Дифтерія в Україні: чи вдасться попередити епідемію?

12.11.2019

Поодинокі випадки дифтерії в Україні протягом останніх дев’яти років реєструються щорічно (за виключенням 2017 року), від 2 до 10 випадків. Загалом за ці роки було виявлено 56 хворих на дифтерію, в т.ч. 12 дітей та 44 дорослих. Летальних випадків, на щастя, не було.

Станом на 04 листопада 2019 року вже зареєстровано 21 випадок дифтерії: по одному випадку в лютому (Луганська обл.) та серпні (Хмельницька обл.); 18 випадків зафіксовано у жовтні (15 - в Закарпатській обл., 2 – в Києві та 1 випадок в Тернопільській обл.); 1 – в листопаді (Харківська обл.). Із них 6 випадків підтверджено лабораторно: по одному випадку у мешканців Луганської, Хмельницької, Тернопільської, Закарпатської, Харківської областей та м. Київ. Шість хворих потребували введення протидифтерійної сироватки.

Слід зазначити, що рівень вакцинації населення проти дифтерії (щеплено 59,5% дітей віком до одного року та 52,3% дорослих від кількості, що передбачена плановою вакцинацією) неприємно вражає. Захворюваність на дифтерію напряму залежить від рівня колективного імунітету, який має становити не менше 95% щепленого населення.

Навіть у складні 90-ті, коли Україна переживала страшну епідемію дифтерії, він був на рівні близько 80%. Тоді захворіло близько 20 тисяч людей, 696 з яких померли, - це при тому, що антитоксична сироватка була в необхідній кількості. Сьогодні ж в Україні, за повідомленням МОЗ, є 189 флаконів сироватки, протягом листопада очікується ще 150 флаконів, а також, як гуманітарну допомогу, 100 флаконів сироватки надасть посольство Індії. Разом з тим, людей без імунітету до дифтерії – мільйони.

Вакцинація проти дифтерії, яка формує тривалий імунітет до хвороби – єдиний надійний спосіб її контролю. Вона не лише запобігає виникненню спалахів захворювання, а й зменшує важкість клінічного перебігу хвороби та попереджає виникнення смертельних ускладнень.

 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63