Збереження фізичної активності населення – це найбільш економічно ефективний шлях для його здоров’я та активного довголіття

17.06.2020

На цьому наголосила заступниця голови облдержадміністрації Наталя Заболотна, звертаючись до учасників конференції «Програма фізичного оздоровлення населення в громадах: досвід країн Вишеградської четвірки для України».«Вінниччина – територія здоров’я!», яка відбулась сьогодні, 16 червня, в онлайн режимі. Програма реалізовується за підтримки Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ОДА. Організатором онлайн конференції  за участі ОТГ Вінниччини виступило  ВТО ВФСТ «Колос».

Говорячи про  шляхи оздоровлення населення та організацію фізкультурно-спортивної роботи в  громадах Вінниччини, голова Вінницької територіальної організації ВФСТ «Колос» Сергій Татусяк, який модерував конференцію, підкреслив, що метою зустрічі є координація фізкультурно-оздоровчої роботи не тільки в області, а й на державному рівні.

У вітальному слові  до учасників конференції, Наталя Заболотна зазначила: «Коли ми говоримо про напрямки розвитку фізичної культури, то, перш за все, оточуючі сприймають це як роботу із дітьми та студентською молоддю. Я ж переконана, що завдання це набагато ширше: згідно статистики, в Україні стан здоров'я  як дітей, так і дорослих погіршується з кожним роком. Тому є вкрай важливим завданням для усіх органів виконавчої влади та місцевого самоврядування  укріплювати здоров’я, в тому числі, дорослого населення області, щоб в результаті мати потужний кадровий ресурс - громадян, які беруть активну участь в житті громади. Це забезпечить в результаті значну економію коштів, які потрібно спрямовувати на охорону здоров’я і соціальний захист людей, що потребують стороннього догляду. Наскільки людина зможе вести самостійний активний спосіб життя, настільки вигідним це є для територіальної громади».

Заступниця голови ОДА висловила впевненість, що розвиток та стан фізичної культури і спорту в цілому в області залежатиме від рівня організації у первинній ланці, яка є базовою, тобто в обꞌєднаних територіальних громадах. «Це має бути міжсекторальна взаємодія,- підкреслила Наталя Заболотна,- Будь-які рішення, які приймаються сьогодні на державному рівні, без активної позиції ОТГ, без співпраці зі спортивними товариствами, з громадським сектором, не можуть досягти максимального ефекту. Тому, сьогоднішня онлайн конференція і ті питання, які піднімаються є вкрай важливими».

Посадовиця побажала конференції плідної роботи, підкресливши, що по завершенню реалізації Проєкту «Програма фізичного оздоровлення населення в громадах: досвід країн Вишеградської четвірки», який здійснюється за підтримки Міжнародного Вишеградського Фонду, в рамках програми Вишеградських грантів, буде виданий  Методичний посібник з методології та практичних аспектів в сфері розробки та реалізації Програм фізичного оздоровлення населення, реалізації спортивних заходів і розвитку масового спорту в територіальних громадах, з подальшим поширенням його в громадах усієї України.

В ході обговорення порядку денного конференції,  своє бачення співпраці з громадами під час реалізації Проєкту висловили: голова ГО «Всеукраїнське фізкультурно-спортивне товариство «Колос» Олександр Мендусь, керівник проєктів «Програма фізичного оздоровлення населення в громадах: досвід країн Вишеградської четвірки для України» та «Вінниччина – територія здоров’я» Андрій Кавунець, голова постійної комісії Вінницької обласної ради з питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадій Мазур, начальник управління фізичної культури та спорту Вінницької ОДА Сергій Чернявський, міські та селищні голови.

Так, Сергій Чернявський  виділив  ті об’єднані територіальні громади, які приділяють найбільше уваги організації спортивно-масової роботи. Серед лідерів – Іллінецька, Немирівська та Тульчинська міські ОТГ, які беруть участь навіть у всеукраїнських спартакіадах. Дуже схвальні відгуки про роботу Калинівської. Дашівської, Мурафської ОТГ. Всього ж співпрацю із управлінням фізичної культури та спорту Вінницької ОДА вже налагодили 37 ОТГ Вінниччини.

«Ніхто не може заставити людину  активно займатися спортом, але наш спільний проект із чудовою назвою - «Вінниччина – територія здоров’я!» буде, безумовним стимулом до формування активного способу життя громад,- долучилась до обговорення Світлана Василюк,- директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації.- Тож запрошую до участі у Проєкті всіх голів ОТГ: ви зможете поділитися своїми успіхами у розвитку фізичної культури. Ми ж готові завітати у кожну територіальну громаду, організувати престур журналістів і розповісти чим живуть  громади  і  як організовують спортивне дозвілля».

Очільниця Департаменту поділилась ідеєю: за підсумками реалізації проєкту «Вінниччина – територія здоров’я!», до фінансування якого долучилась обласна державна адміністрація, підготувати до друку і випустити книгу про кращі практики ОТГ в організації заходів з фізичної культури та спорту.

«Спільно ми  покажемо гарний результат спортивно-оздоровчої роботи у Вінницькій області»,- підсумувала Світлана Василюк.   

 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63