Святкували 102 – річницю від дня народження видатного українського письменника, поета, прозаїка, драматурга, академіка АН СРСР М.П.Стельмаха та 25-ту річницю від дня заснування музею.

23 травня 2014 року в с.Дяківцях Літинського району зібралась мистецька громадськість Вінниччини на свято «Велика рідня», приурочене 102-й річниці з дня народження  Михайла Стельмаха.

В мальовничому селі Дяківці рівно сто два роки тому народився Михайло Панасович Стельмах. Видатний український письменник вважав село Дяківці найдорожчим куточком всесвіту, бо саме тут відкрилася йому поетична краса природи, таємниці людського буття, образи простих, добрих невтомних у праці трудівників.

          На свято «Велика рідня» завітали почесні гості – голова Літинської районної ради  Віталій Мельник, перший заступник голови Літинської райдержадміністрації  Олег Стукан,  заступник голови райдержадміністрації Галина Крива, голова Дяківецької територіальної громади Юрій Голованюк, голова комісії Вінницької обласної Ради з питань культури, духовності та історичної спадщини Михайло Вдовцов, секретар Національної спілки письменників України, голова Вінницької  обласної організації Національної спілки письменників  України Михайло Каменюк, письменник, громадський діяч, член Національнї спілки письменників, голова Конгресу української інтелігенції Вінниччини Василь Кобець представники ЗМІ  громадськість.

Як зазначив своєму виступі перший заступник голови райдержадміністрації Олег Стукан: «…У цей нелегкий час для країни нашою відповіддю на виклики і загрози сьогодення має бути єдність української нації, консолідація суспільства навколо вищої цінності - утвердження суверенної соборної незалежної України. Михайло Панасович дорожив рідним народом і думав про те, щоб Україна здійснилася як держава. Ми повинні виконати його сокровенне бажання і створити таку Україну, про яку він мріяв і про яку  писав з такою синівською любов’ю і натхненням. За останні два роки в Дяківцях  зроблено ремонт соціальної лікарні, до 100-річчя Стельмаха – проведено ремонт даху, приміщень музею, садиби письменника, заасфальтовано подвір’я музею, придбано нові меблі для бібліотеки, та найкращим подарунком для дяків чан стало відкриття дитячого садочка. Гарні справи для громади, покращення життя громади – свідчення великої шани та поваги жителів до славетного земляка».

       Цьогоріч також виповнилось 25 років від дня заснування музею ім..М.П.Стельмаха тож усі гості завітали з подарунками (вази, вишиті рушники, книги, альманахи). За сприяння депутата обласної ради Івана Мельничука в музей придбано раритетний експонат, яких всього є кілька примірників в архівах України та Росії, а тепер і в Дяківецькому музеї ім..Стельмаха – збірник фольклорних матеріалів 1935 – 1939 років зібраних Михайлом Стельмахом та його учнями Летківської школи.

         З нагоди 25-ї річниці від дня заснування музею ім..М.П.Стельмаха Дяківецький сільський голова Юрій Голованюк нагородив грамотами перших працівників музею – колишнього директора музею Григорія Кондратюка та наглядача Ніну Кондратюк.

           Усі присутні на святі мали можливість відвідати літературно-меморіальний музей та хату Михайла Стельмаха, а також насолодитися виступами аматорів сцени Літинського районного будинку культури, пісенною творчістю районної громадської організації «Подільський народний університет культури», дітей Дяківецької школи, яка носить ім’я письменника.

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63