ЗВЕРНЕННЯ Вінницької обласної Ради Церков і релігійних організацій щодо збереження миру, недопущення проявів агресії та нетерпимості на релігійному та міжнаціональному грунті у Вінницькій області

 

Ми, представники релігійних конфесій Вінницької області, звертаємось до жителів нашого Подільського краю, які люблять Україну і щиро бажають їй миру, добра й процвітання.

Надзвичайно складні випробування, які переживає наша країна, вимагають від суспільства адекватної реакції та конкретних дій щодо врегулювання ситуації та запобігання ескалації конфлікту як на загальнодержавному, так і місцевому рівнях.

У зв’язку із цим ми виступаємо категорично проти усіх проявів сепаратизму та тероризму. Закликаємо наших співгромадян бути патріотами України та докладати зусиль по забезпеченню цілісності нашої Держави.

Захист Батьківщини вважається священним обов’язком в усіх релігіях, тому віруючі різних конфесій Вінниччини в цей непростий час надають моральну та матеріальну підтримку українським військовослужбовцям, які виконують свій обов’язок по захисту нашої Держави та мирних громадян від свавілля сепаратистів й терористів та запобіганню їх появі на нашій мирній Подільській землі.

Збереження миру всередині суспільства в цей доленосний час також є обов’язком для усіх громадян і особливо для віруючих, які повинні бути прикладом для усіх інших. Тому ми закликаємо священнослужителів та віруючих усіх конфесій Вінниччини зберігати, насамперед, міжрелігійний та міжконфесійний мир, який напряму залежить від доброї волі кожного із нас.

В той же час ми звертаємо увагу на неприпустимість намагань штучного розпалювання нетерпимості на релігійному та міжнаціональному ґрунті з боку політичних і громадських організацій, а також засобів масової інформації. Просимо усіх бути відповідальними за дії та слова, які можуть порушити міжконфесійний та міжрелігійний мир на Вінниччині.

Ми, члени ради Церков та релігійних організацій Вінницької області, закликаємо віруючих усіх конфесій об’єднатися навколо спільної біди та усвідомити, що в цей час найстрашнішого випробування, яке переживає Україна за всю свою новітню історію, на перше місце має вийти цінність людського життя.

Зберігаймо мир, яким Бог благословляє наш Подільський край, будьмо вірними Божественним заповідям і законам, які в усіх релігіях навчають добру й любові. Уникаймо будь-яких конфліктів: на національному, мовному, політичному або релігійному ґрунті. І головне, посилимо молитви за єдність нашого народу, гідне майбутнє і процвітання нашої Держави та повернення в Україну злагоди, порозуміння і благословенного миру та спокою.

Боже Великий, Єдиний, нам Україну храни!

 

 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63