Вся карта України має бути в об’єднаних громадах, – Володимир Гройсман

20.03.2019

Вся карта України в 2020 році має бути заповнена кордонами об’єднаних громад – з новими можливостями і системою управління. І це буде колосальний ривок у розвитку усієї країни. Про це сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Він сказав, що зараз в Україні завершується етап добровільного об’єднання громад – в рамках реформи децентралізації. Перевагами та можливостями реформи користуються вже 70% українців, які живуть в нових умовах.

«Завдання: в 2020 році завершити процес об’єднання, аби всі громади були повноцінними. Аби ми дивилися на карту, і Україна була в об’єднаних громадах, в які ми привели ефективну систему управління, фінансові ресурси. Тоді ситуація буде краще. Це буде колосальний ривок. Я дивлюся на це з професійної точки зору», - сказав Володимир Гройсман.

Держстат запроваджує роботу нового сервісу для електронного звітування – безкоштовне програмне забезпечення "Кабінет респондента"

20.03.2019

Доступ до "Кабінету респондента" було відкрито  01 лютого 2019 року за посиланням: https://statzvit.ukrstat.gov.ua/.

У "Кабінеті респондента" Ви зможете в онлайн-режимі звітувати за формами державної статистичної звітності.

Для реєстрації та роботи в "Кабінеті респондента" необхідно мати електронний підпис із двома сертифікатами: для підписання та шифрування*.

75-річниця визволення Літинщини від нацистських загарбників у Другій світовій війні

20.03.2019

Сьогодні, 20 березня у смт. Літин відбувся урочистий мітинг, приурочений 75-й річниці визволення Літина та  району від нацистських загарбників.

З 17 липня 1941 року розпочалась чорна сторінка історії Літинщини, яка тривала 977 днів і ночей. 2 348 громадян нашого району було вивезено на примусові роботи до Німеччини; 7 312 жителів та військовополонених розстріляно. Визволяючи Літинський район, смертю героїв загинуло 611 солдатів, їхніми могилами всіяна наша земля. Вони були представниками різних національностей, але навічно стали синами України.

Що потрібно знати споживачу при придбанні насіння овочевих, баштанних культур, кормових коренеплодів та садивного матеріалу багаторічних рослин

19.03.2019

Щороку навесні, з початком дачного сезону, пожвавлюється реалізація насіння овочевих культур та садивного матеріалу (саджанців) багаторічних рослин на ринках роздрібними продавцями та спеціалізованими магазинами. Кожен з нас родом із села і потяг до землі певно є в кожного українця, тому і хочемо щось посадити навесні, щоб потім спожити вирощені власними руками плоди.

Все починається з насіння і від його якості на 30 і більше відсотків залежить майбутній урожай. Як же зорієнтуватись у великій різноманітності яскравих пакетиків, уникнути ризику придбання некондиційного (непридатного для посіву) насіння та правильно купувати насіння і саджанці?

100-річчя Літинської трагедії 19 березня 1919 року

19.03.2019

19 березня в смт. Літин відбулося вшанування захисників Української Народної Республіки, які загинули в нашому селищі 19 березня 1919 року в нерівному бою з московсько-більшовицькими окупантами. Громадськість Літина, керівники району, студенти факультету історії, етнології та права ВДПУ ім. М. Коцюбинського, представники ГО «Літинська козацька сотня імені Якова Гальчевського» пройшли ходою пам’яті до могил загиблих у кривавій сутичці з більшовиками 19 березня 1919 року. За різними історичними даними того дня у Літині було вбито від 200 до 750 беззбройних новобранців Армії УНР. Як нагадування про ті далекі трагічні події березня 1919 року, на старому кладовищі по вулиці Кармалюка залишилась братська могила з великим хрестом на кургані та могила загиблого учасника тих подій, літинчанина Юрія Скотницького, сотника Армії УНР. Саме до цих місць сьогодні на знак великої шани загиблим воїнам було покладено квіти. 

Про значення подвигу бійців армії УНР присутнім біля могили сотника Армії УНР Юрія Скотницького та у підніжжя братської могили воїнів УНР 1919 року розповідали голова ГО «Літинська козацька сотня ім.Якова Гальчевського» Іоанн Приймак та краєзнавець Валерій Кривий.

 

Глава держави: Зростання економіки має бути відчутним для пенсіонера, вчителя, лікаря, студента і забезпечити ефективні кроки у боротьбі з бідністю

18.03.2019

Президент Петро Порошенко в ефірі телеканалу «Україна» назвав успішні кроки у реалізації реформ та відродженні економіки країни. Петро Порошенко наголосив, що економічне зростання має обов’язково бути відчутним для кожного українця. 

«Україна не просто відродила, Україна створила нову армію. Саме армія, а не підписані папірці є гарантом суверенітету, територіальної цілісності і незалежності нашої держави», - підкреслив Петро Порошенко.

100-річчя Літинської трагедії

18.03.2019

Літинська райдержадміністрація запрошує літинчан та мешканців району долучитися 19 березня 2019 року до заходів із відзначення 100-річчя Літинської трагедії:

-        11.00 год. – памятна хода до могил загиблих воїнів УНР та сотникаАрмії УНР Юрія Скотницького (збір о 10.30 год. на площі перед райдержадміністрацією). На старому кладовищі біля могили воїнів УНР відбудеться мітинг-вшанування та заупокійне богослужіння;

 -        12.00 год. –день памяті захисників УНР у районному будинку культури.

Оголошення про прийом на навчання до Національної академії державного управління при Президентові України

18.03.2019

 Районна державна адміністрація інформує державних службовців, що Національна академія державного управління при Президентові України (далі – Національна академія) та її регіональні інститути державного управління у містах Дніпропетровську, Одесі та Харкові з 01 квітня 2019 року розпочинають прийом слухачів за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування» галузь знань 28 «Публічне управління та адміністрування» за державним замовленням та за договором на денну та заочну форми навчання.

Безробітним Вінниччини у пошуках роботи тепер допомагають кар’єрні радники

18.03.2019

З 1 січня 2019 року у службі зайнятості почав діяти новий Порядок реєстрації і перереєстрації безробітних громадян. У всіх філіях Вінницького обласного та міському центрах зайнятості тепер працюють кар’єрні радники.

Кар’єрні радники – це співробітники центру зайнятості, які надають послуги громадянам, які шукають роботу, у тому числі тим, які мають роботу, але бажають її змінити, зареєстрованим безробітним та здійснюють супровід таких осіб з метою їх подальшого працевлаштування.

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63