18 травня – 75 річниця депортації кримських татар

18.05.2019

18 травня в Україні вшановують річницю депортації кримськотатарського народу.

75 років тому тоталітарний сталінський режим розпочав широкомасштабну операцію з виселення кримськотатарського народу з рідної землі. Близько двохсот тисяч людей за два дні відправили з Криму до місць заслання за тисячі кілометрів від Батьківщини. Через нестачу харчів, антисанітарію й велику скупченість людей, під час перевезення у дорозі загинуло майже вісім тисяч та  ще десятки тисяч кримських татар померли у вигнанні через нелюдські умови життя протягом кількох років після депортації.

Кримські татари, вигнані з власної землі і примусово оселені на чужині, протягом десятиліть не мали права повернутися додому. Таким чином радянська влада демонструвала приклад радянської політики по відношенню до корінних народів.

Сьогодні українці разом із кримськими татарами розділяють схожу долю. Тисячі українців загинули на Сході України, інші були змушені покинути свої домівки, рятуючись від ворожої агресії. Тисячі кримських татар знову залишили власну землю, рятуючись від переслідувань окупаційного режиму.

Ми, як ніколи раніше, впевнені, що тільки разом зможемо вистояти у боротьбі проти агресора і перемогти.

Депортація кримських татар стала символом страждань і гноблення малих народів Радянського Союзу, у результаті якої кримці на 45 років позбавились етносоціального та етнокультурного середовища проживання, яке створювалося віками.

12 листопада 2015 Верховна Рада України визнала депортацію геноцидом і проголосила 18 травня Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63