7 вересня стартують Літні Паралімпійські ігри 2016 року

07.09.2016

XV Літні Паралімпійські ігри відбудуться з 7 по 18 вересня 2016 року в Ріо-де-Жанейро (Бразилія). Місто-господаря Паралімпійських ігор-2016 визначили на Сесії МОК у Копенгагені 2 жовтня 2009 року. Крім Ріо-де-Жанейро, у фіналі за проведення Олімпіади змагалися Мадрид, Токіо та Чикаго. Заявки також подали, але в остаточний перелік претендентів не були включені Баку, Доха, Прага. Загалом 159 Національних паралімпійських комітетів будуть представлені принаймні одним атлетом. Також візьме участь команда індивідуальних паралімпійських учасників.

7 серпня 2016 року було дискваліфіковано збірну Росії. Про це заявив президент Міжнародного паралімпійського комітету Філіп Кравен. Через допінг-скандал РФ позбавляється права подавати заявки спортсменів на участь в іграх і не має права брати участь в діяльності МПК.

Україну на Паралімпійських Іграх 2016 року в Ріо-де-Жанейро представлять 155 спортсменів. Про це повідомляє Національний комітет спорту інвалідів України. У цьому році Україна буде представлена на Паралімпіаді найбільшим за всю історію представництва на Іграх складом.

Українці вперше в історії паралімпійського руху візьмуть участь у 14 видах спорту: веслуванні академічному, волейболі сидячи, дзюдо, легкій атлетиці, настільному тенісі, пауерліфтингу, плаванні, стрільбі кульовій, стрільбі з лука, фехтуванні на візках, футболу серед спортсменів з наслідками дитячого церебрального паралічу, велоспорті (трек, шосе), параканое, голболі. Дебютними видами спорту в програмі Паралімпійських Ігор 2016 року для паралімпійців України стануть параканое і голбол.

Всього на Паралімпіаді 2016 близько 4500 спортсменів будуть розігрувати 528 комплектів нагород у 22 видах спорту. Нові види спорту, представлені в Ріо, - параканое і паратріатлон.

Олімпійські медалі були представлені 14 червня 2016 року на спеціальній конференції за участю президента МОК Томаса Баха. Загалом до Олімпійських та Паралімпійських ігор в Ріо було виготовлено 5310 медалей. Метал для нагород  був отриманий при дотриманні технологій, що відповідають стандартам сталого розвитку. Золоті медалі були виготовлені за технологією, що виключає використання ртуті, срібні та бронзові — з використанням вторинної сировини.

У понеділок, 5 вересня 2016 року, о 16:00 (за місцевим бразильським часом) відбулась урочиста церемонія підняття прапора нашої держави в Паралімпійському селищі XV літніх Паралімпійських ігор в Ріо-де-Жанейро. Підтримати національну паралімпійську зібрну команду на цій урочистості прийшли Надзвичайний Повноважний Посол України в Федеративній Республіці Бразилія Ростислав Троненко, заступник Міністра молоді та спорту України Микола Даневич. 

Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов у зверненні до спортсменів та тренерів паралімпійської збірної команди України зазначив: «Кожен з вас, без перебільшення, є гідним взірцем стійкості людського духу. Бажаю, щоб на XV Паралімпійських іграх вам завжди усміхалася спортивна вдача. Кожен ваш виступ на цих Іграх – вже є великою перемогою. Пишаємося та вболіваємо за вас!»

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63