Іван Мельничук:"Інтереси громади – понад усе, понад усе – Україна!"

Кор.: - Іване Івановичу, минуло буквально два тижні з часу обрання Вас головою райдержадміністрації. Тож бажаємо сили та натхнення у нелегкій, але надзвичайно важливій роботі. За цей час, та й до цього, Ви добре пізнали проблеми і досягнення мешканців району. 
І.М.: - Перш за все, хотілося б сказати, що очолити район із такою славною історією та чудовими жителями - велика честь для мене, і я вірю, що разом ми зможемо переламати ситуацію на краще, спільно присвятивши свою роботу на благо літинського краю. Свого часу я був депутатом Громадської сільської ради, тож спільно з односельцями вчився, які питання необхідно вирішувати в першу чергу. 
Коли ж став депутатом обласної ради, Сам Бог велів усе більше вникати в проблеми всього району, а не лише того округу, по якому я обирався.
Під час ходу виборчої кампанії до Верховної Ради 2012 року і після неї мені доводиться підставляти своє плече для вирішення питань уже 4 районів, які виявили мені підтримку як народному депутату України.
З початку Революції Гідності я ще раз упевнився, що Україна зобов’язана сповідувати демократичні європейські цінності, захищати права громадян, а не утискати їх, працювати для свого народу, а не проти нього, і щоб врешті-решт ми стали справді незалежними і самостійно вирішували свою долю без втручання різного роду зовнішніх чинників.
Вважаю що ми – на правильній дорозі. І як Україна в цілому, так і Літинщина зокрема, від цього шляху тільки виграє.

Кор.: - Чим Ви керувалися, коли погоджувалися на посаду керманича району?
І.М.: - Скажу чесно, рішення було легким. Керувався я виключно своїми переконаннями і патріотичними почуттями, бо вже давно сповідую принцип: працювати задля свого народу, рідної Літинщини. Розумію і розумів раніше, що не все так просто в районі, як може здатися на перший погляд, особливо в питаннях кадрової політики, екології, стану малого та середнього бізнесу. Але вважаю, що з допомогою людей, з їхніми порадами ми спільно впораємося з усіма негараздами. 
Кор.: - Кожен керівник формує свою команду. Кілька слів щодо кадрової політики, адже бачимо, що в цілому вона відбувається по всій країні...
І.М.: - Кадрову політику я вже розпочинаю проводити. Розумію, чому у вас і в жителів району виникає це питання, бо люди чекають від оновленої влади зміни не просто облич, а самих принципів роботи виконавчої влади. Але для того, щоб змінити принципи, деколи потрібно поміняти обличчя. Якщо Ви спостерігаєте за новими кадровими призначеннями, то розумієте, що перший принцип, яким я керуюся - це чесність і відданість служіння громаді, другий - патріотизм державного службовця, а тоді лише - його професіоналізм, адже не всі професіонали готові віддавати свої сили на благо Літинщини, не очікуючи від цього якоїсь персональної вигоди.
Кор.: - На Вашу думку, потрібно повністю оновлювати керівний склад державних структур району чи підходити індивідуально у кожному випадку?
І.М.: - Звичайно, індивідуальний підхід до кожного, це є те, що я в першу чергу сповідую у своїй роботі. 
Кор.: - Які першочергові заходи Ви здійснюватимете як голова Літинської РДА? Які на Вашу думку зараз найбільші проблеми в районі?
І.М.: - Надання допомоги українській армії, турбота про безпеку Літинщини, як одного з районів нашої України. 
Свого вирішення чекають проблеми екології, дороги, сміттєзвалище, наведення ладу з невитребуваними паями в територіальних громадах, благоустрій райцентру і населених пунктів, агропромислові підприємства, лікарня, школи і дитсадки - це лише верхівка айсберга проблем. Я добре знаю про те, що найбільше турбує нашу громаду, і від цього відштовхувався під час формування стратегії своєї роботи на посаді голови РДА. Маю намір втілювати в життя свій задум формування і реалізації комплексної програми інвестиційного розвитку Літинського району. А ще мрію про те, аби ми спільними силами перетворили нашу Літинщину у справжній європейський край. Це ті завдання, які є на сьогоднішній день першочерговими і в цей непростий час їх вирішення займає левову частку мого робочого дня, який у мене, звичайно ненормований. 
Кор.: - Іване Івановичу, як можна ефективно боротися з корупцією?
І.М.: - На це питання відповідь проста. Хочу звернутися до всіх вас, дорогі земляки, не давайте і не беріть хабарів. В нашому районі я й поставлений Президентом України на цю посаду, щоб стати разом із вами на боротьбу з хабарництвом. Я завжди протистояв цьому ганебному явищу як ваш обранець до обласної ради, а тепер запевняю: у нас із вами є ще більше важелів впливу на чиновників, нечистих на руку.
Кор.: - Ваша оцінка подій, які сьогодні відбуваються на Сході України.
І.М.: - Мені, як і вам, непросто кожного дня слухати і дивитися новини зі східного фронту. 
Я скажу більше: принцип «хочеш миру – готуйся до війни», зараз повною мірою виправдовує себе на нашій землі. 
Ще одна аксіома, яку ми повинні з вами пам’ятати: хто не годує свою армію, той годуватиме чужу. З повагою і великою вдячністю ставлюся до тих, хто зараз боронить кожен шматочок нашої землі на Сході України. Хай Господь береже їх, щоб вони живими і неушкодженими вернулися до своїх родин.
Кор.: - Іване Івановичу, як налагоджуватимуться Ваші взаємини з районною, селищною радами, сільськими головами, депутатами, аграріями, промисловцями, різними політичними силами?
І.М.: - Впевнений, що всі повинні розуміти що інтереси громади для нас – понад усе, понад усе – Україна! Я завжди домовлюся з тими, хто хоче домовлятися. Тих, хто не хоче розпрощатися зі своїми амбіціями заради миру, спокою і добробуту в районі, я хочу попросити: не ставайте на дорозі, краще прийдіть, підкажіть і допоможіть, бо ви, як і я, – літинчани.
На завершення хочу побажати кожній сім’ї, кожній громаді Літинщини здоров’я, щастя, родинної злагоди, побільше грошей. Пам’ятаймо, що від наших зусиль залежать зміни на краще в громаді, районі, державі.
Дорогі земляки, мій телефон завжди ввімкнений, двері – відчинені, а серце відкрите для всіх вас. Хай усім нам допоможе Господь. З нами – Бог і Україна!


 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63