Вінниччина готова до нових викликів у боротьбі з COVID-19

25.09.2020

Сьогодні, 25 вересня, в облдержадміністрації відбувся брифінг начальника відділу лікувально-профілактичної допомоги дитячому населенню Департаменту охорони здоров’я ОДА Тетяни Бондаренко щодо протидії поширенню COVID-19 на Вінниччині.

На початку брифінгу Тетяна Бондаренко повідомила, що у Вінницькій області здійснюється ціла низка заходів, спрямованих на запобігання розповсюдженню захворювання на коронавірусну інфекцію та надання якісної і вчасної медичної допомоги пацієнтам з підозрою і виявленим COVID-19. 

За словами посадовиці, на Вінниччині допомогу зі стаціонарного лікування хворим на коронавірус надають 19 опорних лікарень, затверджених постановою Кабінету Міністрів України, там працюють бригади фахових високопрофесійних лікарів.

«В області зареєстровано понад 5,5 тисяч хворих на коронавірус, однак, ми займаємо 19 місце за кількістю активних хворих, тобто тих, які мають гостре захворювання. Це означає, що, рівень захворюваності у Вінницькій області не критичний і адаптивний карантин на Вінниччині доводить свою ефективність»,  – наголосила Тетяна Бондаренко.

Вона повідомила, що в області ведеться активна робота по забезпеченню закладів охорони здоров’я всіма необхідними засобами індивідуального захисту.

За словами посадовиці, тільки за останній місяць в 2,5 рази збільшилася кількість засобів індивідуального захисту, аби медичні працівники як в стаціонарах, так і на первинному рівні почували себе захищено та безпечно.

Систематично оновлюється база медичних препаратів та лікарських засобів, які необхідні для стаціонарного лікування хворих. Лікарні області забезпечені всім необхідним.

«Наразі ми проводимо активну та досить потужну роботу зі збільшення кількості стаціонарних ліжок в лікувальних закладах області, щоб бути готовими до можливого збільшення кількості хворих, які потребують стаціонарного лікування», – підкреслила Тетяна Бондаренко.

Окрім того, закуповується необхідне обладнання для штучної вентиляції легень – апарати ШВЛ, а також монітори для відслідковування життєво важливих функцій пацієнтів:

«Ми отримали централізовану поставку апаратів ШВЛ з Міністерства охорони  здоров’я України, що є дуже необхідними для надання якісної медичної допомоги пацієнтам з COVID-19. За кошти обласного бюджету закуповуються апарати ШВЛ для нового відділення, яке відкриється у фтизіопульмунологічному центрі. За кошти місцевих і обласного бюджету ведеться активна робота по забезпеченню ліжок киснем, оскільки 80 % ліжок медзакладів, які приймають хворих на COVID-19, мають бути підключені до подачі кисню. Це завдання, поставлене Кабінетом Міністрів України», – повідомила посадовиця.

За словами Тетяни Бондаренко, триває активна співпраця із Вінницьким національним медичним університетом імені Миколи Пирогова. Так, розпочалися курси зі стажування та спеціалізації з метою збільшення кількості бригад за рахунок спеціалістів анестезіологів, інфекціоністів і терапевтів.

Посадовиця зазначила, що, на жаль, в області зареєстровано 107 летальних випадків – медикам не вдалося врятувати 107 пацієнтів. За її словами, це пацієнти, які мали важкі супутні патології, такі, як цукровий діабет, ожиріння, гіпертонічна хвороба – визнані в усьому світі фактори ризику для хворих на COVID-19:

«Однак, варто зазначити, що показник летальності по Вінницькій області менший, ніж в цілому по Україні. За цим показником, область займає 16 місце  серед усіх регіонів України. Потужний потенціал медиків області спільно із фахівцями Вінницького національного медичного університету імені Миколи Пирогова забезпечують надання якісної медичної допомоги пацієнтам. Ми робимо все можливе, аби Вінницька область залишалася в «жовтій» зоні, жителі були захищеними, отримували вчасну і якісну медичну допомогу», – наголосила Тетяна Бондаренко.

 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63