Демеркуризація

29.07.2014 року  до пункту зв’язку 7-ДПРЧ смт. Літин надійшло повідомлення  від працівника бухгалтерії Літинської районної адміністрації, про пошкодження люмінесцентної лампи в приміщенні бухгалтерії. До місця події виїхав черговий караул на чолі з начальником караулу 7-ДПРЧ  ст. лейтенантом служби ЦЗ Шеметою М.І. Прибувши до місця події одразу працівниками пожежної охорони було проведено демеркуризаццію хімікомеханічним  способом. Постраждалих внаслідок події не було.

У разі розливу ртуті, наприклад, коли розбився градусник, ви можете зателефонувати в оперативно-рятувальну службу Літинського району за телефоном 101 або 2-14-79.

 

Дії при виявлені розбитого градусника!!!

- в першу чергу із приміщення необхідно вивести дітей. Ні в якому разі не можна допустити протягу, тому ретельно закрийте вхідні двері. При цьому обов’язково розкрийте навстіж вікна – так ви трохи знизите концентрацію парів.

- Постеліть на виході з кімнати ганчірку, змочену в концентрованому розчині перманганату калію, щоб не рознести на підошві взуття ртуть або скло по всій квартирі.

- перш ніж приступити до збору крапель ртуті, приготуйте скляну банку з герметичною кришкою. Наповніть її водою або 0,2% розчином марганцівки (в неї ви будете складати ртуть і осколки медичного термометра).

- захистіть органи дихання вологою пов’язкою, а руки – гумовими рукавичками.Для збору ртутних кульок можете використовувати аркуш паперу, ватний спонж, змочений у розчині марганцівки. Найдрібніші частинки зручно «ловити» медичним шприцом, гумовою грушою, лейкопластиром або скотчем.

- також прийнято збирати ртуть за допомогою мідного листа і мідного дроту. Мідь – один з небагатьох матеріалів, які не відштовхують, а утримують на собі ртуть. Кінчик дроту служить голкою, на яку наколюють дрібні крапельки ртуті. І ще: мідь не повинна бути окисленою, тобто перед тим як збирати ртуть, мідні «інструменти» потрібно зачистити ножем або наждачним папером.

- опісля протріть місце розливу тим же розчином марганцю або мильно-содовим розчином (40г мила і 50г соди розчинити в 1 л води).

- ганчірки, рукавички, забруднене взуття та одяг, а також банку з ртуттю потрібно передати спеціальній службі для подальшої демеркуризації, а заражене приміщення регулярно провітрювати протягом декількох тижнів.

 

 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63