Відбувся районний шаховий турнір, приурочений Дню фізичної культури та спорту

14.09.2020

Шахи – найбільш поширена інтелектуальна гра у цілому світі, одна із найбільш захоплюючих настільних ігор. Вона не тільки цікава, але й корисна для розвитку логіки. Одночасно – найстарша, має дуже давню історію.

Вважається, що гру придумали в Індії під час імперії Гуптів (гра в шахи символізувала військові дії). У 9 ст. її популярність поширилася і на Захід. З переказів відомо, що в неї грали ще за часів Київської Русі. Звичайно, з плином часу шахи зазнали багатьох вдосконалень, що зробили їх такими, якими вони є сьогодні. Перша сучасна шахівниця (світлі і темні квадрати) була зроблена в Європі у 1090 році.

Гра має свою філософію. Це відмінний тренажер для гнучкості розуму та поліпшення пам’яті. Багато хто вважає, що регулярне заняття шахами — це психологічна школа успіху. Тож не дивно, що вона високо цінується і відзначається у 178 країнах світу.

Майже в кожному місті є шаховий клуб, шахові гуртки, де збираються шанувальники цього виду спорту. Наше містечко не є винятком, і має своїх прихильників. З метою популяризації гри в шахи серед населення 12 вересня 2020 року на базі стадіону «Колос» було проведено районний шаховий турнір, в якому взяли участь не лише жителі Літинського району, а й гості з м. Калинівка.

Любов до шахів через усе життя проніс Фіногеєв Дмитро Іванович – голова Літинської районної шахової федерації, діючій шахіст. Саме завдяки його ініціативі було організовано шаховий турнір. Переможцями турніру стали: Кіпоренко М. – ІІІ місце (смт.Літин), Бортник О. – ІІ місце (смт.Літин) та Штельмах О. – І місце (м. Калинівка). Також нагороджено ветерана шахів Яковця М. (м. Калинівка), а в жіночій категорії – Лівчук Т. (смт. Літин). Переможці та учасники отримали грошові винагороди.

Багато хто з вас скаже, що шахи – гра для тих, хто від природи володіє високим інтелектом. Це частково так, але дослідження довели, що шахи активізують обидві півкулі головного мозку, поліпшують творчі здібності, концентрацію та критичне мислення. Тож граймо у шахи!

 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63