Виплата пенсії у разі виїзду за кордон

04.11.2016

Відповідно до статті 51 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», у разі виїзду пенсіонера на постійне місце проживання за кордон пенсія, призначена в Україні, за заявою пенсіонера може бути виплачена йому за шість місяців наперід перед від’їздом, рахуючи з місяця, що настає за місяцем зняття з обліку за місцем постійного проживання. Під час перебування за кордоном пенсія виплачується в тому разі, якщо це передбачено міжнародним договором України, згода на обов’язковість якого надана Верховною Радою України.

В разі надання пенсіонером заяви про виїзд на постійне місце проживання за кордон з відповідними документами, виплата пенсії припиняється.

Одночасно з заявою про виїзд пенсіонер пред’являє паспорт громадянина України для виїзду за кордон з відповідним записом про виїзд на постійне місце проживання за кордон, паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства, та талон зняття з реєстрації місця проживання в Україні.

За бажанням пенсіонера та на підставі наданих документів оформлюється виплата пенсії за 6 місяців наперід. Термін шість місяців рахується з місяця, що настає за місяцем зняття пенсіонера з реєстрації за місцем постійного проживання. 

Для пенсіонерів, яким пенсія встановлена на певний термін, виплата пенсії за шість місяців здійснюється не більше встановленого терміну. Виплата пенсії проводиться за разовим дорученням.

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63