Попередження виникнення пожеж в осінньо-зимовий період

13.10.2016

Щорічно з  настанням  осінньо-зимового  періоду  різко  загострюється обстановка з пожежною та техногенною безпекою в області.  В цей  період виникає понад 60 % пожеж та загорянь.

На території Вінницької області зареєстровано 1238 пожеж, економічні втрати від яких склали 52 млн. 562 тис. грн. (-4,4%), з них прямі матеріальні збитки становлять 30 млн. 594 тис. грн. (+24,6%). Врятовано матеріальних цінностей на загальну суму 99 млн. 749тис. грн.

Щоденно у Вінницькій області в середньому виникало 5 пожеж, економічні втрати від яких складали  220,7 тис. грн.

В містах та селищах міського типу зареєстровано 549 пожеж, що становить 44,3% від загальної кількості пожеж, якими нанесений збиток на суму 28 млн. 224 тис. грн. (53,6 % від загального збитку). 

В сільській місцевості зареєстровано 689 пожеж, що становить 55,7% від загальної кількості пожеж по області, якими нанесений збиток на суму 24 млн. 338 тис. грн. (46,4%  від  загального збитку).

Значний ріст кількості пожеж за даний період року в порівнянні з аналогічним періодом 2015 року відбувся в м. Ладижин (+50,0%), Немирівському (+25,8%) та Калинівському (+13,2%) районах області.

  Під час пожеж загинуло 30 чоловік, з них 2 неповнолітні дитини, травмовано 22 людини. Збільшення кількості загиблих внаслідок пожеж зареєстровано в  Гайсинському (2 проти 0), Іллінецькому (3 проти 2), Липовецькому  (2 проти 0), Мурованокуриловецькому (4 проти 1),  Тиврівському (2 проти 1), Чечельницькому (1 проти 0)  районах області. У більшості випадків причинами пожеж є нехтування населення елементарних вимог пожежної безпеки, а в ряді випадків формальне ставлення посадових осіб до виконання норм та правил пожежної безпеки.

До основних з яких відносяться: порушення правил пожежної безпеки при влаштуванні та експлуатації приладів пічного опалення, несправність електромережі, необережне поводження з вогнем та порушення правил пожежної безпеки при експлуатації газовими приладами.

Під час використання пічного опалення не допускається:

- залишати печі, які топляться, без нагляду або доручати нагляд за ними малолітнім дітям;

- користуватися печами, які мають тріщини;

- розміщувати паливо, інші горючі речовини та матеріали безпосередньо перед топковим отвором;

- зберігати не загашені вуглини та попіл у металевому посуді, встановленому на дерев'яній підлозі або горючій підставці;

- сушити й складати на печах одяг, дрова, інші горючі предмети та матеріали;

- застосовувати для розпалювання печей легкозаймисті та горючі рідини;

- використовувати для топлення дрова, довжина яких перевищує розміри топки;

- здійснювати топлення печей із відкритими дверцятами топки;

- закріплювати на димових трубах антени телевізорів, радіоприймачів тощо;

- зберігати у приміщенні запас палива, який перевищує добову потребу.

Літинський районний сектор ГУ ДСНС України у Вінницькій області

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63