового внеску і тим самим збільшити свій трудовий стаж. Можливо, дійсно варто все прорахувати та скористатися можливостями діючого законодавства. Тим більше, що на сьогодні сума єдиного внеску, а відтак і сума доплати, зменшена майже удвічі і становить 319 гривень.

За інформацією звертайтеся до управління ПФУ в Літинському районі

Перший заступник начальника управління С.Микуш    21721

 ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ ПРОТИ КОРУПЦІЇ

Протягом багатьох років за­критість системи державних за­купівель створювала живильне середовище для реалізації різних корупційних схем, що завдавало значних збитків державі.

Один з прикладів успішного проведення реформ - введення в експлуатацію системи ProZorro, створеної за ініціативою громадських організацій, державних ор­ганів, комерційних майданчиків та підприємців.

Українські розробники створи­ли унікальну трикомпонентну си­стему електронних тендерів, в якій бере участь держава, ІТ-біз­нес і суспільство. У кожного своя роль у цьому процесі.

Бюджетні організації беруть участь у тендерах і при цьому отримують якісні товари та послу­ги за найвигіднішою ціною, яку пропонують компанії-постачаль­ники і яка визначається автома­тично під час електронних аукці­онів. ІТ- бізнес пропонує веб-майданчики, залучаючи таким чином на свої ресурси клієнтів.

Прозорість кожної угоди може контролювати кожен з нас, оскіль­ки доступ до інформації про всі, без винятку, торги та їхні резуль­тати повністю відкриті.

Серед головних цілей РгоZогго - економія бюджетних коштів, викорінення і системне запобігання корупції, забезпечення прозорості державних закупівель, неприпус­тимість дискримінації та об'єкти­вна оцінка тендерних заявок, про­стота і легкість застосування про­цедур, перехід на електронний документообіг, повна звітність й аналіз всіх державних закупівель.

З квіт­ня 2016 року закон зобов'язав усі центральні органи виконавчої влади та монополістів проводити тендери тільки через РгоZогго. Другий етап запровадження сис­теми розпочнеться 1 серпня цього року, коли і органи місцевої влади бу­дуть зобов'язані проводити держзакупівлі винятково через РгоZогго.

Система електронних держав­них закупівель РгоZогго має ряд переваг. Головне - мінімізує люд­ський фактор. А значить - змен­шує ризики корупції. Уся інформація повністю відкрита для ко­жного. Не потрібні ніякі запити, можна будь-кому зайти на сайт, подивитись і зробити висновки, куди йдуть наші податки.

Заступник начальника управління,

голова тендерного комітету УПФУ у Літинському районі

Артемчук О.Г.

 

 Таланти Пенсійного фонду України

20 червня 2016 року  літинчани святкували 625 річницю з дня  першої писемної згадки про Літин. З цієї нагоди було проведено низку святково – розважальних заходів, серед яких і різноманітні виставки. Окрасою площі перед Літинською  райдержадміністрацією була виставка творчих робіт працівників управління Пенсійного фонду України у Літинському районі, на якій були представлені роботи першого заступника начальника управління Микуш Світлани Миколаївни, заступника начальника управління Артемчук Олени Григорівни, начальника відділу ведення електронних реєстрів, підтримки, адміністрування та захисту інформаційно – аналітичних систем Росси Наталії Анатоліївни, головного спеціаліста – бухгалтера бюджетно – фінансового відділу Рябої Тетяни Ігорівни, головного спеціаліста по призначенню пенсій відділу з питань призначення, перерахунку та виплати пенсій Чернятинської Наталії Станіславівни, провідного спеціаліста відділу обслуговування громадян Столяр Наталії Павлівни. Відвідувачі були в захваті від прекрасних вишиваних картин бісером та хрестиком на різну тематику, вишиваних сорочок та рушників, в‘язаних серветок та скатертин, плетених виробів з паперових трубочок.

 

До уваги страхувальників!

Зміни у звітуванні щодо нарахованого єдиного внеску за звітні періоди з 01.06.2016

З 01 липня 2016 року звіти з  єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за звітний період “червень 2016 року” подаються за новою формою згідно з Порядком  формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, який затверджено наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 № 435 зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 23.04.2015 № 460/26905 (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 11.04.2016 року № 441, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 06.05.2016 № 682/28812).

 Документ набере чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем його офіційного опублікування. Враховуючи, що наказ №441 був опублікований в ОВУ №39 від 27.05.2016 р., він набирає чинності з 01.06.2016 р.

  Порядок складання звіту з ЄСВ не змінився. Тільки додано норми щодо подання звіту з ЄСВ у період мобілізації фізособи-підприємця, який є роботодавцем. Так, відповідно до п. 12 розд. ІІ оновленого Порядку №435, звіт з ЄСВ на суми виплат найманим працівникам та іншим особам протягом строку військової служби мобілізованої фізособи-підприємця подається:

– уповноваженою особою ФО — підприємця у порядку та строки, встановлені Законом про ЄСВ. Нагадаємо, що роботодавці, в у.ч. фізособи-підприємці мають звітувати протягом 20 к.д. після закінчення звітного місяця;

– у разі відсутності уповноваженої особи — демобілізованою ФО — підприємцем протягом 10 календарних днів після демобілізації без нарахування штрафних і фінансових санкцій, передбачених Законом про ЄСВ.

Деяких змін зазнав розділ V оновленого Порядку №435 щодо виправлення помилок у звіті з ЄСВ. Сам порядок виправлення помилок не змінився. Але пунктом 3 цього розділу встановлено правила подання звіту з ЄСВ у разі його неподання за періоди до 01.01.2016 р.

Так, якщо страхувальником не подавався Звіт за попередній звітний період (періоди), то у поточному звітному місяці не допускається відображення сум нарахованого ЄСВ застрахованим особам за попередній звітний період (періоди). У такому випадку страхувальник зобов’язаний подати Звіт за поточний звітний період та у разі потреби окремо за попередній період (періоди).

Звіт за попередній звітний період (періоди) до 2016 року, який не подавався, подається до органу доходів і зборів за формою, що діяла з 01 травня 2015 року. Ця форма була затверджена попередньою редакцією наказу Мінфіну№435. Такий Звіт подається лише один раз за один звітний період. У п. 3 IV оновленого Порядку №435 виключено норми щодо заповнення граф «Кількість аркушів».

Зміни у формі звіту з ЄСВ (додаток 4), таблиця 1“Шапка” звіту зазнала деяких змін. Так, виключено рядок щодо проставлення класу профризику, та всі рядки, які стосувалися заповнення інформації щодо понижуючого коефіцієнта. Відповідно кількість рядків “шапки” звіту з ЄСВ зменшено з 21 до 15. Із всіх таблиць звіту з ЄСВ зазнала змін тільки таблиця 1. Відтепер таблиця 1 містить 6 розділів замість 8 (вилучено інформацію щодо утримання ЄСВ).

Розглянемо детальніше. Розділ 1 таблиці 1 не зазнав змін. Розділ 2 виглядає зовсім інакше, ніж у попередній редакції звіту з ЄСВ. Відтепер він містить тільки 5 рядків, замість 5 підрозділів. Це пов’язано з нарахуванням ЄСВ за всіма видами доходів за єдиною ставкою 22%, крім нарахування ЄСВ на оплату праці працівників-інвалідів, які працюють на підприємствах(ставка ЄСВ — 8,41% або 5,3% або 5,5%). Розділ 3 також зазнав відповідних змін.

Для виправлення помилок, допущених при обчисленні ЄСВ відтепер потрібно заповнювати розділ 4 щодо донарахування та 5 щодо зменшення. При цьому у цих розділах перелічено ставки, як діючі, так й ті, які діяли до 01.01.2016 р

Це зумовлено тим, що помилки з ЄСВ потрібно виправляти незалежно від дати такої помилки, оскільки по виправленню помилок щодо ЄСВ не має строку давності.

Розділ 6 — Загальна сума єдиного внеску, що підлягає сплаті тепер містить 14 рядків. В цей розділ переноситься інформація щодо поточного нарахування ЄСВ, донарахування та доутримання при виправленні помилок у розрізі всіх діючих та минулих ставок ЄСВ.

Також вже немає додатка 1 до таблиці 1 Звіту з ЄСВ.

Таблиця 6 залишилася без змін. Але графу 20 щодо утримання ЄСВ слід заповнювати тільки у разі виправлення помилок, які стосуються утриманого ЄСВ за періоди до 01.01.2016 р.

Також приведено у відповідність до нових правил обчислення ЄСВ й інші форми звіту з ЄСВ, зокрема, які подаються фізособами-підприємцями за себе (додаток 5 звіту з ЄСВ).

         Зверніть увагу! Коди категорій застрахованих осіб не зазнали змін. Але відтепер код 47 застосовується тільки для відображення середнього заробітку мобілізованих працівників, яким нараховується та виплачується за рахунок коштів підприємств, установ та організацій, інших юридичних осіб. Також змінився зміст стовпців таблиці кодів щодо нарахування та утримання ЄСВ. Відтепер вони містять інформацію щодо ставок ЄСВ, які застосовувалися до 31.12.2015 р. та з 01.01.2016 р.

Начальник відділу ведення електронних реєстрів, підтримки, адміністрування та захисту інформаційно – аналітичних систем Росса Н.А.

 

ВІДШКОДУВАННЯ ВИТРАТ НА ВИПЛАТУ ТА ДОСТАВКУ ПІЛЬГОВИХ ПЕНСІЙ

Основним завданням, яке стоять перед органами Пенсійного фонду України є забезпечення своєчасного і в повному обсязі фінансування та виплата пенсій.

Одним із джерел наповнення бюджету Фонду є надходження від відшкодування фактичних витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Механізм відшкодування підприємствами витрат Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених  на пільгових умовах полягає у наступному.

У випадках, коли працівник виходить на пенсію на пільгових умовах, підприємство (де особа набула права на пільгову пенсію) зобов'язане відшкодовувати Пенсійному фонду витрати на виплату й доставку такої пенсії до того часу, поки працівник досягне загальновстановленого пенсійного віку (передбаченого ст.12 Закону України «Про пенсійне забезпечення»).

Відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до ч.2 “Прикінцевих положень” Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України.

А також громадянам, які працювали або працюють на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.

Особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, пенсії призначаються відповідно до п. “а” ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”.

Категоріям громадян, які працювали або працюють на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці за Списком № 2 пенсії призначаються відповідно до п. “ б-з” ст. 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення”.

Розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається органами ПФУ щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до ч. 2 “Прикінцевих положень” Закону (додатки 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.

При цьому, місячний розмір фактичних витрат на виплату та доставку пенсій включає в себе суми, що фінансуються за кошти Пенсійного фонду. Додаткові пенсії, додаткові витрати на виплату підвищеного розміру пенсії відповідно до ст. 8 Закону України “Про підвищення престижності шахтарської праці”, доплати, надбавки та підвищення, призначені відповідно до законодавства України, які виплачуються за рахунок інших джерел, ніж кошти ПФУ, не включаються до розміру фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, що підлягають відшкодуванню.

Підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в розрахунку місячну суму фактичних витрат  на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Обов'язок щодо відшкодування підприємствами пільгових пенсій залежить від того, за нормами якої статті вони призначені.

Плату на покриття витрат на виплату пенсій за віком на пільгових умовах Пенсійному фонду України вносять підприємства незалежно від форм власності та господарювання.
 У разі ліквідації або зміни власника підприємства суми зазначених витрат Пенсійного фонду покривають правонаступники.

Пенсійний фонд в повному обсязі виплачує пільгові пенсії і тому обов'язок підприємств - вчасно та в повному обсязі сплачувати суми, зазначені в розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.

У разі ухилення підприємства від добровільного погашення заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, стягнення боргу здійснюється в судовому порядку, з подальшим направленням виконавчого документа на примусове виконання до Державної виконавчої служби, що значно збільшує фінансові витрати підприємства.

 

ЩОДО ПРАВА НА ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ ДЕРЖАВНОГО СЛУЖБОВЦЯ

З 1 травня 2016 року вступив в дію новий Закон України “Про державну службу” (далі – Закон), яким передбачено право на призначення пенсії на спеціальних умовах державним службовцям за наступних умов:

– якщо на дату набрання чинності зазначеного Закону державні службовці займають посади державної служби та мають не менш ніж 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців;

– якщо на дату набрання чинності Закону особи мають не менш ніж 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців (незалежно від факту роботи чи посади за останнім місцем роботи на дату набрання чинності Законом).

Призначення пенсій державним службовцям відбуватиметься за нормою статті 37 Закону № 3723-XII «Про державну службу», а саме в розмірі 60 відсотків від заробітної плати державного службовця.

Слід зазначити, що Закон на сьогодні не містить норм щодо його поширення на інші категорії осіб, крім тих, які є безпосередньо державними службовцями. Наприклад, журналістам комунальних та державних засобів масової інформації, посадовим особам місцевого самоврядування, митникам та іншим категоріям, прирівняним до державних службовців, на яких раніше поширювався порядок призначення пенсії державного службовця, пенсію як державним службовцям не назначатимуть.

Тобто визначений Законом порядок пенсійного забезпечення застосовується лише до державних службовців.

Перерахунок раніше призначених пенсій згідно ЗУ «Про державну службу» не проводиться. Відповідно до ст.37-1 ЗУ «Про державну службу» умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом міністрів України.

 ДО УВАГИ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ!!!

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.03.2016 № 167, починаючи з 01 липня 2016 року виплата пенсій всім внутрішньо переміщеним особам здійснюватиметься виключно через рахунки та мережу установ і пристроїв публічного акціонерного товариства “Державний ощадний банк України”.

Тобто, з 01 липня 2016 року виплату пенсій внутрішньо переміщеним особам, які не звернулися за переведенням пенсії до Ощадбанку, буде припинено до дати звернення. Тому, внутрішньо переміщеним особам, які наразі не обслуговуютьсяв публічному акціонерному товаристві “Державний ощадний банк України” слід терміново звернутися до зазначеної банківської установи для відкриття поточного рахунку та повідомити органи Пенсійного фонду реквізити відкритого пенсійного рахунку.

Для забезпечення виплати пенсій внутрішньо переміщеним особам Ощадбанком буде здійснюватися емісія платіжних карток, які одночасно є пенсійним посвідченням, із зазначенням на них графічної та електронної інформації про власника та його електронного цифрового підпису. Такі платіжні картки видаються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01жовтня 2014 року № 509 “Про облік внутрішньо переміщених осіб” та Порядку емісії платіжних карток, які одночасно є пенсійним посвідченням, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 08 квітня 2016 року № 7-1.

Тим внутрішньо переміщеним особам, які вже обслуговуються в установах Ощадбанку, необхідно звернутися до управління Пенсійного фонду України у Літинському районі з метою подання заяви на виготовлення електронного пенсійного посвідчення. При собі мати: паспорт, пенсійне посвідчення, ідентифікаційний номер, довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, фото (6 x 4).

Виготовлення нового електронного пенсійного посвідчення буде проведено протягом 30 днів з дня прийняття заяви.

Більш детальну інформацію можливо отримати за телефоном гарячої лінії: 2-17-14 (управління Пенсійного фонду України в Літинському районі).

Заступник начальника управління О.Артемчук

Легальні доходи — основа стабільного майбутнього

Заробітна плата – одна з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси працівників, підприємців та держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення.

Те, що відносини між роботодавцями та найманими працівниками нерідко не відповідають нормам чинного законодавства, а виплата заробітної плати здіснюється «у конвертах», або у розмірах менших за мінімальну заробітну плату, - не є секретом для більшості громадян. Уявіть собі, що можна купити за 500-600 гривень на місяць? У той час коли мінімальна заробітна плата, гарантована державою, складає з 1 травня 2016 року 1450 грн. на місяць.

Влаштуватися на роботу без укладання трудового договору – на сьогодні можна без проблем. Але, через таку зайнятість, яку практикують в основному підприємці, соціально незахищеними залишаються, в першу чергу, наймані працівники. Ненормований робочий день, відсутність оплати лікарняного та відпустки, залежність розміру заробітної плати виключно від роботодавця, відсутність записів у трудовій книжці та несплата внесків до Пенсійного фонду України – це неповний перелік порушень вимог трудового законодавства роботодавцями, які нехтують своїми обов'язками щодо офіційного оформлення своїх робітників. Більшість юристів не гарантують позитивний результат в трудових спорах неоформлених працівників у разі виникнення конфлікту з роботодавцем (наприклад, невиплати заробітної плати), оскільки його практично неможливо притягнути до відповідальності. Трапляються і випадки, коли підприємці, які використовують найману робочу силу, ведуть подвійний облік робочого часу, тобто працівники працюють по 10–12 годин на добу та ще й без вихідних, а заробітна плата в трудовому договорі встановлена лише на рівні 600 грн. Оплата роботи в надурочний час, у святкові та вихідні дні, взагалі не проводиться. В результаті, перебування робітника в такому статусі негативно впливає на рівень його пенсійного забезпечення в майбутньому та соціальні гарантії сьогодні.

Водночас, самі підприємці, як і звичайні громадяни, досягнувши пенсійного віку, мають право на призначення пенсії за віком. Порядок нарахування пенсії для підприємців дещо відрізняється від розрахунку пенсій найманим працівникам і залежить від фактичних надходжень до бюджету Пенсійного фонду під час здійснення ними підприємницької діяльності. Крім того, є відмінності щодо визначення страхового стажу та розміру доходу, який використовується для нарахування пенсії, у період до та після 01.01.2004.

З 1 січня 2004 року для обчислення розміру пенсії враховується страховий стаж людини, тобто період, протягом якого вона підлягала загальнообов’язковому державному пенсійному страхуванню, та за який щомісяця сплачені страхові внески, в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок. Страховий стаж обчислюється в місяцях, і той місяць (чи місяці), за який внески до Пенсійного фонду не сплачені, не включається до страхового стажу.

Формула розрахунку пенсій встановлює пряму залежність розміру пенсій від страхового стажу та заробітку, з якого сплачувались внески до Пенсійного фонду.

Для зарахування до страхового стажу в повному розмірі одного робочого місяця розмір внесків, що сплачується роботодавцем до органів Пенсійного фонду, має бути не меншим, ніж внески, обчислені з мінімальної заробітної плати.

Відповідно до ст. 8 Закону України “Про державний бюджет України на 2016 рік” встановлено мінімальну заробітну плату з:

• 1 січня 2016 року в розмірі 1378 грн;

• 1 травня 2016 року в розмірі 1450 грн;

• 1 грудня 2016 року в розмірі 1550 грн.

Останніми роками пенсійні питання є одними із найактуальніших тем серед населення. Але, на жаль, багато хто з громадян ще не зовсім усвідомлює зміст пенсійної реформи, яка сьогодні відбувається в нашій країні. Якщо людина взяла на себе сміливість бути підприємцем, доводиться відповідати за своє майбутнє перед самим собою та платити внески в тому обсязі, що гарантують бажаний розмір пенсії. Все, що «ховається в кишені» на розмір пенсії ніколи не вплине.

Крім того, несплата внесків не дає можливості зарахувати період трудової діяльності до страхового стажу і, як наслідок, громадяни мають пенсію, яка не відповідає їх сподіванням. Тому, дуже важливо, щоб всі зрозуміли, що платити внески необхідно, бо це не лише кошти, з яких виплачують пенсії, а головне – соціальний захист кожної людини.

Подбаймо про майбутню пенсію сьогодні. Кожна людина повинна задати собі запитання: яку пенсію я хочу отримувати в майбутньому? Сьогодні я молодий, здоровий, заробляю, але потім я вийду на пенсію, або захворію, яку я пенсію буду отримувати?! Лише за умови офіційного працевлаштування, високого рівня заробітної плати, з якої сплачено внески, та достатнього страхового стажу, Ви матимете гідну пенсію.

Заробітну плату в «конвертах», без перебільшення, можна назвати однією з найбільших на сьогодні перепон в економічному та соціальному розвитку держави. Ні для кого не секрет, що частина заробітку суб’єктами господарювання виплачується нелегально. Біда ж у тому, що й самі наймані працівники погоджуються одержувати або всю заробітну плату, або її частину «у конвертах». І роботодавці і наймані працівники в один голос зазначали, що причиною такого явища, є високі тарифи оподаткування на фонд заробітної плати, які в сукупності становили близько її половини. Гарною новиною в кінці минулого року стало прийняття Закону України від 24 грудня 2015 року № 909-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році», який набув чинності з 1 січня 2016 року.

У 2016 році ставку єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, яку сплачує роботодавець, знижено до 22%. А середній розмір ЄСВ у 2015 році складав 38,79%. Крім того, скасовано утримання єдиного внеску із заробітної плати працівників. Маємо надію, що зазначені зміни в законодавстві сприятимуть процесам детінізації зайнятості населення та легалізації заробітної плати найманих працівників. Також, кожен працівник повинен бути зацікавлений, щоб працювати легально, адже від страхового стажу залежить його майбутня пенсія. Зменшення ставки ЄСВ з 2016 року жодним чином не впливає на механізм обчислення та розмір пенсії. Кошти з врахуванням понижуючої ставки єдиного внеску на виплату пенсій закладено у держбюджеті на поточний рік.

Крім того, збільшено максимальну величину бази нарахування єдиного внеску з 17-ти до 25-ти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (ст. 7 Закону № 928).

Розміри прожиткового мінімуму для працездатних осіб і максимальної величини бази нарахування єдиного внеску з 01.01.2016р. з 01.05.2016р. з 01.12.2016р.

 

з 01.01.2016р.

з 01.05.2016р.

з 01.12.2016р.

Прожитковий мінімум для працездатних осіб (грн.)

1378,00

1450,00

1550,00

Максимальна величина бази нарахування ЄСВ (грн.)

34450,00

36250,00

38750,00

 

 

 

 

Перший заступник начальника управління С.Микуш

 

ПЕРЕВАГИ ОТРИМАННЯ ПЕНСІЙ ЧЕРЕЗ ВКЛАДНІ РАХУНКИ В БАНКАХ

Сьогодні законодавством за пенсіонером закріплене право вибору способу одержання пенсії.

Одержувати пенсію через відділення поштового зв'язку або через уповноважені установи банків - особистий вибір кожної людини, адже в будь - якому варіанті за доставку пенсії пенсіонер не платить.

Обслуговування пенсіонерів, а саме виплата пенсій через банківські установи - це не просто зміна орієнтирів Пенсійним фондом України, а складова системи заходів, спрямованих на економію пенсійних коштів. Виплата пенсій через банківські установи має ряд переваг як для пенсіонерів так і для пенсійної системи в цілому, а саме: зарахування коштів на пенсійні рахунки відбувається не пізніше наступного банківського дня після проведення фінансування. Тобто, виплата пенсій через банки значно скорочує термін обігу коштів на виплату пенсій і грошової допомоги, спрощує облік і контроль їх руху та зменшує витрати Фонду. Немала перевага і в тому, що пенсіонер відкривши пенсійний рахунок, може одержати пенсію в будь-який зручний для нього час у відділенні банку або через банкомат, зняти з поточного пенсійного рахунку як усю зараховану суму, так і її частину, а на залишок коштів банк нараховуватиме відповідні відсотки (таким чином, у кожного пенсіонера з'являється можливість одержати невеликий додатковий дохід), надається можливість сплатити за комунальні послуги тощо.

Здійснення виплати пенсій через банківські платіжні картки не тільки відкриває для літньої людини нові можливості щодо комплексного обслуговування, але й економить її вільний час: тепер не потрібно стояти в черзі в касі банку для отримання пенсій та грошової допомоги, можна скористатись мережею банкоматів. У разі переїзду, від'їзду на лікування або відпочинок тепер не виникає необхідності брати з собою значну суму коштів готівкою. Картковий рахунок дасть можливість отримати гроші через мережу банкоматів, або в будь-якому відділенні уповноваженого банку на всій території України.

Установи банків не тільки забезпечують видачу належних одержувачу виплат у зручний саме для нього час, але й сприяють процесу накопичення пенсіонерами коштів, оскільки залежно від тривалості зберігання їх на поточному рахунку збільшується сума нарахованих відсотків.

Виплату пенсій здійснюють тільки надійні банки. Відбір банків здійснює спеціальна конкурсна комісія, до складу якої залучено відповідальних працівників Міністерства фінансів, Міністерства праці та соціальної політики, Національного банку та Пенсійного фонду України. Конкурсна комісія комплексно розглядає показники фінансового стану банків, аналізує їх діяльність з виплати пенсій та грошової допомоги, додержання чинного законодавства та приймає рішення про співпрацю з кожним окремим банком щодо обслуговування поточних рахунків пенсіонерів. Надзвичайно важливим критерієм відбору є якість обслуговування пенсіонерів. Враховуються такі показники як конкурентоспроможність банку-претендента, наявність розгалуженої системи відділень, належні для обслуговування відсотки за вкладами пенсіонерів, зручний режим роботи. Окрім цього, обов'язковою умовою участі банку в конкурсі є його готовність здійснювати за потреби доставку пенсії додому. Тому ймовірність виникнення проблем у пенсіонера з банком мінімальна. Пенсійні кошти будуть перераховуватись тільки тим банкам, які гарантують їх своєчасну виплату пенсіонерам. Управління Пенсійного фонду України у Літинському районі Вінницької області доводить до відома пенсіонерів перелік банків, в яких можна відкрити поточний рахунок для зарахування сум пенсій.

На даний час в районні управлінням укладено договори з 3 банками, а саме з:

- ВАТ «Державний ощадний банк України»

- ПАТ КБ «Райффайзен Банк Аваль»

- ПАТ КБ «Приватбанк».

Для того, щоб оформити виплату пенсій через банк необхідно звернутися до відділення банку. 

Заступник начальника управління ПФУ у Літинському районі О.Артемчук 

Щодо штрафів за порушення трудового законодавства

З 10 лютого 2016 року набрала чинностi постанова Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 03.02.2016 р. № 55, якою внесено змiни до постанови вiд 17.07.2013 р. № 509 «Про затвердження Порядку накладення штрафiв за порушення законодавства про зайнятiсть населення».

Цiєю постановою затверджено Порядок накладення штрафiв за порушення законодавства про працю та зайнятiсть населення вiдповiдно до ч. 4 ст. 265 КЗпП та ч. 9 ст. 53 Закону України «Про зайнятiсть населення».

За статтею 265 КЗпП посадовi особи органiв державної влади та органiв мiсцевого самоврядування, пiдприємств, установ та органiзацiй, виннi в порушеннi законодавства про працю, несуть вiдповiдальнiсть згiдно з чинним законодавством.

Юридичнi та фiзичнi особи - пiдприємцi, якi використовують найману працю, несуть вiдповiдальнiсть у виглядi штрафу в такому разi:

- фактичного допуску працiвника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працiвника на неповний робочий час у разi фактичного виконання роботи впродовж повного робочого часу, установленого на пiдприємствi, та виплати заробiтної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соцiальне страхування та податкiв -у 30-кратному розмiрi мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працiвника, щодо якого скоєно порушення (з 1 травня 2016 р. - 43500 грн);

- порушення встановлених строкiв виплати заробiтної плати, iнших виплат, передбачених законодавством про працю, бiльш як за один мiсяць, виплата їх не в повному обсязi - у трикратному розмiрi мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення (з 1 травня 2016 р. - 4350 грн);

- недотримання мiнiмальних державних гарантiй з оплати працi - у 10-кратному розмiрi мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працiвника, щодо якого скоєне-порушення (з 1 травня 2016 р. - 14500 грн);

- недотримання встановлених законом гарантiй та пiльг працiвникам, якi залучаються до виконання обов'язкiв, передбачених законами України «Про вiйськовий обов'язок i вiйськову службу», «Про альтернативну (невiйськову) службу», «Про мобiлiзацiйну пiдготовку та мобiлiзацiю», - у 10-кратному розмiрi мiнiмальної заробiтної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працiвника, щодо якого скоєно порушення (з 1 травня 2016 р. - 14500 грн);

- порушення iнших вимог трудового законодавства, крiм передбачених абзацами другим - п'ятим ч. 2 цiєї статтi, - в розмiрi мiнiмальної заробiтної плати (з 1 травня 2016 p. - 1450 грн).

Перший заступник начальника управління С.Микуш

 

Виплачувати офіційно заробітну плату стало вигідно

Виплата заробітної плати у „конвертах” – тягар сучасності, який несе за собою багато негараздів як країні так і кожному з нас. Нелегальна заробітна плата послаблює соціальний захист працівників, зменшує надходження до бюджетів та державних соціальних фондів. Cаме тому з нового року внесено зміни до податкового законодавства, які заохочують роботодавців до легалізації праці найманих працівників.

А саме, з 1 січня 2016 року фізособи-підприємці та ті, хто провадять незалежну професійну діяльність, сплачують ЄСВ за ставкою 22%. Це передбачено Законом Українивід 24 грудня 2015 року № 909 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актівУкраїни щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році».

База нарахування ЄСВ  для фізичних осіб – підприємців визначається так:

- фізособи-підприємці, що перебувають на спрощеній системі оподаткування (крім пенсіонерів за віком та інвалідів, які отримують пенсію чи соціальну допомогу) самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ (34450 грн) і не менше за розмір мінімального страхового внеску (з 1 січня 2016 року – 303,16 грн (1378 грн х 22%);

- фізичні особи-підприємці, що перебувають на загальній системі оподаткування, та особи, які провадять незалежну професійну діяльність, нараховують ЄСВ тільки за місяці, у яких вони отримали дохід (прибуток) у межах максимальної величини й не менше розміру мінімального страхового внеску. У тих місяцях, у яких вони не отримали доходу, вони мають право визначити базу нарахування ЄСВ з дотриманням мінімального й максимального її розміру.

З 01.01.2016  р. згідно ЗУ №909 нарахування на ФОП з найманих працівників становить 22%. У зв‘язку із змінами згідно постанови КМУ від 28.02.2016 №85 здійснюється розподіл на загальнообов‘язкове державне соціальне страхування у зв‘язку із тимчасовою втратою працездатності, що дає право на матеріальне забезпечення соціальних послуг за рахунок фонду.

Також дуже важливо, щоб громадяни усвідомили, що їх згода отримувати зарплату „в конвертах” позбавляє їх соціального захисту. Адже пенсію вони матимуть тільки з офіційно нарахованої суми заробітної плати.

Звертаємося до роботодавців підтримати ідею легалізації заробітної плати та робочих місць. Це захистить ваш бізнес від не конкурентних умов, а працівників – від негативних наслідків.

Перший заступник начальника управління         С.Микуш

Зареєструйтеся та контролюйте!

 Управління Пенсійного фонду України у Літинському районі повідомляє, що із 01 січня 2016 року для нарахування пенсій не враховуватимуть заробітну плату за періоди страхового стажу до 1 липня 2000 року.

Тобто, якщо раніше для обчислення пенсії брали всі дані із системи персоніфікованого обліку та, окрім цього, майбутній пенсіонер міг принести довідку про заробітну плату за 60 місяців підряд до 2000 року, то з 1 січня 2016 року актуальною є лише інформація із системи персоніфікованого обліку. Виняток встановлений лише для осіб страховий стаж в яких з 01.07.2000 року становить менше 60 місяців.

Що означає поняття “персоніфікований облік”? Із липня 2000 року в країні було створено унікальну систему, яка обліковує відомості про всіх застрахованих осіб, інакше кажучи, про всіх працюючих і самозайнятих осіб. Тобто на сьогодні кожен, хто працює, має персональну облікову картку в системі персоніфікованого обліку, у якій за весь період трудового життя накопичуються відомості, що потім і є основою для обчислення пенсії. Ці облікові картки знаходяться в електронному вигляді в Пенсійному фонді. Де б не працювала людина, незалежно від підприємства чи території, весь заробіток (якщо звичайно він офіційний) накопичується в системі так званого персоніфікованого обліку. Так от, виписка з системи персоніфікованого обліку, так звана форма ОК-5, містить ваші дані, які будуть використовуватись для розрахунку пенсії! Які ж дані містяться в системі персоніфікованого обліку? Це:

- перелік страхувальників, які подають про вас відомості в систему персоніфікованого обліку;

- за кожний місяць починаючи з 2000 року інформацію про кожну застраховану особу щодо суми заробітку, з якої сплачено страхові внески, кількості днів для стажу, відмітки про сплату пенсійного/єдиного внеску. А також загальні показники за кожен рік помісячно: загальну суму заробітку, з якого сплачено страхові внески (усього та в межах максимальної величини), страховий стаж;

- відомості про спеціальний (пільговий) стаж і про стаж, який зараховують без сплати страхових внесків за страхувальниками та за роками.

Якщо такі дані є, то виникає логічне запитання: як із ними можна ознайомитися та як перевірити свої сплачені страхові внески?

Найпростіше це зробити, зареєструвавшись на електронному порталі Пенсійного фонду України (http://portal.pfu.gov.ua).

Уся індивідуальна інформація, зокрема і персональні дані, що містяться в Держреєстрі, є конфіденційними і не підлягають розголошенню. Підписуючи заяву про реєстрацію в системі надання електронних послуг, громадянин тим самим дає згоду на отримання такої інформації засобами веб-порталу відповідно до Закону України «Про захист персональних даних». Уся інформація, яку отримуватиме заявник, надходитиме знеособлено – без зазначення прізвища, імені, по батькові, реєстраційного номера картки платника податків – фізичної особи або серії та номера паспорта. Цю інформацію не можна роздрукувати чи скопіювати. Тобто стороння людина не зможе скористатися даними. які отримуватиме заявник.

Також кожен зареєстрований користувач зможе через портал подати запит до управління Пенсійного фонду для підготовки йому довідок, інших документів у паперовому вигляді, записатися на приймальні години до керівника, чи відповідальної особи управління Фонду тощо.

    Для цього потрібно підійти до УПФУ у Літинському районі (смт.Літин, вул.Соборна, 29)  з паспортом та ідентифікаційним кодом і отримати код реєстрації на порталі. Далі зареєструватись на порталі ПФУ (http://portal.pfu.gov.ua) і в своєму кабінеті або з дому зайти в розділ виписка з системи персоніфікованого обліку. От і все. Відтепер, будете знати на яку пенсію вам розраховувати, коли прийде пенсійний вік.

Начальник відділу ведення електронних реєстрів, підтримки, адміністрування та захисту інформаційно – аналітичних систем                                              Н.Росса

 

Управління ПФУ у Літинському районі

зустрічало іноземних гостей

Управління Пенсійного фонду України у Літинському районі відвідали представники Пенсійного фонду України разом з двома експертами ІТ технологій агентства США «USAID».

Зустріч відбулась з метою експертної оцінки стану запровадження централізованої системи призначення та виплати пенсій в районі, парку комп’ютерної техніки, програмного забезпечення, захисту інформації тощо.

Під час візиту іноземні гості ознайомилися з роботою фронт – офісу, бек – офісу, бюджетно – фінансового відділу та вивчили потребу управління у технічному забезпеченні.

Нагадаємо, що Вінницька область  - це одна з 4 областей, яка входить до пілотного проекту централізованого призначення та виплати пенсій, який в свою чергу вимагає потужної техніки. Оскільки нова пенсійна справа формується в цифровому форматі і усі документи необхідно сканувати.

Адміністрація управління

 Накопичувальні пенсії – справа недалекого майбутнього

Для вирішення проблемних пенсійних питань урядом проводиться робота з реформування пенсійної системи. Сьогодні, як ніколи раніше, на часі питання впорядкування пенсійного законодавства, встановлення єдиних принципів нарахування пенсій, запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування та впровадження недержавного пенсійного забезпечення.

Накопичувальна пенсійна програма передбачає наступні завдання:

– розвантаження солідарної системи;

– формування індивідуальних накопичень громадян;

– залучення інвестиційного ресурсу накопичувальної системи на розбудову національної економіки;

– розвиток національного фондового ринку.

Таке запровадження планується з 1 січня 2017 року. Обов’язковими є внески для осіб до 35 річного віку, добровільними — від 36 до 55 річного віку.

Держава гарантує контроль та безпеку збереження коштів накопичувальної системи. Пенсійний фонд України в свою чергу створює: Накопичувальний пенсійний фонд; забезпечує роботу Ради Накопичувального фонду, склад якої формується Кабінетом Міністрів України та здійснює адміністрування накопичувальної пенсійної системи.

Компанії з управління активами залучаються Радою Накопичувального фонду за конкурсом та мають відповідати, визначеним законом жорстким вимогам. Пенсія за віком призначається і виплачується на загальних підставах – після 60 років.

Окрім того, за рахунок коштів накопичувальної системи пенсійного страхування здійснюються професійні пенсійні виплати незалежно від віку за наявності необхідної вислуги років.

Перший заступник начальника управління С. Микуш

Випадки подачі заяв до Пенсійного фонду

Поновлення виплати пенсії

Такі заяви подають пенсіонери або їхні законні представники особисто в органи Фонду.Поновлення виплати пенсії за посвідченими нотаріально або надісланими поштою заявами не дозволяється.

Поновлення виплати пенсії відбувається за рішенням територіального органу Пенсійного фонду протягом 10 днів після з’ясування обставин та наявності умов для відновлення виплати. Тривала відсутність звернень пенсіонера щодо отримання пенсії потребує встановлення місця його перебування, а в окремих випадках – проживання.

У разі звернення пенсіонера з приводу поновлення виплати пенсії працівники Фонду перевіряють статус особи: чи вона працює, чи зареєстрована як фізична особа – підприємець, чи є перерви в реєстрації місця проживання в Україні. Для цього слід надати документи, що посвідчують особу, або показати документи, щопідтверджують статус особи.

Перебування на довготривалому лікуванні

Якщо протягом тривалого часу пенсіонер, який потребує опіки (піклування), перебуває на лікуванні, то виплату пенсії має здійснювати управління Пенсійного фонду України за місцем перебування пенсіонера, тобто за адресою лікувального закладу. Для цього адміністрація цього закладу подає в Пенсійний фонд заяву про запит пенсійної справи.

У статті 66 Цивільного кодексу України визначено, що коли над особою, яка перебуває в закладі охорони здоров’я або закладі соціального захисту населення, не встановлено опіку чи піклування або їй не призначено опікуна чи піклувальника, то опіку або піклування над нею здійснює цей заклад. А в Правилах опіки та піклування конкретизовано, що виконання обов’язків опікунів і піклувальників здійснюють від імені держави ці установи в особі їх керівників.

Разом із тим, для контролю за цільовим використанням коштів, призначених на виплату пенсій, таку виплату здійснює у визначений у заяві спосіб управління Пенсійного фонду України за місцем розташування закладу.

Якщо ви переїхали

Заяву на запит пенсійної справи за новим місцем проживання подає пенсіонер особисто в орган, що призначає пенсію за новим місцем проживання (реєстрації). Вимоги до порядку подання заяви на запит пенсійної справи за новим місцем проживання подібні до вимог до порядку подання заяви про поновлення виплати пенсії.

Заяву про запит пенсійної справи подає пенсіонер особисто, а якщо особа, якій призначено пенсію, не досягла повноліття або є недієздатною, то заяву подає законний представник такої особи. До заяви про запит пенсійної справи додають документи, що підтверджують нове місце проживання пенсіонера, бажано пенсійне посвідчення.

Для осіб, переміщених із тимчасово окупованої території України та районів проведення анти терористичної операції, до заяви, крім документів, що посвідчують особу, додають довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, видану відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 № 509.

Місце тимчасового проживання, зазначене в заяві пенсіонера, у довідці має належати до території обслуговування управління Пенсійного фонду України, куди звертається особа.

Термін дії довідки, її оформлення мають відповідати вимогам Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що є чинними на дату звернення до органу Пенсійного фонду України з відповідною заявою.

Заява про виплату пенсії у зв’язку з переїздом на постійне місце проживання за кордон

Пенсіонер, який переїжджає на постійне проживання за кордон, і хоче отримати пенсію за шість місяців наперед, має звернутися з відповідною заявою в орган Пенсійного фонду України, у якому він перебуває на обліку, а також надати паспорт громадянина України для виїзду за кордон зі штампом підрозділу Державної міграційної служби про дозвіл на виїзд за кордон на постійне проживання. Одночасно пенсіонер має надати талон про зняття з реєстрації місця проживання в Україні, у якому зазначено країну вибуття й дату зняття з реєстрації. Саме з місяця, що настає за місяцем зняття з реєстрації, обчислюють суму пенсії за шість місяців, яку виплачують наперед, перед виїздом одержувача пенсії за кордон.

Заступник начальника управління ПФУ у Літинському районі  Артемчук О.Г.

Шановні пенсіонери!

Повідомляйте ПФУ у разі свого працевлаштування Пам’ятайте! У разі свого працевлаштування (у тому числі зайняття підприємницькою діяльністю) Ви обов’язково повинні повідомити орган Пенсійного фонду України за місцем отримання пенсії. Це ж стосується й зміни місця проживання та інших обставин, що можуть вплинути на розмір та своєчасність виплати Вашої пенсії.

Нагадуємо, що з такими вимогами чинного пенсійного законодавства кожен з Вас вже ознайомлений при призначенні пенсійних виплат та особисто розписався у заяві відповідного змісту. Порушення цих вимог призводить до незаконних підвищень пенсійних виплат, які в обов’язковому порядку підлягають поверненню органам Пенсійного фонду. Відповідальне ставлення до свого обов’язку убереже Вас від неприємних клопотів по поверненню отриманих коштів. Разом з тим, не забувайте, що у Ваших інтересах також повідомляти орган Пенсійного фонду України за місцем отримання пенсії і про звільнення з роботи, адже це може вплинути на збільшення розміру пенсійних виплат

Про старість дбати замолоду.

 Розпочати реформи у системі пенсійного забезпечення - це єдиний спосіб, що дасть можливість підвищити пенсії пенсіонерам і соціальні стандарти всім громадянам. Запровадження накопичувальної пенсійної системи планується з 1 січня 2017 року. Вона передбачає два вікових рівні залучених до неї людей. Обов`язковому пенсійному страхуванню підлягатимуть молоді люди до 35 років – щоб у них було достатньо часу для накопичення пенсійних активів як відчутної доплати до солідарної пенсії. Також, на добровільних засадах за власним бажанням, у накопичувальній системі зможуть брати участь і люди віком від 36 до 55 років. Це особиста справа самої людини. Кожен працівник протягом трудового життя відкладатиме кошти на власний пенсійний рахунок і , вийшовши на пенсію , розпоряджатиметься цими коштами на власний розсуд, не залежачи ні від кого. Передбачається, що у 2017 році ставка внеску становитиме 2% і кожного наступного року вона збільшуватиметься на 1% до досягнення у 2022 році 7%. У подальшому цей відсоток залишатиметься незмінним. Ці гроші людина відраховуватиме не як додаток до нинішніх внесків, зокрема до єдиного соціального внеску, який сплачують працівники і підприємці. Загальна ставка цього внеску не збільшуватиметьмя. Відбуватиметься перерозподіл коштів у межах того внеску, який сплачується нині. Так, у перший рік запровадження накопичувальної системи, у 2017 році, до неї планують залучити майже 6 мільйонів українців. У грошовому еквіваленті цей ресурс становитиме 5 мільярдів гривень. Ці кошти будуть інвестовані в економіку країни, створивши колосальний внутрішній ресурс, який дасть поштовх розвитку національного фондового ринку. Це будуть так звані “довгі гроші”, перше вилучення яких відбудеться лише орієнтовано через 25 років. Так вітчизняна економіка отримає додатковий шанс для розвитку і зростання, а громадяни - шанс на забезпечену старість. Держава гарантуватиме контроль і безпеку збереження коштів.

Перший заступник начальника управління С.Микуш

Посилення відповідальності за корупційні правопорушення

4 червня 2014 року набрав чинності Закон України від 13 травня 2014 року №1261-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв’язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України» (далі - Закон), яким значно посилено відповідальність за корупційні порушення.

Законом внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, яким встановлено відповідальність за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру (передбачено Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції») у вигляді штрафу від 2550 до 5100 грн.

Внесеними змінами до Кримінального кодексу України значно посилено кримінальну відповідальність за корупційні діяння.

Так, за отримання посадовою особою неправомірної вигоди суд застосовує штраф виходячи з двократного розміру незаконно одержаної неправомірної вигоди.

Якщо неправомірна вигода не буде отримана або її розмір неможливо визначити, суд залежно від ступеня тяжкості злочину, вчиненого уповноваженою особою юридичної особи, застосовує штраф у таких розмірах:

за злочин невеликої тяжкості від 5000 до 10000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 85 до 170 тис. грн.);

за злочин середньої тяжкості від 10 до 20000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 170 до 340 тис. грн.);

за тяжкий злочин – 20 до 50000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 850 тис. грн.);

за особливо тяжкий злочин – від 50 до 75000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 850 до 1275 тис. грн.).

Крім того, значно посилено кримінальну відповідальність за такі порушення:

підкуп працівника підприємства, установи чи організації;

прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою;

підкуп службової особи юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми;

підкуп особи, яка надає публічні послуги;

пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі.

Внесені Законом зміни до Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» в частині проведення перевірок достовірності зазначених відомостей у майновій декларації наберуть чинності з 1 січня 2015 року.

 

ЧОРНОБИЛЬСЬКІ ПЕНСІЇ
Чергова річниця вибуху на ЧАЕС знову нагадала про тисячі співвітчизників, які навіть через роки гостро відчувають на собі наслідки цієї трагедії. Насамперед, це ліквідатори і ті, хто працював безпосередньо в Чорнобильській зоні.
Порядок обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, затверджений постановою Кабінету Міністрів України №1210 від 23.11.2011року.
Так, цим Порядком передбачено, що за бажанням осіб пенсії можуть призначатись із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986 – 1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків. Водночас заробітна плата для обчислення пенсій враховується за будь – які 12 місяців поспіль такої роботи.
Для прикладу, якщо особа працювала в зоні відчуження в період з 14.05.1987р. до 23.09.1990р. За її бажанням пенсія може бути обчислена за 12 місяців поспіль, тобто враховується заробітна плата за ті 12 місяців, під час яких вона була найвищою. Для визначення доцільності особа може надати до управління Пенсійного фонду України довідку про заробітну плату за період з 01.06.1987р. до 31.08.1990р., а фахівці визначать і врахують найбільш вигідний період заробітку.
Проте, коли людина пропрацювала в зоні відчуження із дня аварії не менш як 12 місяців поспіль, за її бажанням пенсія може бути обчислюватися з урахуванням заробітної плати за будь який повний календарний місяць роботи в зазначеній зоні. 
Обчислювати із заробітної плати за один повний календарний місяць пенсія може також, якщо особо працювала на промисловому майданчику Чорнобильської АЕС не менше як 12 місяців з 26 квітня 1986 р. по 01 серпня 1987р.
Якщо ж людина пропрацювала в зоні відчуження менше 12 місяців поспіль, пенсія обчислюється, враховуючи заробітну плату за повні календарні місяці поспіль у зоні відчуження. Для прикладу, якщо людина працювала в лоні відчуження з 12 вересня 1986 року до 23 лютого 1987 року, пенсія буде обчислюватися за повні місяці роботи, а саме з 1 жовтня 1986 року до 31 січня 1987 року.
Якщо ж особа працювала в зоні відчуження менше календарного місяця в 1986-1990 роках, за її бажанням пенсія може обчислюватися, враховуючи заробітну плату, отриману за роботу в зоні відчуження за весь фактично відпрацьований час в одному із неповних календарних місяців роботи протягом цих років, але без додавання суми заробітної плати за період роботи за межами зони відчуження. Скажімо, людині, яка працювала в зоні відчуження з 25.06.1987 року до 17.07.1987 року, заробітна плата для обчислення пенсії буде визначена, за її бажанням, за червень або за липень 1987 року. При цьому заробітна плата за шість днів червня або 17 днів липня буде приведена до місячної норми. Тобто отриманий заробіток буде розділено на шість у разі врахування заробітку на червень або на 17 - у разі врахування заробітку за липень і помножено на 25,6 (місячна норма при шестигодинному робочому дні).
Якщо ж робота проводилася вахтовим методом, визначення її тривалості в зоні відчуження і заробітної плати для обчислення пенсії здійснюється з урахуванням того, що одна повна вахта ( не менше 14 робочих днів поспіль) вважається повним місяцем.
Постанова передбачає також застосування формульного підходу під час визначення заробітку для обчислення пенсії по інвалідності та в разі втрати годувальника (відповідно до ст.54 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»). До державної пенсії призначається додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров‘ю, розмір якої для інвалідів – ліквідаторів становить для 1 групи – 50%, 2- 40 %, 3 – 30% від прожиткового мінімуму, визначеного для осіб, які втратили працездатність.
Крім того, законодавство гарантує інвалідам – учасникам ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, щодо яких встановлено причинний зв‘язок інвалідності із Чорнобильською катастрофою, мінімальну пенсійну виплату. Так, коли розмір пенсійної виплати (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім пенсій за особливі заслуги перед Україною) не досягає в інвалідів 1 групи – 285 %, 2 – 255%, 3 – 225 % прожиткового мінімум для осіб, які втратили працездатність, виплачується щомісячна державна адресна допомога до пенсії в сумі, якої не вистачає до зазначених розмірів.

НАДБАВКИ, ПІДВИЩЕННЯ, ДОПЛАТИ ДО ПЕНСІЇ

До пенсії за віком, по інвалідності, за вислугу років, які призначають відповідно до законів «Про загальнообов‘язкове державне пенсійне страхування», «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» установлено такі надбавки.

НА НЕПРАЦЕЗДАТНИХ ЧЛЕНІВ СІМ‘Ї

Умови призначення. Пенсіонерам, які не працюють і мають на своєму утриманні непрацездатних членів сім‘ї, треба подати свідоцтво про народження непрацездатних членів сім‘ї, документи про встановлення групи інвалідності непрацездатним членам сім‘ї (за наявності), довідку про перебування на утриманні пенсіонера непрацездатних членів сім‘ї (видають житлово – експлуатаційні або інші організації за місцем проживання (реєстрації) заявника або органи місцевого самоврядування), трудову книжку пенсіонера.

НА ДОГЛЯД

Умови призначення. Інвалідам 1 групи, самотнім інвалідам 2 групи, які потребують постійного стороннього догляду чи які досягли пенсійного віку; самотнім інвалідам 3 групи, які досягли пенсійного віку; самотнім одержувачам пенсій за віком та за вислугу років, які потребують постійного стороннього догляду, крім осіб, котрі отримують державну соціальну допомогу на догляд. Слід подати висновок лікарсько – консультаційної комісії про потребу постійного стороннього догляду, довідку про склад сім‘ї. У заяві треба зазначити, що пенсіонер не має працездатних родичів, які відповідно до законодавства мають його утримувати.

ПІДВИЩЕННЯ РЕАБІЛІТОВАНИМ ТА ЧЛЕНАМ ЇХНІХ СІМЕЙ

Умови призначення. Особам, які необґрунтовано зазнали політичних репресій і яких згодом було реабілітовано, членам їх сімей, котрих було примусово переселено, треба подати посвідчення реабілітованого, членам його сім‘ї – довідку про факт примусового переселення. Незалежно від виду пенсії та закону, відповідно до якого її призначено, установлено дане підвищення.

ПІДВИЩЕННЯ ВЕТЕРАНАМ ВІЙНИ ТА ЧЛЕНАМ СІМ‘Ї ЗАГИБЛОГО/ПОМЕРЛОГО ВЕТЕРАНА ВІЙНИ

Слід подати посвідчення учасника війни, учасника бойових дій, інваліда війни, члена сім‘ї загиблого.

ПІДВИЩЕННЯ ЖЕРТВАМ НАЦИСТСЬКИХ ПЕРЕСЛІДУВАНЬ АБО ДРУЖИНІ (ЧОЛОВІКУ) ПОМЕРЛИХ ЖЕРТВ НАЦИСТСЬКИХ ПЕРЕСЛІДУВАНЬ

Треба подати посвідчення жертви нацистських переслідувань або дружини (чоловіка) померлих жертв нацистських переслідувань.

НАДБАВКА ПОЧЕСНИМ ДОНОРАМ

Слід подати посвідчення до знаку «Почесний донор України», «Почесний донор СРСР».

ДОДАТКОВА ПЕНСІЯ ЗА ШКОДУ, ЗАПОДІЯНУ ЗДОРОВ‘Ю

Умови призначення. Особам, які мають статус учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС або постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи. Слід подати посвідчення «Учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» або «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи».

ДОПЛАТА НА ТЕРИТОРІЯХ ЗАБРУДНЕННЯ

Умови призначення. Пенсіонерам, які не працюють і проживають на території радіоактивного забруднення.

ПЕНСІЯ ЗА ОСОБЛИВІ ЗАСЛУГИ ПЕРЕД УКРАЇНОЮ

Умови призначення. Особам, які мають значні заслуги у сфері державної, громадської або господарської діяльності, досягнення в галузі науки, культури, освіти, охорони здоров‘я, фізичної культури й спорту тощо. Слід подати документи, які підтверджують особливі заслуги.

ДЕРЖАВНА СОЦІАЛЬНА ДОПОМОГА НА ДОГЛЯД ІНВАЛІДАМ ВІЙНИ.

Умови призначення. Самотнім інвалідам війни 1 групи, інвалідам війни 2 і 3 груп, які потребують постійного стороннього догляду. Треба подати довідку МСЕК, довідку про склад сім‘ї ( у заяві зазначають, що немає працездатних родичів, зобов‘язаних відповідно до законодавства утримувати пенсіонера), висновок лікарсько – консультаційної комісії про необхідність постійного стороннього догляду.

ТЕРМІНИ ВИПЛАТИ ПЕНСІЙ

Пенсію виплачують щомісяця з 4 по 25 число тільки в грошовій формі через підприємства національного оператора поштового зв‘язку або перераховують на банківський рахунок, визначений пенсіонером, у порядку, передбаченому в законодавстві.

Дата виплати пенсії через підприємства поштового зв‘язку встановлюється згідно з графіком виплати пенсій, який складається відповідно до територіальних дільниць. Право на першочергову виплату мають інваліди війни, учасники бойових дій та сім‘ї загиблих у роки війни.

ВИПЛАТА ПЕНСІЇ ЗА ДОВІРЕНІСТЮ

Пенсію може бути виплачено за довіреністю, посвідченою нотаріально. У разі якщо довіреність оформлено на термін понад один рік, одержувач пенсії після закінчення кожного року дії довіреності особисто звертається з відповідною заявою у відповідний орган Пенсійного фонду щодо продовження виплати за довіреністю. Якщо суми пенсій в банку одержують за довіреністю більш один рік або не одержують із поточного рахунка понад один рік, уповноважений банк повідомляє про це відповідний орган Пенсійного фонду, а одержувач пенсії має подати нову заяву в орган Фонду.

В разі невиконання одержувачем пенсій та грошової допомоги цієї умови орган Пенсійного фонду припиняє перерахування пенсії на рахунок в установу банку, визначену одержувачем, і здійснює виплату через підприємство поштового зв‘язку за місцем проживання одержувача в установленому порядку.

ВИПЛАТА ПЕНСІЇ В РАЗІ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ, РЕЄСТРАЦІЇ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Пенсії виплачують без урахування розміру заробітної плати (доходу). Проте в разі працевлаштування за трудовим договором, реєстрації як фізична особа – підприємець, роботи на підставі договорів цивільно – правового характеру розмір пенсії визначають без урахування надбавок, доплат, підвищень, які відповідно до законодавства виплачують до пенсії лише особам, котрі не працюють. Про свою зайнятість пенсіонер зобов‘язаний повідомити орган Пенсійного фонду України, в якому він перебуває на обліку, протягом 10 днів із дня працевлаштування, реєстрації, укладання договору тощо.

Якщо настають підстави для індексації, індексація пенсій пенсіонерам, які працюють, здійснюється після індексації заробітної плати. Для індексації пенсії в орган Пенсійного фонду України подають довідку про розмір оплати праці, проіндексовану її суму і суму індексації.

ПРИПИНЕННЯ ВИПЛАТИ ПЕНСІЙ

Пенсію припиняють виплачувати, коли її не отримують протягом 6 місяців підряд; у разі смерті пенсіонера; якщо пенсію призначено на підставі документів, що містять недостовірні відомості; в інших випадках, передбачених у законодавстві.

В Пенсійному фонді працює веб-портал

На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 червня 2012 року № 401-р "Про доступ до послуг у сфері загальнообов'язкового державного пенсійного страхування" Пенсійний фонд України створив веб-портал для надання в електронному вигляді інформації з баз даних ПФУ: portal.pfu.gov.ua.

Основною метою створення веб-порталу є удосконалення порядку та способів обслуговування осіб, що звертаються до органів Пенсійного фонду України.

Надання електронних послуг здійснюватиметься безкоштовно.

Відповідно до цього надається доступ до інформації:
• про законодавство, пов'язане з регулюванням правових і фінансових відносин між органами Пенсійного фонду України, страхувальниками, у тому числі фізичними особами-підприємцями та особами, які забезпечують себе роботою самостійно; зразки бланків, заяв, інших документів, необхідних для призначення та перерахунку пенсій тощо, включаючи можливість роздрукування або зчитування таких документів в електронному вигляді; ця інформація надається незалежно від реєстрації осіб на веб-порталі;

• за умови підтвердження автентичності особи (шляхом реєстрації особи в базі даних веб-порталу), що отримує доступ, для громадян, застрахованих осіб та страхувальників, у тому числі фізичних осіб-підприємців та осіб, які забезпечують себе роботою самостійно, до інформації про стан відомостей про застраховану особу, пенсійних виплат, про взаємодію громадян, застрахованих осіб та страхувальників з органами Пенсійного фонду України з питань: заповнення бланків заяви, скарги, запитів у електронному вигляді; стану розгляду заяв, скарг, поданих в електронному вигляді запитів; подання запитів для підготовки у паперовому вигляді довідок, інших документів; попереднього запису на відвідування органу Пенсійного фонду України;

Реєстрація користувачів на веб-порталі здійснюється на підставі заяви за спеціальною формою, поданою до органу Пенсійного фонду України за місцем взяття на облік особисто або через представника, який діє на підставі виданої йому довіреності, посвідченої нотаріально.

Надання на запит індивідуальної інформації, що міститься в Державному реєстрі, автоматизованій системі обробки пенсійної документації здійснюється виключно для користувачів, зареєстрованих у базі даних веб-порталу.

За більш детальною інформацією звертайтесь в управління Пенсійного фонду України у Літинському районі в кабінет № 11 або за телефоном 2-01-93.

[ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ОТРИМАННЯ ДОПОМОГИ НА ПОХОВАННЯ ТА НЕДООТРИМАНОЇ ПЕНСІЇ 
Для отримання допомоги на поховання до органу Пенсійного фонду України, де померлий пенсіонер перебував на обліку, надаються:

- заява про виплату допомоги на поховання;

- витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про смерть для отримання допомоги на поховання (або довідка для отримання допомоги на поховання).

Витяг видається після державної реєстрації смерті відділом державної реєстрації актів цивільного стану.

У разі державної реєстрації смерті виконавчим органом сільської, селищної, міської (крім міст обласного значення) ради може видаватись довідка для отримання допомоги на поховання.

Розмір допомоги на поховання пенсіонерів, які одержували пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» - тримісячна пенсія, але не менше п'ятикратного розміру мінімальної заробітної плати.

Розмір допомоги на поховання пенсіонерів, які одержували пенсію згідно з іншими законами – розмір двомісячної пенсії, яку отримував пенсіонер на момент смерті.

Якщо пенсіонер перебував на повному державному утриманні (крім випадків, коли поховання здійснюється членами сім'ї або іншою особою), допомога на поховання не виплачується.

Допомога на поховання виплачується через відділення поштового зв’язку за разовими дорученнями, які оформлюються органом Пенсійного фонду України у день звернення за допомогою на поховання.

Разові доручення дійсні до кінця місця, у якому вони були виписані. 

Пенсія, яка належала пенсіонеру і залишилася недоотриманою у зв’язку з його смертю, виплачується по місяць смерті пенсіонера, незалежно від дати смерті.

Протягом шести місяців від дня смерті пенсіонера недоотримана пенсія виплачується членам його сім’ї, які проживали разом з померлим на день його смерті. 

До органу Пенсійного фонду України, де померлий пенсіонер перебував на обліку, надаються: відповідна заява, паспорт заявника, свідоцтво про смерть, документи, що підтверджують родинні стосунки, та документи про спільне проживання з померлим. 

Документи, що підтверджують родинні стосунки: паспорт, свідоцтво про народження, свідоцтво про шлюб, довідки про склад сім'ї або рішення суду.

Документи, що підтверджують проживання з пенсіонером на день його смерті: паспорт, довідки уповноважених органів з місця проживання, у тому числі органів місцевого самоврядування або інші документи.

Непрацездатні члени сім’ї, які знаходились на утриманні померлого пенсіонера, надають документи, які засвідчують, що вони перебували на утриманні померлого пенсіонера. Такій категорії недоотримана пенсія виплачується незалежно від факту спільного проживання з померлим пенсіонером. 

Якщо одночасно звертається декілька членів сім’ї, належна сума недоотриманої пенсії ділиться між заявниками порівну.

Після шести місяців від дня смерті пенсіонера до органу Пенсійного фонду України, де померлий пенсіонер перебував на обліку, надаються заява, паспорт заявника, свідоцтво про смерть та свідоцтво про право на спадщину.

Свідоцтво про право на спадщину оформлюється нотаріусами відповідно до закону.

Недоотримана пенсія виплачується через відділення поштового зв’язку.

ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ ТИХ, ХТО ЗВЕРТАЄТЬСЯ ЗА ПРИЗНАЧЕННЯМ ПЕНСІЇ

• Для призначення будь-якого виду пенсії необхідно подати до місцевого управління Пенсійного фонду відповідну заяву (бланк заяви можна отримати у спеціалістів відділу призначення пенсій управління) та документи, необхідні для призначення певного виду пенсії.
• Для оформлення пенсійного посвідчення Вам необхідно заповнити анкету (яку надасть спеціаліст Фонду) та надати фото. 
• Якщо до заяви подані не всі необхідні документи, Ви маєте право надати їх протягом трьох місяців з дня подачі заяви.
• Прийнявши заяву спеціаліст має видати розписку-повідомлення з переліком документів, які необхідно подати додатково протягом 3 місяців та пам’ятку пенсіонера. 
• Після надання всіх документів пенсія має бути призначена протягом 10 днів. 
• Після виготовлення пенсійного посвідчення, спеціаліст повідомить Вас в телефонному режимі про можливість його отримання.
 

Документи, які подаються для призначення 
пенсії за віком:

- паспорт (або інший документ, що засвідчує цю особу, місце її проживання (реєстрації) та вік). Іноземні громадяни та особи без громадянства подають також копію посвідки на постійне проживання (реєстрації);
- довідка про присвоєння ідентифікаційного номера (якщо довідка відсутня через релігійні переконання - копія сторінки паспорта з відповідною відміткою);
- трудова книжка, диплом про навчання, військовий квиток, довідки, свідоцтва про народження дітей (жінкам, які у період до досягнення дитиною 3-річного віку не працювали), строкові договори чи довідки про підтвердження укладення строкових трудових договорів про роботу на Крайній Півночі, спеціальний торговий патент, або свідоцтво про сплату єдиного податку, або патент про сплату фіксованого розміру прибуткового податку з громадян, або довідку про сплату страхових внесків фізичною особою, яка здійснювала підприємницьку діяльність за спрощеною системою оподаткування до 01.01.2004); 
- довідка про заробітну плату за 60 місяців роботи підряд до 01.07.2000 (за бажанням або якщо з 01.07.2000 не відпрацьовано 60 місяців).
У разі призначення пенсій за віком зі зниженням пенсійного віку додатково подаються документи, які підтверджують таке право.

Документи, які подаються для призначення 
пенсії по інвалідності 

Причина, група, час настання інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначаються органом медико-соціальної експертизи. Виписка з акта огляду МСЕК, яка надається для призначення пенсії по інвалідності, надсилається органом МСЕК до органу, який призначає пенсію, за місцем проживання пенсіонера.
Для військовослужбовців строкової служби надається копія свідоцтва про захворювання, видана і завірена військовим комісаріатом за місцем зняття військовослужбовця з військового обліку або довідка військово-лікарської комісії. 
Якщо інвалідність настала після звільнення з військової служби, то замість копії свідоцтва про захворювання подаються довідка військового комісаріату про проходження військової служби із зазначенням дати призиву, дати і підстави звільнення з військової служби та висновок МСЕК про те, що інвалідність пов'язана з проходженням військової служби.
Крім довідки про інвалідність до заяви про призначення пенсії по інвалідності додаються всі документи, необхідні для призначення пенсії за віком.

Документи, які надаються для призначення 
пенсії у зв’язку з втратою годувальника:

- заява;
- трудова книжка, диплом про навчання, військовий квиток, довідки (інші документи про стаж годувальника);
- довідка про заробітну плату за 60 місяців роботи підряд до 01.07.2000р. (за бажанням або якщо з 01.07.2000 не відпрацьовано 60 місяців);
- довідка податкової адміністрації про присвоєння ідентифікаційного номера померлому годувальнику (якщо є такий документ); 
- свідоцтво про народження або паспорт особи, якій призначається пенсія;
- довідка ЖЕКу про склад сім'ї померлого годувальника;
- копії документів, що засвідчують родинні стосунки члена сім'ї з померлим годувальником (свідоцтво про народження, про укладення шлюбу, тощо);
- свідоцтво про смерть годувальника або рішення суду про визнання його безвісно відсутнім;
- довідки навчальних закладів про навчання за денною формою (для дітей у віці від 18 до 23 років);
- довідка з житлових органів про спільне проживання з померлим чи рішення суду про встановлення факту перебування на утриманні;
- експертний висновок якщо смерть, пов’язана з аварією на Чорнобильській АЕС

nformacja-dlja-prinach-pens1.doc [28.5 Kb]

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63