Урочистості з нагоди Дня захисника України

11.10.2019

14 жовтня в нашій країні відзначається День Захисника України – свято, що увібрало в себе багаті й славні козацькі традиції, мужність і героїзм оборонців та визволителів рідної землі впродовж усієї багатовікової української історії.

Це свято, згідно Указу Президента, відзначається в українському суспільстві в день великого православного свята – Покрови Пресвятої Богородиці. Саме Свята Покрова здавна була захисницею українського козацтва, а тепер і Українського війська. 

Напередодні свята, 11 жовтня, урочистості з нагоди вшанування захисників України відбулися в смт. Літин в районному будинку культури. На святковий захід завітали перший заступник голови райдержадміністрації Лариса Кримковська, заступник голови РДА Валентина Захаревич, війсковослужбовці, учасники АТО, представники трудових колективів, організацій, установ, підприємств та громадськість району.

   В цей день хвилиною мовчання присутні в залі вшанували пам’ять побратимів, земляків, загиблих на полі бою, тих, кого не дочекалися додому рідні, хто поклав своє життя заради захисту України.

У своєму вітальному слові перший заступник голови райдержадміністрації Лариса Кримковська зазначила, що впродовж останніх буремних подій ми є свідками справжнього героїзму та сили духу, який демонструють українські військові на Сході України,  тому це свято одне з найбільших та особливо значимих для захисників, які щодня під свист ворожих куль та гуркіт градів боронять українське сьогодення. За цей непростий період українська армія, яка формувалась, фактично, в умовах військової агресії, зробила колосальний крок вперед. І не тільки армія – вся Україна. І в першу чергу, за рахунок сили волі, мужності та самовідданості захисників, великого прагнення зберегти країну і все зробити для того, щоб наші діти й онуки жили в новій, сучасній європейській державі. «Наші бійці на сході є запорукою нашої державної незалежності і подальших доленосних і незворотних змін, на шлях яких ступила країна, відмовившись від колоніального минулого», - відзначила Лариса Станіславівна.

За мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені під час виконання службових обов’язків із забезпечення державної безпеки та з нагоди свята учасників АТО/ООС Літинського району нагороджено Почесними грамотами облдержадміністрації, райдержадміністрації та районної ради.

Щирими українськими піснями та запальними народними танцями всіх присутніх в залі вітали талановиті аматори районної сцени.

Після завершення святкового заходу квіти було покладено до Стели Героїв Небесної Сотні, до меморіальної дошки загиблого учасника Революції Гідності та учасника антитерористичної операції Пантелеймона Рожанського та меморіальної дошки підполковника армії УНР Миколи Битинського, Меморіалу Слави, меморіальної дошки Омеляна Грабця,могили воїнів УНР, сотника армії УНР Юрія Скотницького та до братських могил військовополонених 1943-1944 рр.

 

 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63