Питання утворення, реорганізації та ліквідації райдержадміністрацій обговорили на всеукраїнській селекторній нараді

05.08.2020

4 серпня в онлайн режимі відбулась нарада, ініційована Міністерством розвитку громад та територій України, щодо питань організації виконання протокольного рішення засідання Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 60 про «Деякі питання реалізації постанов Верховної Ради України від 17 липня 2020 р. № 807-IX «Про утворення та ліквідацію районів».

Під час засідання обговорено питання утворення, реорганізації, ліквідації райдержадміністрацій, їх структури, чисельності працівників та розрахунків видатків на їх утримання.

Вінниччину в студії селекторного зв’язку ОДА представляв перший заступник голови ОДА Сергій Здітовецький.

Провів нараду заступник міністра розвитку громад та територій України В’ячеслав Негода. Він зазначив, що така зустріч є дуже важливою, адже в дорученні Кабінету Міністрів від 22 липня вказано, що до 7 серпня 2020 року необхідно внести узгоджені пропозиції щодо структури новостворених РДА та їх функцій.

«Це пов’язано з рішенням парламенту про утворення 136 районів замість існуючих 490. Зрозуміло, що в кожному районі має бути створена районна державна адміністрація. Існуючий районний поділ дуже нерівномірний – є райони, де проживає менше шести тисяч населення, а є ті, де проживає майже 200 тисяч населення. Зауважте, що і в маленькому, і у великому районі діють однакові органи державної виконавчої влади з однаковими повноваженнями, але з різною завантаженістю», – зауважив В’ячеслав Негода.

За його словами, під час формування меж майбутніх районів враховували кількість жителів – в середньому 150 тисяч мешканців.

За результатами наради В’ячеслав Негода підсумував, що згідно з протокольним рішенням Уряду від 22 липня 2020 року Мінрегіон очікує від обласних державних адміністрацій до 7 серпня пропозиції щодо  упорядкування системи та функцій новоутворених районних державних адміністрацій у зв’язку з новою системою адміністративно-територіального устрою за запропонованою Мінрегіоном формою.

Відповідну інформацію Мінрегіон спільно з Мін’юстом має узагальнити та до 10 серпня подати узгоджені пропозиції Кабінету Міністрів.

«Необхідно сформувати спільне бачення реалізації функцій та відповідальності майбутніх райдержадміністрацій і ОДА. Найближчим часом обласна державна адміністрація сформує і  надасть Мінрегіону власні пропозиції щодо структури райдержадміністрацій Вінницької області», – так прокоментував результати наради Сергій Здітовецький.

Він також нагадав, що усі найнеобхідніші послуги люди отримуватимуть у громадах, а районні державні адміністрації, здебільшого, здійснюватимуть координацію певних послуг від імені держави та державних програм.

 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63