5 серпня стартують Літні Олімпійські ігри 2016 року

05.08.2016

XXXI Літні Олімпійські ігри, що відбудуться з 5 по 21 серпня 2016 року в Ріо-де-Жанейро (Бразилія) перші Олімпійські ігри, які відбудуться у Південній Америці.

Місто-господар Олімпійських ігор-2016 визначили на Сесії МОК у Копенгагені 2 жовтня 2009 року. Крім Ріо-де-Жанейро, у фіналі за проведення Олімпіади змагалися Мадрид, Токіо та Чикаго. Заявки також подали, але в остаточний перелік претендентів не були включені Баку, Доха, Прага.

Програма змагань залишилась майже така сама, що й на попередніх Іграх. 9 жовтня 2009 року на тій же сесії МОК, де було обрано місто, пройшло голосування, на якому було прийнято рішення про включення регбі-7 та гольфу в список олімпійських видів спорту. 

Таким чином до переліку олімпійських видів спорту цьогоріч увійшли: Академічне веслування, Бадмінтон, Баскетбол, Бокс, Боротьба (Греко-римський стиль, Вільний стиль), Важка атлетика, Велоспорт (Трекові гонки, Шосейні гонки, Маунтінбайк, BMX), Веслування на байдарках і каное, Вітрильний спорт, Водні види спорту (Водне поло, Плавання, Стрибки у воду, Синхронне плавання), Волейбол (Волейбол, Пляжний волейбол), Гандбол, Гімнастика, Спортивна гімнастика, Художня гімнастика, Стрибки на батуті, Гольф, Дзюдо, Кінний спорт (Виїздка, Конкур, Триборство), Легка атлетика, Настільний теніс, Регбі-7, Сучасне п'ятиборство, Стрільба, Стрільба з лука, Теніс, Тріатлон, Тхеквондо,  Фехтування, Футбол, Хокей на траві.

Загалом 186 Національних олімпійських комітетів будуть представлені принаймні одним атлетом. Також візьме участь команда незалежних атлетів.

Як країна-господар, Бразилія здобула автоматичні квоти в деяких видах спорту. Першими трьома країнами, спортсмени яких кваліфікувалися на Ігри, стали Німеччина, Велика Британія і Нідерланди. Південний Судан і Косово дебютують на Олімпійських іграх.

У жовтні 2015 року збірну Кувейту відсторонили від участі вдруге за п'ять років через втручання уряду в справи НОК. У листопаді 2015 року IAAF відсторонила збірну Росії з легкої атлетики від всіх міжнародних змагань, включаючи Олімпійські ігри 2016 після звітуВсесвітнього антидопінгового агентства.

Через європейську міграційну кризу та інші причини МОК дозволив атлетам сформувати незалежну команду під Олімпійським прапором. На попередніх Олімпійських іграх біженці не мали змоги взяти участь через неспроможність представляти свої рідні НОК. 2 березня 2016 МОК оголосив про план сформувати збірну біженців, яка буде складатися з 10 спортсменів.

За словами президента НОК Сергія Бубки, склад української команди налічує 205 спортсменів у 27 видах спорту. Ще п’ятеро українських плавців і екіпаж чоловічої байдарки-двійки отримали підтвердження на участь в Олімпійських іграх 2016 від міжнародних федерацій водних видів спорту і каное. 

Тож вболіваємо за українських атлетів та бажаємо високих здобутків!

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63