Бережіть ниву від вогню!

11.08.2016

9 серпня до Літинського районного сектору ДСНС на номер чергової частини «101» надійшло повідомлення про те, що на території Бруслинівської сільської ради громадянин Г. здійснює спалювання пожнивних залишків на полі. Для запобігання перекиданню вогню на лісосмугу, чагарники та лінії електропередач, що проходять поруч, і для ліквідації загоряння на полі, до місця події було направлено черговий пожежно-рятувальний підрозділ Літинської ДПРЧ-7.

Як з’ясувалося, чоловік, який намагався спалити пожнивні залишки, вже раніше, близько двох тижнів тому, був попереджений про відповідальність, яка на нього очікує за такі дії. Відтак  він тоді  загасив самостійно місце займання. Але невдовзі повторно вирішив запалити стерню. Цей факт було зафіксовано і передано всі необхідні матеріали до Літинського відділу поліції та обласного Управління екології для відповідного реагування.

Літинський районний сектор ГУ Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області нагадує жителям району та працівникам сільськогосподарських підприємств, що згідно чинного законодавства, за самостійне спалювання пожнивних залишків та рештків стерні передбачена відповідальність, згідно ст.245 КК України та ст.77-1 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення».

Слід пам’ятати, що спалювання сухої стерні на полі, залишків після жнив і сухої трави та пожежі, спричинені безконтрольністю цього процесу, завжди мають загрозливі масштаби. Під час горіння разом зі стернею чи травою, сухостоєм пошкоджується й верхній гумусний шар, який відповідає за родючість землі та гине величезна кількість живих істот: комах, тварин та пташок тощо. Звертаємося до керівників та працівників сільськогосподарських підприємств із проханням подбати про всі необхідні протипожежні заходи та засоби на своїх об’єктах і сумлінно дотримуватися правил протипожежної безпеки, аби не трапилося лиха.

Бережіть своє життя та світ навколо від вогню!

Літинський районний сектор ГУ ДСНС України у Вінницькій області.

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63