За гарну працю - щедрий урожай

Цьогорічне літо із частими дощами внесло певні корективи в плани аграріїв Літинщини, які зі значним запізненням почали збирати урожай на своїх полях. Але й попри те, що погода капризувала, майже весь урожай у районі вже зібрано.
Досить активно та наполегливо на хлібних полях працюють комбайнери, сівачі та водії із ПСП «Поділля-Агро», яке очолює Віктор Семененко. Загальна ж площа ранньої групи зернових та зернобобових культур до збирання займає у господарстві Віктора Михайловича 810 га. Злагоджено і завзято в ПСП «Поділля-Агро» трудяться усі. Тут не встигли зібрати ячмінь, а ним у господарстві засіяно 185 гектарів, як невтомні хлібороби вже перейшли на пшеницю, котра розташувалася на 625 гектарах. Та й ріпак після своїх «сусідів» не застоявся на полі, бо одразу після збору пшениці, комбайни пішли на ріпакові поля, загальна площа яких - 340 га. Доки на одних полях збирають щедрий цьогорічний урожай, інші вже переорано й підготовлено для посіву озимини. Оперативно і злагоджено працюють у господарстві всі, бо знають, що щедрий урожай принесе гарний дохід, головне - вчасно його зібрати.

- Хоч ми трохи й відхилилися від запланованого старту жнивної кампанії, але встигли надолужити втрачений час. Попри те, що один зі своїх «КАМАЗів» ми віддали на потребу українських Збройних Сил, техніки нам вистачає, ще й одного комбайна на підмогу прислали колеги, тому все зберемо вчасно, - зазначає Віктор Семененко, керівник ПСП «Поділля-Агро».
За оперативними даними управління агропромислового розвитку, станом на 11 серпня 2014 року, в агропідприємстві стовідсотково зібрано всі 810 га ранньої групи зернових, при врожайності – 55,4 цнт/га, їх валовий збір становить майже 4,5 тис. тонн. Зокрема, озима пшениця видала 60,0 цнт/га; озимий ячмінь – 40,0 цнт/га. Крім того, зібрано вже й 340 га озимого ріпаку. При врожайності 30,0 цнт/га, його намолочено 1 тис. тонн. Господарство повним ходом приступило до підготовки ґрунту під посів озимих культур урожаю 2015 року.
За свою багаторічну працю на родючих грунтах Віктор Семененко та працівники його господарства знають усі тонкощі цієї непростої роботи. Земля ж бо любить працьовитих і наполегливих людей, а тому щедро віддячує їм урожаєм. Кропітка праця хліборобів дає гарний результат і вселяє надію на те, що Україна буде з хлібом.
Та доки в полях кипіли жнива, на території ПСП «Поділля-Агро» у с.Бірків уже на завершальному етапі тривали роботи із введення в експлуатацію ще однієї сушарки для кукурудзи і зерна, яка працює на дровах і соломі. Це вже не перша сушарка, яка функціонує у повному обсязі в господарстві Віктора Михайловича. Але якщо перша працює на котлах польського виробництва, то вже друга - на вітчизняних, виготовлених на Івано-Франківщині. Потужність цих сушарок досить висока. Адже за добу одна сушка може впорати близько 350 т кукурудзи або 500 т пшениці. Для того, щоб заготовити дрова для опалювання цих сушарок, працівники ПСП «Поділля-Агро» прочищають лісосмуги навколо своїх полів від повалених сухих дерев, обпалого гілля, а також зачищають старий садок у Миколаївці – і роблять добру справу для саду, тим самим даючи можливість людям попрацювати й заробити гроші, а заодно мають паливо для сушіння врожаю.
Та окрім пшениці, ріпаку та ячменю, є всі підстави надіятися і на високий урожай кукурудзи, адже цьогоріч було виділено кілька сотень гектарів нових полів під посів кукурудзи, які довгий час заростали бур’янами. Але навіть виснажена земля після гарного удобрення дає добрий урожай!
Щороку для обривання мітелок на кукурудзі на допомогу ПСП «Поділля-Агро» приходять бірківчани – місцеві жителі, вчителі, медики і навіть з Літина приїздять люди, бо нині додатковий заробіток нікому не завадить, а місцеві йдуть, щоб ще й віддячити за допомогу Віктору Семененку та його підприємству. Бо коли чи то на лікування, чи на армію, на вікна в школу чи на сільську дорогу потрібна фінансова допомога, ніколи і нікому не відмовляє милосердний підприємець, завжди відгукується і підтримує людей.
Зібрати й висушити урожай - це одна справа, а ось де ж його зберігати, аби він не псувався вологою і шкідниками, це питання наболіле для більшості аграріїв району. Щоб виправити ситуацію й не везти зібране з полів в орендовані сховища, Віктор Семененко разом із підлеглими знайшли розв’язання проблеми - переобладнують та перекривають старі будівлі корівників і облаштовують там зерносховища, де можна буде зберігати десь понад 40 тис. тонн зернових. Тому тепер за зібраний урожай можна бути спокійним.
Жнива наразі завершуються, але Віктор Семененко має за правило щодень виїздити до своїх комбайнерів та водіїв на поля, радитися з механізаторами, контролювати ремонт техніки та всіляко підтримує своїх працівників, які так віддано й наполегливо працюють у полі, за це й особливо поважають свого керівника люди. А ще вони знають: коли урожай щедрий, тоді й заробіток буде гарним, отож і працюють по совісті.

 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63