Щоб штрафували водія, а не власника: тепер можна призначити користувача авто

22.05.2020

Надали авто у користування, але ж отримуєте штрафи?! В Україні в електронному кабінеті водія запрацювала онлайн-послуга «Керування належним користувачем», завдяки якій можна зареєструвати особу, яка на законних підставах користується автомобілем, але не є її власником.

В електронному кабінеті водія з’явилася нова безкоштовна послуга «Керування належним користувачем».

Онлайн-сервіс доступний на сайті e-driver.hsc.gov.ua та на Урядовому порталі kmu.gov.ua у розділі «Електронні послуги».

Належний користувач – це особа, яка на законних підставах користується транспортним засобом, що їй не належить.

Можливість зазначати належного користувача транспортного засобу (ТЗ) стане в нагоді автомобілістам у зв’язку з появою нових правил та налагодженням системи фото- і відеофіксації та паркування. Адже нести відповідальність за свою поведінку на дорозі має безпосередньо водій авто, а не його власник(отримувати сповіщення про нові штрафи, сплачувати їх, тощо).

Як призначити належного користувача онлайн.

Зокрема, замовником послуги може бути фізична або юридична особа, яка хоче стати належним користувачем.

Для цього необхідно:

  1. Авторизуватися в е-кабінеті водія за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП, раніше - ЕЦП), BankID або MobileID.
  2. Обрати з переліку послугу «Керування належним користувачем».
  3. Ввести VIN-код авто, для якого особа хоче стати належним користувачем: система видасть деперсоніфіковану інформацію про автомобіль, не про його власника.
  4. Обрати підставу для належного користування, серед яких - домовленість із власником; довіреність на право користування ТЗ; договір оренди, найму чи позики; договір фінансового або оперативного лізингу.
  5. Після цього громадянин вводить e-mail і телефон власника  авто.
  6. Далі потрібно перевірити свої дані та за необхідності прикріпити скан-копії довіреності чи договору, що є підставою для належного користування.
  7. Підписати створену заявку за допомогою КЕПу, після чого власник отримує листа з посиланням на онлайн-заяву.

Для успішного завершення процедури власник авто має перейти за посиланням і дати згоду на це призначення. Якщо підставою для призначення є лише домовленість, власник автомобіля має підписати заяву за допомогою КЕПу. Після чого особа, яка замовила послугу належного користувача, може побачити статус підтвердження заявки в е-кабінеті водія.

Електронна послуга «Керування належним користувачем» доступна для фізичних та юридичних осіб і є безкоштовною.

На один транспортний засіб може бути призначено не більше одного належного користувача.

У свою чергу видалення призначеного належного користувача можливе власником ТЗ – за поданою заявою або автоматично, у разі закінчення терміну, на який був призначений належний користувач.

Стати належним користувачем може лише особа, яка є власником національного посвідчення водія або посвідчення водія іноземної держави, що відповідає вимогам Конвенції про дорожній рух 1968 року.

Водночас у випадках, якщо підставою для належного користування є оформлення на особу тимчасового реєстраційного талона або призначення працівника належним користувачем безпосередньо керівником юридичної особи, послуга надається лише в територіальних сервісних центрах МВС і за умови присутності власника ТЗ та особи, яка планує стати належним користувачем.

Якщо Ви або Ваші знайомі зіткнулися з правовими проблемами, просимо звертатися за безоплатною правовою допомогою до «Літинського бюро правової допомоги» Козятинського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги , що знаходиться за адресою: смт. Літин, вул.Героїв Чорнобиля, 17, тел. (04347) 2-04-54

тел.  097-183-0057, 068-074-5430

Також, щоб отримати юридичну консультацію або роз’яснення з правових питань: 

- зателефонуйте на безкоштовний номер системи БПД 0 800-213-103

 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63