У Літині буде створено центр з надання допомоги учасникам АТО

У районній державній адміністрації відбулось чергове засідання районного центру надання допомоги учасникам антитерористичної операції під головуванням заступника голови райдержадміністрації Валентини Захаревич. За ініціативи директора районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Галини Суходолець, на засіданні йшлося про здійснення соціальної роботи з учасниками АТО в територіальних громадах району. Цього разу звітували голови та секретарі Громадської, Дашковецької, Дяківецької, Журавненської та Кулизької сільських рад.

На нараді також були присутні голова ГО «Учасників антитерористичної операції Літинського району» Віталій Середа, фахівці управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, районного центру зайнятості, Центральної районної лікарні, відділу держгеокадастру у Літинському районі.

Сільські голови доповіли про проведення соціальної роботи на території своїх сільських рад, а саме про надання усім учасникам АТО, що мешкають у їх територіальних громадах, матеріальної допомоги, усіх відповідних пільг, а також про забезпечення земельними ділянками для ведення особового сільського господарства та садівництва та дровами під час опалювального періоду. В загальному, здійснення соціальної роботи з учасниками антитерористичної операції в територіальних громадах можна вважати задовільним, хоча є і проблемні питання щодо забезпечення учасників земельними ділянками у повному обсязі. Та в перспективі органи виконавчої влади та місцевого самоврядуванні докладатимуть максимум зусиль з вирішення всіх існуючих на разі проблем.

 

18 січня 2016 р. у райдержадміністрації під керівництвом заступника голови райдержадміністрації Валентини Захаревич відбулось засідання координаційної ради з  питань створення та функціонування районного центру надання допомоги учасникам антитерористичної операції.  Засідання проводилось за участю представників управлінь, служб, структурних підрозділів райдержадміністрації, відповідальних за соціальний супровід учасників АТО, працівників сфери охорони здоров’я. 

Присутні були ознайомлені із дорученням першого заступника голови облдержадміністрації за результатами зустрічі учасників антитерористичної операції з представниками окремих підрозділів облдержадміністрації, обласного військового комісаріату, яка відбулась 25 грудня 2015 року. Валентина Миколаївна акцентувала увагу на тому, що згідно даного доручення керівництвом області поставлено завдання в чітко встановлені строки створити в населених пунктах Вінниччини центри допомоги учасникам антитерористичної операції та призначити керівників (радників) центрів, які координуватимуть роботу окремих структурних підрозділів у напрямку всебічної соціальної підтримки даної категорії населення.

У ході обговорення  було заслухано інформацію всіх  присутніх на засіданні, кожен висловив свої погляди на створення центру та використання методів роботи для його дієвості. По закінченню були прийняті відповідні рішення, серед яких : на виконання доручення облдержадміністрації  розробити положення про роботу даного центру та розпорядження голови РДА, згідно якого розпочне свою діяльність районний центр надання допомоги учасникам АТО. Наразі ведеться обговорення пропозицій щодо посадового складу центру, куди входитимуть:  відповідальні особи з числа громадськості та представників органів виконавчої влади району, які працюватимуть на добровільних засадах.

Інформацію про обласний Центр надання допомоги учасникам АТО можна отримати за посиланням: 

http://www.vin.gov.ua/web/vinoda.nsf/webgr_view/Gr3SBXX?OpenDocument&count=25&RestrictToCategory=Gr3SBXX

 

Районний центр надання допомоги учасникам АТО – в роботі

 24 лютого відбулось перше засідання районного центру надання допомоги учасникам антитерористичної операції під головуванням очільника райдержадміністрації Ярослава Чернеги. Серед членів центру – начальники та працівники структурних підрозділів райдержадміністрації, військкомату, центру зайнятості, а також голова новоствореної громадської організації учасників антитерористичної операції Літинського району Віталій Середа та учасники бойових дій.

Хоча зібрання і мало швидше ознайомлювальний характер, проте було достатньо змістовним та інформаційно насиченим. Першою виступаючою була начальник Управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Світлана Матюк, яка розповіла про надання пільг учасникам антитерористичної операції, що передбачені районною програмою

підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей на 2016 рік. До таких пільг у числі інших входять зокрема:

  • надання  одноразової матеріальної допомоги членам  сім’ей загиблих (померлих) осіб, які брали участь в АТО  - 10 тис. грн., пораненим учасникам АТО - 5 тис. грн.; учасникам АТО, які отримали  травмами, контузії, опіки та ін.– 3 тис.грн. та особам, які безпосередньо беруть (брали) участь в проведені АТО - 2 тис.грн.
  • виділення земельних ділянок (відповідно до діючого законодавства) особам, які беруть (брали) участь в АТО та членам сімей загиблих (померлих) осіб, які брали участь в АТО.
  • оздоровлення та відпочинок дітей, один з батьків яких загинув, постраждав або брав безпосередню участь у проведенні антитерористичної операції.
  • надання психологічної допомоги сім’ям загиблих та учасникам АТО.

Окрім перерахованого, передбачено безкоштовне санаторно-курортне лікування та психологічна реабілітація у закладах Менський санаторій  «Остреч» - Чернігівська обл.., Менський р-н; ТОВ «Санаторій феофанія» - м. Київ; ДП «Клінічний санаторій «Курорт Березівські мінеральні води»ЗАТ Укрпрофздоровниця» - Харківська обл.; ДП «Південь – Курорт-Сервіс» санаторій «Орізонт» - Одеська область.

Про надання необхідної допомоги у працевлаштуванні, сприянні у професійній підготовці, підвищенні кваліфікації, залучення до участі у громадських та тимчасових роботах проінформувала директор районного центру зайнятості Наталія Шишкова. Вона розповіла, що у минулому році було понад 20 звернень демобілізованих «атовців», частина з яких за сприяння центру зайнятості наразі проходить або вже закінчили навчання, а дехто отримав матеріальну допомогу і відкрив власну підприємницьку діяльність. Також Наталія Іванівна наголосила на співпраці із Психологічно-Кризовою службою України. Докладніше на цьому зупинилась волонтер служби психолог Наталя Ніколаєва. Вона розповіла про безкоштовну психологічну допомогу учасникам бойових дій та членам їх сімей. У Літині осередок психологічної служби знаходиться у приміщення кінотеатру ім. Кармалюка.

На засідання центру були запрошені також і представники ПП «Лукавто», що здійснюють пасажирські перевезення за маршрутом Літин-Вінниця. До них із запитаннями звернувся голова громадської організації Віталій Середа, порушивши тему ставлення водіїв маршрутних автобусів до учасників АТО та  скарг на їх поведінку, а інколи – небажання здійснювати перевезення «атовців». Представник перевізника зазначив, що хлопці іноді теж поводяться некоректно, відмовляються назвати ім’я та пред’явити посвідчення учасника бойових дій. Віталій Вікторович попросив на майбутнє фіксувати такі дії, щоб намагатися вирішувати подібні інциденти спільними зусиллями.

На завершення засідання голова райдержадміністрації закликав усіх присутніх до співпраці та взаємодопомоги у вирішенні питань та наданні інформації.

 

Психологічна реабілітація учасників АТО

Перелік санаторіїв, які надають послуги з психологічної реабілітації

Менський санаторій  «Остреч» - 15600, Чернігівська обл.., Менський р-н, м. Мена, урочище Остреч тел.. (04644) 2-14-12. Веб.сайт. санаторію: htth:www.ostrech.org. Менський санаторій   «Остреч» використовує для ефективного лікування мінеральну воду з власної свердловини, глибиною 850 м. та місцеві торфово-пелоїдні грязі власного видобутку. Мінеральна вода застосовується для лікування хронічних гастритів, захворювання нирок, печінки.

  1. ТОВ «Санаторій феофанія» - 03143, м. Київ, Голосіївський район, вул.. Академіка Лебедєва 27 тел. (044)469-56-71,526-71-12. E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. .
  2. ДП «Клінічний санаторій «Курорт Березівські мінеральні води»ЗАТ Укрпрофздоровниця» - 62363, Харківська обл.., Дергачівський район, с. Березівське, т. (057)712-20-27. Вебсайт санаторію www.berminvody.com.ua.
  3. ДП «Південь – Курорт-Сервіс» санаторій «Орізонт» - 67780. Одеська область, Білгород-Дністровський р-н. смт. Сергіївка вул.. Гагаріна 1а. тел.. (04849)4-87-10,4-88-41.

До заяви для отримання послуг із психологічної реабілітації додається:

-         Копія посвідчення учасника бойових дій або інваліда війни;

-         Копія документа, що підтверджує безпосереднє залучення до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення. (Під час подання копій, особа надає їх оригінали для огляду).

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63