На Літинщині вшановували пам’ять жертв війни

22 червня 1941 року фашистські загарбники без оголошення війни вторглися на територію Радянського Союзу. З винятковою хоробрістю і мужністю радянські військові та цивільне населення прийняли нерівний бій і назавжди увійшли в історію як герої.   

 На знак скорботи та метою вшанування пам’яті тисяч загиблих у роки Великої Вітчизняної війни 22 червня 2014р. в День скорботи та вшанування пам’яті жертв війни за участю голови Літинської районної ради Віталія Мельника, заступника голови Літинської райдержадміністрації Галини Кривої, представників селищної ради, районної ради Організації ветеранів, ветеранів Великої Вітчизняної війни, представників Комуністичної партії України, представників ЗМІ було покладено корзини з квітами до Меморіалу Слави.

Німецько-фашистські загарбники захопили Літин 17 липня 1941 року. Темна безпросвітна ніч наступила в житті людей з приходом фашистських окупантів. Та найстрашніші випробування випали на долю багатостраждального єврейського народу. Фашисти вбивали їх тільки за те, що вони євреї.

Перший масовий розстріл євреїв відбувся 20 серпня 1941 року. Кати вдалися до обману. Вони запросили людей нібито на збори в кінотеатр. Згодом кінотеатр, в якому знаходилося 57 молодих людей оточили німці і поліцаї. Всіх їх вивезли у західному напрямку і розстріляли. Другий розстріл літинчан єврейського походження відбувся 19 грудня 1941 року. За свідченнями очевидців того дня було розстріляно тисячі людей.

Звірячим і жахливим був розстріл  30 червня  1942 року, коли фашисти зігнали на околиці Літина і розстріляли 400 дітей. Такі розстріли продовжувалися і в 1943 році. Все більше часу віддаляє нас від тої жахливої трагедії, що відбулась на околицях Літина в 40-х роках, де трагічно загинуло понад 4 тисячі літинчан єврейської національності, 3тисячі 200 військовополонених  було  розстріляно фашистами в Літині під час Великої Вітчизняної війни.

Також 22 червня у День Скорботи було покладено квіти до могил жертвам фашизму, пам’ятного знаку масового розстрілу єврейського населення Літина, могил захисників Української народної республіки.

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63