У краєзнавчому музеї імені Устима Кармалюка відкрито виставку «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори»

20.05.2019

20 травня  у приміщенні Літинського краєзнавчого музею імені Устима Кармалюка було відкрито виставку «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори».

У відкритті виставки взяли участь заступник голови райдержадміністрації Валентина Захаревич, учні та вчителі Літинської СЗШ I-III ст. №1 та № 2. 

Матеріали виставки розроблено фахівцями Українського інституту національної пам'яті, які розповідають про людей, які пройшли важкі випробування, але не втратили людської гідності, про небайдужість, розділений окраєць хліба, про силу волі, про людські долі за дротами таборів Третього Рейху.

Вихідці з України були і в Аушвіці, і в Бухенвальді, і в Дахау, і в Равенсбрюку, в інших концтаборах нацистської Німеччини. Вони розчинилися в морі інших національних груп: «росіян», «поляків», «угорців», «румунів». Ми не знаємо, скільки наших співвітчизників пройшли нацистські «млини смерті». Але український вимір концтаборів ілюструють долі українських в’язнів.

Експозиція розповідає про силу людського духу, яку нездатна знищити жодна система, силу волі та віри, гуманізм та людське життя як найбільшу цінність у цьому світі.

Виставка «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори» включає у себе декілька тематичних блоків, зокрема «Що таке концентраційний табір?», «Остарбайтери», «Військовополонені», «Жінки», «Діти», «Священики», «Євреї», «Українські націоналісти», «Визволення концтаборів» та «Перетворення на радянські».

Окрім того, тут присутні унікальні світлини часів Другої світової війни 1939-1945 років, які показують всю трагедію тоталітарних режимів як світового явища.

Українці пам’ятають, яким страшним лихом для України була Друга світова війна. Агресора зупинили спільними зусиллями тодішні Об’єднані Нації. Той, хто захищає свою землю, на боці кого правда, неодмінно перемагає. Саме пам’ять робить українців сильнішими. Вона – запорука того, що в майбутньому подібна трагедія не повториться.

Виставка «Тріумф людини. Мешканці України, які пройшли нацистські концтабори» буде тривати у Літинському краєзнавчому музеї до 24 травня, де всі бажаючі зможуть долучитися до її перегляду.

 

 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63