З найкращими прикладами розвитку місцевого самоврядування та поводження з твердими-побутовими відходами в Польщі ознайомилась делегація з Вінниччини

13.11.2019

Місто і гміна Моравіца – один з найкращих прикладів розвитку місцевого самоврядування Польщі. В цьому мали змогу переконатися члени офіційної делегації Вінниччини – голова облдержадміністрації Владислав Скальський, директор Департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко і в.о. директора Департаменту освіти і науки ОДА Володимир Буняк, перебуваючи у гмінному місті. Міський голова Маріан Бурас, який 25 років очолює громаду презентував гостям свій населений пункт та зазначив: «На сьогодні наша громада не тільки займає провідні місця в національних рейтингах, але є лідером у отриманні коштів з фондів Європейського Союзу. Ми є чудовим місцем для інвестицій та життя. Тут динамічно розвивається будівництво житла, а кількість жителів починаючи з 1990 року зросла більш ніж на 50%».

Крім того, велике зацікавлення та дискусію у членів делегації викликало формування бюджету гміни, функціонування системи освіти, охорони здоров’я та соціального захисту мешканців.

В свою чергу Владислав Скальський подякував за гостинний прийом та ознайомив присутніх із соціально-економічними здобутками нашої області: «Вам є чим пишатися. Так як зростання кількості жителів та наплив нових інвесторів викликають економічний розвиток багатьох секторів бізнесу. Нам є чому у Вас вчитись та переймати досвід. Хочу зазначити, що Вінниччина також досить активна в цьому напрямку та займає лідируючі позиції по низці базових показників серед регіонів України. Ми маємо першість в сфері аграрного бізнесу, машинобудуванні та промисловому секторі. Наша область має вдале географічне розташування, сприятливий бізнес-клімат, розвинений та диверсифікований промисловий сектор економіки, високий науковий потенціал та найкращі висококваліфіковані кадри. Все це є складовими, що створюють позитивний вплив на залучення інвестицій у регіон».

Крім того, враховуючи той факт, що Вінниччина розробляє Регіональний план управління відходами, делегація відвідала підприємство по управлінню відходами в м. Промник. Масштабність, потужність та налагодженість процесу – починаючи від сортування, переробки сміття та закінчуючи утилізацією небезпечних відходів, все це продемонстрував під час огляду директор закладу Славомір Внук.

«Установка для очищення відходів – найдорожча інвестиція у Сьвєнтокшиському воєводстві та найсучасніший завод цього типу в Польщі. Складається вона з сортувального заводу, приймального відділення, компостування та зберігання хімічних відходів. Заклад оснащений багатьма машинами, вартість яких сягає понад 200 000 євро. Потужність переробки заводу становить 30 тонн відходів на годину», - зазначив директор підприємства.

 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63