Здоров’я людини – предмет солідарної відповідальності громадянина, громади, держави і бізнесу. Що має змінитись у галузі?

21.10.2020

Під час онлайн наради в облдержадміністрації  обговорили важливе для кожного українця питання медичного забезпечення та руху до позитивних змін у галузі медицини, які підняв  20 жовтня Президент України, виступаючи у Верховній Раді з Посланням про внутрішнє та зовнішнє становище України.

Директор Департаменту охорони здоров’я  та реабілітації облдержадміністрації Ольга Задорожна, інформуючи з питань регламенту, принагідно довела до  учасників наради позицію Глави держави щодо реформування Національної системи охорони здоров’я, яка наразі не задовольняє повною мірою потреби населення в медичних послугах і медичних засобах.

Так, Президент  акцентував увагу на тому, що внаслідок неефективного управління галуззю протягом десятиліть посилюються ризики для якості медичних послуг через зниження доступності послуг лікарів вторинної ланки та будь-яких очних медичних консультацій у сільській місцевості, ускладнюється робота швидкої та екстреної медичної допомоги.

Відтак значна частина українців помирає в працездатному віці, нерідко від причин, що є похідними від низької ефективності системи охорони здоров’я:

-        недостатньої профілактики та неякісної діагностики,

-        низького рівня імунізації,

-        обмеженої грамотності населення з питань збереження здоров’я,

-        нездорового способу.

 

Що має змінитись? Позиція Президента Володимира Зеленського  чітко окреслена:

  • Здоров’я людини – предмет солідарної відповідальності громадянина, громади, держави і бізнесу.
  • В умовах децентралізації місцеві громади відіграватимуть провідну роль у впровадженні нових моделей медико-санітарної допомоги, які задовольнятимуть потреби місцевого населення.
  • Передумовою підвищення доступності медичної допомоги стане чіткий перелік гарантованих медичних послуг та обґрунтовані стандарти їх надання.
  • Буде запроваджено загальнообов’язкове державне соціальне медичне страхування з внесенням відповідних змін до податкового та бюджетного законодавства.
  • Трансформація сфери охорони здоров’я забезпечить повне охоплення населення медичними послугами не тільки первинної, а й вторинної і третинної ланки.
  • Серед пріоритетів у профілактиці захворюваності – жорсткий державний контроль за виконанням Національного календаря щеплень (зокрема, щодо забезпечення наявності необхідних ефективних і безпечних препаратів).
  • Потребує подальшого розвитку електронна інфраструктура системи охорони здоров’я для зменшення адміністративного навантаження на лікарів, забезпечення пацієнтам кращого доступу до електронних сервісів, депаперизації в медичній сфері та створення простору для інновацій.
  • Пандемія COVID-19 унаочнила глибокі проблеми у сфері охорони здоров’я та біобезпеки, нагальну необхідність системного реформування, Нагально необхідно пришвидшити створення ефективної системи санітарного та епідемічного добробуту людей, захисту від інфекційних і соціальних хвороб, протидії застосуванню біологічної зброї.

 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63