НЕБЕЗПЕЧНА ПОРА РОКУ - ОПАЛЮВАЛЬНИЙ СЕЗОН

10.11.2016

Дуже важко спостерігати, як пожежа перетворює в руїни та попіл житлові будинки, квартири, знищує домашнє майно, призводить до людських жертв. Однією із поширених причин пожеж є несправність приладів опалення та недотримання правил експлуатації печей.

Тому з похолоданням кожен, хто користується цими приладами, повинен стежити за тим, щоб піч в будинку була завжди справною, без тріщин в кладці. В місцях , де горючі конструкції будівель примикають до димарів і печей, необхідно передбачити протипожежні перешкоди із цегли не менше 38 см.. Перед топкою необхідно прибити до підлоги металевий лист розміром 50х70 см. Стежте за тим, щоб біля грубок і печей не сушили дрова, не розвішували білизну ближче, ніж 0,5м. 

Необхідно забрати ковдри від печей, відсунути ліжка та дивани. Насамперед до опалювального сезону потрібно перевірити та полагодити димарі. Не забувайте, що димарі слід очищати 1 раз на 3 місяці, а на горищі їх потрібно побілити та прибрати спалимі матеріали та речі. Розпалювати дрова в грубці чи печі гасом або бензином категорично забороняється. Гас і бензин під час підпалювання вибухають, при цьому полум’я спрямовується не в димар, а в кімнату і може обпалити обличчя або запалити легкозаймисті домашні речі, що знаходяться поблизу печі.

Ні в якому разі не слід залишати печі, що горять без нагляду, чи доручати наглядати за ними дітям.

Грубки потрібно закінчувати палити до того часу, як сім’я піде відпочивати. Адже пожежа особливо небезпечна вночі, коли всі люди відпочивають, і ніхто не може завчасно її помітити.

Державна пожежно-рятувальна частина №7 смт. Літин сподівається, що наші поради стануть людям у пригоді, і вони приведуть в належний стан пічне опалення.

Начальник Літинського районного сектору Григорій Горбачук

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63