Урочистості з нагоди Дня захисника України

13.10.2020

14 жовтня, у день покровительки всього роду козацького Пресвятої Покрови, українці відзначають День захисника України та День українського козацтва. Ці знаменні дати нерозривно пов’язані між собою, символізують зв'язок поколінь, давню історичну традицію, прагнення вільно жити на власній землі. Це свято пам’яті про наших гордих предків, які вогнем і мечем виборювали право на незалежність рідної держави, свято вшанування козацької доблесті та звитяги, свято вдячності ветеранам Другої світової, які також воювали за свою землю. І, нарешті, це день усіх героїв сьогодення, які хоробро боронять кордони України від зазіхань північного сусіда-агресора, та усіх тих, хто поклав своє життя на Сході країни в ім’я суверенності та єдності нашої держави.

Напередодні свята, 13 жовтня, в районному будинку культури з дотриманням усіх протиепідемічних заходів відбулися урочистості з нагоди відзначення Дня захисника України. На святковий захід завітали керівники, військовослужбовці, учасники АТО/ООС.

В цей день хвилиною мовчання присутні в залі вшанували пам’ять побратимів, земляків, загиблих на полі бою, тих, кого не дочекалися додому рідні, хто поклав своє життя заради захисту України.

Із словами привітання до присутніх звернувся голова райдержадміністрації Михайло Бевз: «В ці дні ми вшановуємо всіх, хто причетний до високого звання – захисника України. Це свято козацької мужності та звитяги, свято вдячності ветеранам Другої світової та свято поваги до усіх героїв сьогодення, які мужньо захищають кордони України в ім'я суверенності та єдності нашої держави. Сьогодні ми маємо можливість жити, розвивати країну, вчитися, виховувати дітей, планувати майбутнє тільки тому, що на передовій нас надійно захищають українські військові».

За  патріотизм, особисту мужність, відвагу і самовідданість, проявлені під час виконання службових обов’язків  із забезпечення державної безпеки та з нагоди Дня захисника України,  керівники району вручили Почесні грамоти обласного рівня та районного рівня учасникам АТО/ООС.

Також сьогодні за участю керівництва району та військовослужбовців  квіти було покладено до Стели Героїв Небесної Сотні, до меморіальної дошки загиблого учасника Революції Гідності та учасника антитерористичної операції Пантелеймона Рожанського, Меморіалу Слави, меморіальної дошки Омеляна Грабця, могили воїнів УНР та сотника армії УНР Юрія Скотницького.

День захисника України — свято не тільки військових. Це свято нескорених, свідомих громадян, які вболівають за долю нашої країни, день усіх небайдужих, які своєю професійною діяльністю, сумлінною працею, волонтерською роботою забезпечують Україні захист — економічний, гуманітарний, інформаційний. Небо нашої України обов’язково буде мирним, адже його оберігають мужні воїни.

Слава Україні! Героям слава! 

 

 

 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63