Тренуються оборонці району

29.07.2016

За останні два роки збройної агресії на сході України постала гостра потреба у захисті кожного населеного пункту країни. Саме тому Збройними Силами України ухвалено рішення про створення на базі кожного районного та міського військкомату «Загонів оборони».

Не оминув увагою цю вимогу часу й Літинський райвійськкомат, де на обліку перебуває Загін оборони району. Головними завданнями оборонців є охорона важливих об’єктів та комунікацій; виконання завдань комендантської служби у кожному населеному пункті; розгортання та несення служби на блокпостах; боротьба з диверсійно-розвідувальними групами, антидержавними, незаконно утвореними збройними формуваннями та мародерами; підтримання безпеки та правопорядку у районі формування.

Районний військовий комісар Василь Мазур зазначає: «Загони оборони формуються в кожній адміністративно-територіальній одиниці районного рівня з числа населення, яке добровільно виявило бажання захищати Вітчизну. Зокрема, це – військовозобов’язані чоловіки, віком від 18 до 60 років, які з тих чи інших причин не є придатними до військової служби в мирний час, але у випадку надзвичайного стану в районі, залучаються до його оборони та виконання завдань військово-оборонного характеру».

23 липня на базі Літинського районного військового комісаріату було проведено тактико-практичні навчання з членами районного «Загону оборони» із залученням фахівців вибухотехнічної служби ДСНС, медиків, учасників АТО та військових спеціалістів райвійськкомату.

Прапорщик служби цивільного захисту Ігор Дозорець на муляжах вибухонебезпечних об’єктів продемонстрував військовозобов’язаним, як правильно поводити себе в разі виявлення небезпечної знахідки – міни, гранати тощо. Заняття з питань спецпідготовки оборонців району та дії військових під час особистого огляду людей, автомобілів та про дії військовозобов’язаних на блокпостах, під час захоплення і захисту об’єктів провів учасник АТО, представник ГО «Учасники АТО Літинського району» Володимир Гуменний. 

Військовий фахівець райвійськкомату, майор ЗСУ Віктор Слободянюк провів із військовозобов’язаними теоретично-практичне заняття на тему «Принцип дії і будова стрілкової зброї». Під час вправ мужні чоловіки пригадували  навички зі збирання та розбирання зброї і демонстрували свою вправність у цій справі. 

Важливою частиною навчальних зборів районних оборонців було заняття із фахівцем медичної галузі – лікарем-хірургом Літинської ЦРЛ Олександром  Миколенком. Адже досить часто у вирі надзвичайних, а особливо військових подій та агресій, через неналежну та несвоєчасно надану медичну допомогу гинуть люди як військові, так і мирне населення. Тому без медичного фахівця такі збори були б неповноцінними. 

Впродовж дня зборів військовозобов’язані пригадали й основи поводження зі стрілецькою зброєю, дізналися про основні правила безпеки під час виявлення вибухонебезпечних об’єктів, алгоритм дій військових на блокпостах та правила надання першої домедичної і невідкладної допомоги.

Маємо надію, що на наш район військова агресія ворога не нагряне, й усі ці знання, уміння й навички нашим оборонцям не доведеться застосовувати на практиці. Хоча як каже народна мудрість, бережного й Бог береже.

Літинський райвійськкомат щиро дякує за співпрацю та надання допомоги для організації обідньої перерви учасникам навчальних зборів районного Загону оборони Літинському молокозаводу, Літинському м’ясокомбінату та хлібокомбінату і їх керівникам - Олені Гуренко, Анатолію Кутинському та Вадиму Собченку.

 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63