У Літинській школі № 2 відбулось тактико-спеціальне навчання

22.09.2016

В ході проведення Місячника цивільного захисту 22 вересня 2016 року в 10.30 годин було проведено тактико-спеціальне навчання у випадку масового ураження людей під час терористичного акту.

Метою заходу була організація та практична перевірка дій органів управління та сил цивільного захисту району у випадку масового ураження людей під час терористичного акту. Відбулось відпрацювання порядку дій та взаємодії спеціалізованих служб району, а саме медичної спеціалізованої служби   з надання медичної допомоги постраждалим, протипожежної спеціалізованої служби з локалізації пожежі, транспортування з приміщення постраждалих, демеркуризацією (знешкодженням) небезпечних речовин, спеціалізованої служби охорони громадського порядку  під час скоєння терористичного акту.

Ввідна:

В приміщенні Літинської загальноосвітньої школи №2 в хімічному класі (2 поверх) стався терористичний акт (вибух), внаслідок якого відбулось часткове руйнування конструкцій школи, виникла пожежа та сталось часткове хімічне забруднення класу, спричинене розливом ртуті і кислот у приміщенні, де знаходились учні. В результаті даної надзвичайної ситуації персонал школи та учні в кількості 18 осіб отримали ураження різного ступеню важкості.

Дії персоналу та учнів школи при отримані інформації про загрозу або виникнення надзвичайної ситуації (пожежа, хімічне забруднення приміщення, терористичний акт і т.п.):

1. Технічні працівники відкривають усі двері приміщення школи для організованої евакуації учнів з приміщення.

2. Вчителі організовують евакуацію учнів з класів та приміщення школи за визначеними маршрутами в безпечну зону. Готують записки про наявність учнів в класах на момент початку евакуації та наявність їх в безпечній зоні (для розрахунку кількості не евакуйованих учнів) та надають директору.

3. Учні без паніки, організовано у супроводі вчителів залишають класи та приміщення школи і направляються в безпечні місця, на які вкажуть вчителі.

4. Категорично забороняється торкатись чи наближатись до підозрілих, або невідомих предметів чи рідини.

На місце події прибуває слідчо-оперативна група у відповідному екіпіруванні та заходить в приміщення школи для виявлення осіб, причетних до терористичного акту. При проведенні першочергового огляду експертом та вибухотехніком  було затримано підозрілого, якого доставляють до відділу поліції. В подальшому поліція забезпечує охорону місця події і громадський порядок на території школи. 

Після проведення огляду на предмет наявності вибухових пристроїв до справи залучається  районний підрозділ державної пожежно-рятувальної частини №7 смт Літин. У костюмах хімічного захисту, з кисневими балонами, в масках,  рятувальники заходять в приміщення школи, де проводять евакуацію на ношах постраждалих та передають їх медичним працівникам. Паралельно проводиться локалізація пожежі та розбирання можливих завалів, під якими можуть знаходитись постраждалі. По завершенню рятувальних робіт проводиться розвідка (заміри) парів небезпечних речовин з подальшою їх демеркуризацією (знешкодженням).

Одночасно на місце події прибувають бригади швидкої медичної допомоги 1 черги, бригади спеціалізованої медичної допомоги 2 черги – це травматологічна, токсикоз-терапевтична.

1. Розгортають тимчасовий приймально-сортувальний пункт.

2. Проводять медичне сортування постраждалих в залежності від отриманих ушкоджень. (В залежності від травм постраждалим одягають браслет відповідного кольору на руку та переносять на відповідний по кольору браслета брезентовий щит).

3. Надають екстрену медичну допомогу постраждалим.

4. Проводять транспортування постраждалих після надання екстреної медичної допомоги до лікувального закладу (центральної районної лікарні).

5. При необхідності залучають до надання медичної допомоги постраждалим громадські організації та волонтерів, а також громадський транспорт для транспортування постраждалих, які не потребують спеціального транспорту, в присутності медичних працівників.

 6. На території лікарні проводять відпрацювання порядку дій медичного персоналу Літинської ЦРЛ з надання кваліфікованої медичної допомоги, а саме перепрофілювання відділення екстреної допомоги в приймально-сортувальне відділення, виставлення розподільного посту, проведення внутрішньо-лікарняного сортування, розгортання додаткових ліжок.

По завершенню рятувальних робіт на об’єкті лікар-лаборант лабораторного центру проводить розвідку та заміри знаходження в повітрі парів шкідливих речовин, для можливості перебування (продовження навчання) в приміщенні школи.

 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63