День пам’яті жертв Голодоморів – щорічний національний пам’ятний день в Україні, який припадає на четверту суботу листопада

27.11.2020

У ХХ столітті  українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 років. Голодомор 1932-1933 років став національною катастрофою, він  мав на меті знищити українську націю. Вимирали цілі села, родини, живі і ненароджені.  Голодомор приніс чималі страждання та смерть і написаний окремою сторінкою в історії українського народу, про який  ми згадуємо з сумом та гіркотою.

Вшанували пам’ять загиблих в роки голодоморів хвилиною мовчання та покладанням квітів і лампадок до підніжжя пам’ятного знаку жертвам голодомору в Літині та с. Селище голова райдержадміністрації Михайло Бевз та голова Літинської ОТГ Анатолій Бичок, секретар Літинської ОТГ Тетяна Головащенко. Символічно вклонились в знак жалоби за мільйонними жертвами тих років. Страшним лихоліттям відгукнувся Голодомор для кожної української родини, залишивши по собі глибоку рану, яка нестерпним болем пронизує пам’ять і його очевидців, і сучасне покоління. Вшанувати пам’ять невинних жертв – це той мінімум, який ми, сучасні українці, маємо зробити не стільки для мільйонів загиблих, а, скоріше, задля наших дітей, які повинні завжди пам’ятати про ті страшні часи й робити все, щоб подібне ніколи не повторилося.

Це день спільного болю, спільної пам’яті, спільного обов’язку. Обов’язку закарбувати в серцях пам’ять про тих безневинних, кого прирекли на страшну смерть – смерть від голоду. Обов’язку – не забути правду про злочин, який став жорстоким спланованим актом геноциду проти українського народу.

 Шановні земляки, згадаймо про душі мільйонів українців, котрі були виморені голодом. У скорботний для України день, 28 листопада, закликаємо усіх запалити свічку о 16.00 год.  і вшанувати пам’ять українців, котрі  загинули насильницькою, голодною смертю.

Вічна пам’ять жертвам голодоморів!

 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63