Міжнародний день пам’яті жертв фашизму

13.09.2016

11 вересня 2016 року у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв фашизму. Цей день започатковано у 1962 році саме у вересні, тому що на цей місяць припадають дві пов’язані з Другою світовою війною річниці - початок і повне завершення найбільшого в історії військового протистояння.

Міжнародний день пам’яті жертв фашизму передбачає вшанування десятків мільйонів людей: солдатів, що загинули на фронтах Другої світової війни, та ще більше мирних жителів, які втратили свої життя внаслідок бомбардувань, у концтаборах, від хвороб та голоду.

За нинішніх умов, коли наш народ протистоїть неоголошеній війні Російської Федерації проти України, та з огляду на необхідність утвердження ідеалів миру видається актуальним та доцільним посилити увагу громадськості до питань вшанування пам’яті жертв тоталітарних режимів, зокрема нацистського.

71 рік тому завершилося найбільше в історії світової цивілізації воєнне протистояння, на трагічних рахунках якого загублені життя десятків мільйонів людей, сотні мільйонів скалічених доль, тисячі зруйнованих вщент населених пунктів.

Народи світу подолали нацистів та їхніх союзників. Під час Другої світової війни рятівними для людства стали співпраця, послідовні та скоординовані дії сил Антигітлерівської коаліції.

Український народ зробив вагомий, неоціненний внесок у спільну перемогу. Майже у кожній українській родині від старших до молодших передається пам’ять про героїв і мучеників, які віддали життя у тій війні.

День пам’яті жертв фашизму - це день, коли вшановуються десятки мільйонів людей, які загинули під час Другої світової війни. Це день поминання полеглих у боях солдатів, а ще більше - мирних людей різних національностей, які загинули внаслідок бомбардувань, у концтаборах, від хвороб, голоду та катувань на окупованій території.

З огляду на викладене на сайті райдержадміністрації буде розміщено тематичні матеріалиу зв’язку з Міжнародним днем пам’яті жертв фашизму.

Актуалізація загрози фашизму у XXI столітті

 

 

 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63