«Дитячо-юнацький спортивно-патріотичний табір «Героїв УПА» у с. Микулинці

10.06.2019

10 червня у с. Микулинці завершив роботу «Дитячо-юнацький спортивно-патріотичний табір «Героїв УПА». Цього року табір об’єднав навколо себе близько сорока юнаків із шкіл Літинського, Барського, Тиврівського, Шаргородського та Хмільницького районів, які зібралися тут для загартування власної сили волі, освоїти основні правила виживання в екстремальних умовах,  навчитися орієнтуватися на місцевості. 

Програма табору була насиченою: учасників таборування поділили на рої, обравши командирів, навчали виживання в лісі в екстремальних умовах, провели просвітницькі заняття про бойовий шлях ОУН і УПА на Вінниччині, навчали орієнтуватися на місцевості, провели заняття з бойового гопака, першої медичної допомоги, здорового способу життя, поводження у разі виникнення надзвичайних ситуацій, заняття із сапером ДСНС та демонстрацію технічних засобів ДСНС. Щоденно у табір приїздили інструктори, історики та лектори. А біля вечірньої ватри таборовики спілкувалися у гурті однодумців, співали українських повстанських та козацьких пісень. Вінницький обласний молодіжний центр «Квадрат» організував виїзну історичну лекцію та заняття із збирання-розбирання зброї, метання бойової гранати під назвою «Військова служба правопорядку».

 Захід передбачений Обласною програмою національно-патріотичного виховання дітей і молоді, відповідною районною програмою та Районною програмою оздоровлення та відпочинку дітей і молоді на 2017-2019 роки. Табір організовано відділом освіти райдержадміністрації спільно з Літинською козацькою сотнею ім. Якова Гальчевського при сприянні Літинської райдержадміністрації та Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА.

 Сьогодні, 10 червня, за участі заступника голови райдержадміністрації Валентини Захаревич, завідувача сектором у справах сім’ї, молоді та спорту РДА Наталії Романець, директора Літинського краєзнавчого музею ім. У. Кармалюка Віри Ткач та громадських активістів покладено квіти до меморіальної дошки полковника Омеляна Грабця «Батька», який героїчно загинув в бою з каральними московськими військами НКВС 10 червня 1944 року біля с. Микулинці. 

 В останній день таборування в с. Микулинці відбулися традиційні урочистості з вшанування бійців групи УПА-Південь та їхнього командира, полковника Омеляна Грабця «Батька». Усі учасники табору рушили центром села Микулинці до місця бою і загибелі повстанців, де стоїть символічний хрест. Під час ходи лунали повстанські пісні та патріотичні гасла. Біля пам’ятного знаку юнаки гуртом виконали Державний Гімн України та вшанували повстанців хвилиною мовчання. Кожному учаснику таборування було вручено подяки, червоно-чорний прапор УПА, книги про визвольний рух в період Другої світової війни та футболку з логотипом табору.

 

 

 

 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63