МОЗ роз'яснило, які карантинні обмеження діятимуть для кожної з чотирьох зон за новим принципом

30.07.2020

Міністерство охорони здоров'я оприлюднило обмеження, які діятимуть для "зеленої", "жовтої", "помаранчевої" та "червоної" зон із 1 серпня.

Як повідомило МОЗ, для областей, що перебувають у "зеленій" зоні, діють такі обмеження: в громадських будівлях – маска або респіратор, проведення масових заходів не більше ніж одна людина на 5 кв. м, проведення заходів у кінотеатрах або театрах із наповненістю 50%, перевезення пасажирів - лише в межах сидячих місць.

Для "жовтої" зони діятиме заборона на відвідування закладів соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, окрім тих, які надають послуги кризово.

"Помаранчева" зона передбачає заборону: на роботу об'єктів розміщення (хостелів, турбаз), окрім готелів; діяльність розважальних закладів, ресторанів у нічний час; планові госпіталізації; роботу спортзалів, закладів культури; прийом нових змін до дитячих таборів. Також діятиме обмеження на проведення масових заходів - одна людина на 20 кв. м, не більше ніж 100 людей.

Для "червоної" зони припиняється робота громадського транспорту, ТРЦ, кафе і ресторанів, а також забороняється відвідування закладів освіти.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів України на засіданні в середу продовжив адаптивний карантин до 31 серпня 2020 року, змінив принцип поділу регіонів для посилення карантинних заходів.

Залежно від епідемічної ситуації в регіоні або окремих адміністративно територіальних одиницях-районах встановлюється "зелений", "жовтий", "помаранчевий" або "червоний" рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Водночас критерії для поділу регіонів на чотири зони залишаються колишніми: завантаженість ліжок не більше ніж 50%, середня кількість тестувань не менше ніж 24 на 100 тис. населення, коефіцієнт виявлення випадків інфікування не більше ніж 11% і показник динаміки зростання випадків інфікування не більше ніж 10%. Рівень поширення визначатиме автоматизоване програмне забезпечення на основі певних алгоритмів та зібраних даних і затверджуватиме Національна комісія з ТЕБ і НС.

Якщо в області немає перевищень - вона перебуває в "зеленій" зоні. Якщо індикатори змінюються п'ять днів поспіль, то регіон або окрема адміністративно-територіальна одиниця переходить у "жовту", "помаранчеву" або "червону" зони. Зміни почнуть діяти з 1 серпня.

#карантин #моз

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63