У райдержадміністрації відбулася нарада щодо підготовки до призову на строкову військову службу в червні –липні 2020 року

12.06.2020

12 червня у районній державній адміністрації відбулась нарада під керівництвом голови РДА Михайла Бевза з головами сільських та селищної рад та відповідальними особами за військовий облік щодо підготовки до призову на строкову військову службу в червні –липні 2020 року.

Особливістю проведення цьогорічної призовної кампанії є те, що вона розпочалася дещо пізніше, на відміну від попередніх років, – з червня поточного року. Це зумовлено впровадженням карантинних обмежень через поширення коронавірусної інфекції.

На нараді розглянули питання про заходи щодо організаційного забезпечення призову молоді району на строкову військову службу.

Особливу увагу військовий комісар Олександр Барціцький звернув на проведення роз'яснювальної, агітаційної роботи серед молоді Літинського району щодо виконання конституційного обов'язку громадян, популяризацію служби у Збройних Силах України.

Важливим аспектом, на якому наголосив Олександр Сергійович є те, що призвані на службу строковики не залучаються до участі в ООС.

Крім того військовий комісар відзначив, що наразі ситуація із явкою призовників погіршилася, тому наголосив, що потрібна тісна взаємодія між військовим комісаріатом та головами сільських і селищної рад, щоб на належному рівні провести призов на строкову військову службу.  Адже, відповідно до законодавства України неявка за повісткою до військового комісаріату тягне за собою адміністративну відповідальність. В разі неявки за повісткою до обласного збірного пункту може наступати кримінальна відповідальність і, за рішенням суду, до таких осіб буде застосовано обмеження волі терміном до 3 років.

Також під час наради Михайло Бевз зазначив, що реформа децентралізації виходить на фінішну пряму, Уряд затвердив перспективні плани формування громад уже усіх областей. Проекти перспективних планів областей готувались обласними державними адміністраціями відповідно до Закону України “Про добровільне об’єднання територіальних громад” та з дотриманням критеріїв Методики формування спроможних територіальних громад, та відповідні проекти розпоряджень опрацьовувались Мінрегіоном. По кожній проектній громаді за групою критеріїв проводилася оцінка її спроможності. Внаслідок даної реформи на території Літинського району буде одна спроможна ОТГ з центром у смт Літин, яка увійде до Вінницького району. До Літинської ОТГ не увійдуть  Уладівська с/р, Журавненська с/р, Пеньківська с/р, Дашковецька с/р, Микулинецька с/р, Кожухівська с/р, Тесівська та Шевченківська с/р.

Михайло Григорович наголосив присутнім, що незважаючи на послаблення карантину, потрібно чітко та неухильно дотримуватися усіх протиепідемічних заходів в кожному населеному пункті Літинського району.

 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63