Хто правила безпеки знає, той про себе дбає

Правила безпеки життєдіяльності варто знати всім, а особливо активному та енергійному підростаючому поколінню. На превеликий жаль, наші маленькі громадяни досить часто стають учасниками надзвичайних ситуацій, у ході яких нерідко трапляються і випадки загибелі дітей. Причина цього досить банальна - незнання послідовності правильних дій у екстремальних ситуаціях чи навіть під час невеликої пожежі. Але як показує життя, саме цим азам елементарних правил безпеки життєдіяльності необхідно ледь не щодень навчати дітей, як вдома так і у школі.

Аби більш пізнавально провести шкільні уроки із ОБЖД та екскурсії при оздоровчих пришкільних таборах протягом травня та червня працівники Літинського районного сектору Управління ДСНС України у Вінницькій області відвідали ряд шкіл та дошкільних навчальних закладів аби проконтролювати проведення заходів та провести повчальні бесіди зі школярами. А щоб більш детально поспілкуватися з пожежниками-рятувальниками учні неодноразово приходили до них у 7-ДПРЧ. Доречі, останніми до пожежників у гості приходили учні Літинської СЗШ І-ІІІ ст. №2. З усіма дітьми, з якими спілкувалися наші працівники проведена роз’яснювально-профілактична робота щодо дотримання правил безпеки життєдіяльності у надзвичайних ситуаціях різного характеру.  Ми щиро віримо, що діти, які свідомо вивчають правила безпеки та знають як потрібно діяти у надзвичайних ситуаціях ніколи не потраплять у біду. Бо хто правила безпеки знає, той про своє життя дбає.

Враховуючи кількість смертельних випадків та травмування серед дітей Державна служба з надзвичайних ситуацій України та Міністерство освіти і науки вкрай стурбовані станом, що склався з травмуванням і загибеллю дітей внаслідок нещасних випадків, а тому звертаємося до кожного громадянина країни, особливо до батьків.

За статистикою, в нашій країні в мирний час внаслідок нещасних випадків щодня гине 3 дитини! Біда трапляється тоді, коли дітей залишають напризволяще, там, де на кожному кроці на них чатує небезпека. На дворі літо, час канікул. На жаль, вони не проходять без прикрих випадків (пожежі, утоплення) з вини дітей. Легковажне поводження малечі з вогнем, водою, газом, незнання елементарних правил безпечної поведінки - першопричини сумних та трагічних наслідків.

Шановні батьки! Не залишайте дітей без нагляду! Дбайте про безпеку своїх дітей, дотримуючись правил безпечної поведінки в побуті. Виховуйте у дітей навички культури безпечної поведінки, демонструючи на власному прикладі обережність у поводженні з вогнем, газом, водою, побутовою хімією, ліками. Виділіть декілька хвилин на відверту розмову з дітьми. Пам'ятайте, ці хвилини вимірюватимуться ціною життя. А щоб неждана мить не стала початком великої  біди - потрібно давати дітям чіткі знання і вміння, як діяти в тій чи іншій ситуації. Пам'ятайте, що життя наших дітей залежить тільки від нас самих!

Роман Кружільний, начальник групи ОЗНС та ЗЦЗ, старший лейтенант служби ЦЗ. 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63