Обережно, дифтерія!

18.11.2019

Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом. Коли дифтерійна бактерія потрапляє у дихальну систему, вона виробляє токсин, що руйнує тканини дихальної системи. Захворювання проявляється у вигляді ангіни, коли у горлі утворюються плівки, що можуть ускладнювати дихання та ковтання. Токсин може спричинити:

• слабкість

• біль у горлі

• лихоманку

• набряк залоз у шиї

Токсин також може потрапити у кров і вразити серце, нирки і нервову систему.

Ускладнення від дифтерії можуть включати:

• блокування дихальних шляхів

• пошкодження серцевого м'яза (міокардит)

• ушкодження нерва (поліневропатія)

• легеневу інфекцію (дихальну недостатність або пневмонію).

Дифтерія небезпечна тим, що без негайного введення сироватки близько 50% хворих можуть померти, навіть з сироваткою залишається ризик смерті до 20%.

Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і попередити розвиток небезпечних ускладнень – вакцинація для дітей і ревакцинація для дорослих (кожні 10 років). Нагадуємо, що вакцинація від дифтерії призначена не лише дітям, а і дорослим.

Під час епідемії дифтерії в Україні з 1991-го до 1998-го року, спричиненої низьким охопленням дітей вакцинацією та відсутністю ревакцинації дорослих, на дифтерію захворіли близько 20 тисяч людей, 696 з них померли. В 2019 році  зареєстровано 21 випадок на дифтерію з них  18 - у жовтні 2019р.

В Україні щеплення від дифтерії дітям можна зробити безоплатно цільноклітинною вакциною проти кашлюку, дифтерії та правцю АКДП, яка забезпечує найкращий захист. Також наявна безкоштовна вакцина для профілактики дифтерії та правця АДП та вакцина для профілактики дифтерії та правця із зменшеним вмістом антигена АДП-М, яку застосовують для дорослих.

Кількість щепленого дорослого населення у Літинському районі становить 56,0 %.  В зв’язку з низькою охопленістю щеплень, КНП «Літинський районний центр ПМСД» проводить широку щеплювальну кампанію  серед дорослого населення. Створено щеплювальні бригади з виїздом на підприємства. Розпочато надання списків на електронну адресу нашого підприємства  37472460@ukr.net із організацій району для подальшого проведення щеплень в даних колективах.  Щеплення проводяться безкоштовно і незалежно від прикріплення. За більш детальною інформацією щодо щеплень потрібно  звертатись до своїх сімейних лікарів, які нададуть відповіді на Ваші запитання.

 

 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63