Із святом Хрещення Русі-України!

28.07.2016

Щорічно 28 липня — у день пам'яті святого рівноапостольного князя Володимира відзначається День Хреещення Київської Русі-Украаїни. Цьогоріч це 1028 річниця.

У 988 році після офіційного хрещення киян Володимиром Великим християнство стало державною релігією Київської Русі. Християнізація Русі йшла поступово за водними шляхами, спершу її прийняли більші осередки, пізніше провінція. Не всюди цей процес відбувався без опору, ще довго співіснували між собою деякі елементи поганської віри, переважно обрядів, із християнством. Для унормування церковного життя у своїй державі, Володимир видав Устав, призначивши десятину на утримання церкви, та визначив права духовенства: Володимир намагався дати структурне оформлення нової релігії, подібне до візантійського. Християнство, проповідуючи милосердя та християнську любов — підвалини цивілізованого і мирного життя, об'єднало релігійно велику державу Володимира і позитивно вплинуло на мораль керівної верхівки і населення.

З прийняттям християнства на Русі поширилася писемність. Володимир закладав школи, будував церкви, вчителями у яких були священики. Той факт, що з прийняттям християнства не відбулося безпосереднього політичного опанування Русі Візантією, а новій християнізованій спільноті відкрито зв'язки з далекими і близькими сусідами, слід уважати найпозитивнішим наслідком акту хрещення Русі.

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63