30 липня - Всесвітній день протидії торгівлі людьми

30.07.2020

Щороку, починаючи з 2014 року, 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році з метою підвищення інформованості громадськості про цю глобальну проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохочення людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.

Торгівля людьми є надзвичайно глобальною та прибутковою злочинною індустрією в світі. За рівнем доходів вона поступається лише продажам наркотиків та зброї.

Жертвами цього злочину  стають і жінки, і чоловіки, і діти, які потерпають від його різноманітних форм. Серед осіб, які постраждали від торгівлі людьми, збільшується кількість осіб чоловічої статі, значною залишається кількість неповнолітніх. Також для України залишається гострою і болючою проблема сексуальної експлуатації дітей. Поняття «торгівля людьми» набуває нового змісту. Якщо раніше йшлося здебільшого про сексуальне рабство, то сьогодні воно увібрало в себе широкий спектр форм: від трудової експлуатації до нелегальної трансплантації органів.  Способи використання людей доволі різноманітні. Чоловіків експлуатують як будівельників, шахтарів, на сільськогосподарських роботах; жінок – як домогосподарок, швачок, мийниць посуду. Дітей використовують здебільшого у жебрацтві та як дешеву робочу силу на некваліфікованих роботах або у розповсюдженні наркотиків серед підлітків

Незважаючи на значні досягнення   на законодавчому рівні (вітчизняне законодавство відкориговане відповідно до міжнародних стандартів) проблема залишається актуальною і має стійкі тенденції до поширення. Потрапити в рабство набагато простіше, ніж здається. Найпоширеніший канал – шляхом вербування: через неформальні контакти, випадкові знайомства, “звабливі” розповіді начебто спільних знайомих, під час контактів в місцях громадського користування (базари, магазини), через оголошення у пресі, на вулицях, в Інтернеті тощо. Спокуса це – висока платня за роботу. І в роки економічних негараздів ця спокуса лише зростає, знаходячи собі все нових і нових жертв. Злочин «торгівля людьми», зазвичай, прихований. Жертви цього ганебного явища не хочуть згадувати й переповідати пережиті ними жахіття. Проте, постраждалі повинні знати про можливості захисту своїх прав та інтересів, а також отримати комплексну допомогу, яка включає медичну, психологічну, соціальну, правовому; тимчасове розміщення, за бажанням постраждалої особи та у разі відсутності житла, в закладах допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на строк до трьох місяців, який у разі необхідності може бути продовжено за рішенням місцевої державної адміністрації, зокрема, у зв’язку з участю особи в якості постраждалого або свідка у кримінальному процесі; відшкодування моральної та матеріальної шкоди за рахунок осіб, які її заподіяли, у порядку, встановленому законодавством України; встановлення статусу та виплата одноразової матеріальної допомоги у розмірі трьох прожиткових мінімумів; допомоги у працевлаштуванні, реалізації права на освіту та професійну підготовку.                                                                            

Торгівля людьми не визнає державних кордонів, не зважає на відмінності між розвинутими державами і державами, що розвиваються і є актуальною майже для всіх народів. А боротьба із цим злочином вимагає об'єднання зусиль міжнародної спільноти та громадськості кожної країни, кожного регіону.

      Варто нагадати, що в Україні надається державна підтримка особам, які постраждали від торгівлі людьми, зокрема соціальна, медична, правова, освітня та матеріальна. Із заявою про необхідність такої допомоги у Літинському районі слід звертатись до сектору сімейної політики, забезпечення гендерної рівності та протидії торгівлі людьми управління соціального захисту населення  Літинської РДА за адресою: смт. Літин вул. Соборна, 5  та за телефоном: 2-15-55, Нагорна Галина Олександрівна - відповідальна за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми у Літинському районі.

тел. (04347)2-15-55,

Е-Мail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

   Все оформляється конфіденційно, відповідальна підписує розписку про нерозголошення інформації.

   Можна попередньо домовитись про зустріч будь-де (на нейтральній території).

Крім того, за допомогою можна звернутися за телефоном безкоштовної лінії з протидії торгівлі людьми:

       0 800 75 04 75– Лінія довіри у Вінницькій області.

       Сподіваємося, що отримані відомості допоможуть нашим громадянам уникнути небезпеки та своєчасно надати опір цьому злочину.

 

 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63