Літинщиною пройшла факельна естафета Всесвітній біг заради гармонії

09.09.2016

8 та 9 вересня маршрутами Літинського району пробігли учасники естафети «Всесвітній біг заради гармонії». Це міжнародна естафета, яка проводиться з метою поширення ідеалів толерантності, дружби і гармонійного співіснування народів у світі. Засновником пробігу є  індійський релігійний діяч, філософ, спортсмен, художник, поет і драматург Шрі Чинмой. Головною ідеєю естафети, за його словами, є те, що її учасником може стати кожен, будь-хто може пронести факел кілька кілометрів або кілька кроків маршрутом естафети чи просто потримати його з думкою про мир, гармонію і взаєморозуміння у світі.

Європейська міжнародна команда стартувала в місті Порту, що в Португалії, 24 лютого 2016 року. Європейська частина всесвітньої естафети охоплює 49 країн Європи з загальною довжиною маршруту в 24 000 кілометрів, та фінішуватиме 8 жовтня 2016 року в столиці Італії Римі.

В Україні пробіг стартував 24 серпня у Рівному та проліг Рівненщиною, Тернопільщиною, Буковиною, Хмельниччиною, Житомирщиною та Вінниччиною. У Літинському районі команду атлетів вітали 8 вересня на кордоні з Хмільницьким районом, де вони урочисто передали факел миру та гармонії голові Літинської райдержадміністрації Ярославу Чернезі та голові районної ради Віталію Мельнику, які теж взяли участь у естафеті. До всесвітнього пробігу долучились учні та педагоги шкіл сіл Івча, Кожухів, Городище та Сосни, а організацію зустрічі забезпечили сектор у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, а також голови Соснівської та Івчанської територіальних громад, за що їм велика подяка.

9 вересня атлети стартували біля Літинської середньої загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 1 о 8.30 годині та пробігли із учнями шкіл Літина та Селища по вулицях Б. Хмельницького та Соборній до межі Вінницького району.

У кожній громаді району, через яку проліг маршрут учасників естафети, їх вітали запашними короваями, радісними оплесками та щирими посмішками і побажаннями. За словами атлетів, саме це надає їм наснаги, позитиву та додає сил для продовження пробігу. 

 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63