Проект «Нова українська школа» – це відповідь на виклики, які отримала система освіти від суспільства

15.05.2019

На цьому наголосив заступник голови обласної державної адміністрації Ігор Івасюк сьогодні, 14 травня, у програмі «Час змін» в ефірі радіо «Місто над Бугом».

Під час інтерв’ю значна увага була приділена реформі освіти та проекту Нова Українська Школа, який стартував з 1 вересня 2018 року.

Ігор Івасюк підкреслив, що НУШ не є продовженням радянської системи освіти і це не калька з інших світових освітніх проектів, хоча існує багато позитивних прикладів. Зокрема, посадовець назвав досить ефективними системи освіти у Фінляндії та країнах південно-східної Азії, адже учні саме цих країн все частіше стають переможцями у всесвітніх олімпіадах з точних наук.

«Українські діти також гідно представляють нашу країну на подібних олімпіадах, але це не є наслідком отриманих знань в системі загальної освіти, це є наслідки якісної елітної освіти. Тож ми повинні зробити все від нас залежне, щоб кожна дитина по закінченню школи могла досить легко соціалізуватись в суспільстві, знайшла себе як особистість, мала достатній життєвий досвід і багаж знань, щоб обрати улюблену спеціальність та її отримати», - зауважив Ігор Івасюк.

За словами заступника голови ОДА це досить прості завдання перед загальною освітою, але саме у проекті НУШ зібрано найкраще із того досвіду який є і був набутий освітянами України і той досвід, який вивчали в інших країнах. В результаті НУШ є виключно українською системою освіти, яка стоїть на наших освітніх традиціях, сформованих ще з XVIII століття.

Оцінити нову систему, в першу чергу, можуть діти та їх батьки, але найголовніше, що реформа освіти, на відміну від багатьох реформ, що розпочинались свого часу в Україні, підкріплена реальним фінансовим ресурсом. Зокрема в минулому році всі, без винятку, області України, з державного бюджету отримали додаткове фінансування на перепідготовку вчителів, які працюватимуть по проекту НУШ та на матеріально-технічне забезпечення класів та шкіл.

«Загалом в минулому році Урядом України виділено 1 млрд грн на реалізацію проекту нової української школи, а цього року ще більше. Зокрема Вінниччина отримала в минулому році майже 46 млн грн, 12 млн на перепідготовку вчителів та ще 12 млн виділено з місцевих ресурсів. І сьогодні ми бачимо, що класи НУШ кардинально відрізняються від тих, які ми звикли бачити раніше. І в цьому році проект продовжується, адже минулорічні першокласники переходять до другого класу , а перші класи знову набираються по цьому ж проекту. Тож необхідно знову підготувати вчителів та створити всі умови для навчання дітей. Загалом реформа розрахована на повних 10 років», - зазначив Ігор Івасюк.

Крім того посадовець висловив переконання, що освітня реформа матиме позитивний результат і стане однією з найбільш вдалих, адже освіта досить консервативна галузь, де, проводячи системно ефективні зміни, важко повернутись назад.

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63