Чи може малолітня особа безоплатно приватизувати земельну ділянку?

02.11.2020

Громадяни, які виявили бажання отримати  безоплатно у власність земельну ділянку із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу.

У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства)».

Особа, яка не досягла 14-річного віку, є малолітньою. Законодавством України передбачено, що такі особи з моменту народження здатні мати всі права і обов’язки, закріплені Конституцією та законами України, зокрема і право на безоплатну передачу їм земельних ділянок.

Але звертаю Вашу увагу на те, що малолітні особи мають право вчиняти самостійно лише дрібні побутові угоди (правочини), а всі інші правочини від їх імені вчиняють батьки ( усиновлювачі ), які є законними представниками своїх малолітніх та неповнолітніх дітей. Тобто, заяву  на безоплатну передачу земельної ділянки від імені малолітньої особи може подати один із батьків, з яким постійно проживає дитина, за наявності згоди другого з батьків до місцевої ради або органів місцевого самоврядування, з проханням приватизувати земельну ділянку на вказану малолітню особу.

Після отримання заяви місцева рада або орган місцевого самоврядування має надати дозвіл на розробку проекту відведення земельної ділянки та прийняти рішення стосовно її безоплатної передачі у власність малолітньої особи.

Також повідомляю, що  для безперешкодного виділення земельної ділянки батькам необхідно звернутись в органи опіки і піклування для отримання дозволу на оформлення земельної ділянки на ім’я малолітньої особи. Лише після одержання вищевказаного дозволу батьки можуть отримати правовстановлюючий документ, який закріплює право власності на земельну ділянку за малолітньою особою.

Отже, враховуючи викладене, малолітня особа має право на безоплатну передачу йому у власність земельну ділянку із земель державної та комунальної власності. Але всі необхідні дії, пов’язані із такою приватизацією, мають здійснювати від його імені батьки.

 

Отримати юридичну консультацію або роз’яснення з правових питань можна:

  • звернувшись до Літинського бюро правової допомоги  за адресою: смт. Літин, вул.Героїв Чорнобиля, 17. тел.(04347) 2-04-54
  • за безкоштовним телефоном системи БПД 0 800-213-103
  • у приватному чаті системи БПД у Телеграм http://legalaid.gov.ua/telegram.html
    записавши на електронну пошту центру з надання БВПД (адреси можна дізнатися за посиланням https://www.legalaid.gov.ua/tsentry/)

 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63