В краєзнавчому музеї ім. У. Кармалюка відбувся літературно – мистецький вечір присвячений Василю Симоненку

24.01.2020

В краєзнавчому музеї ім. У. Кармалюка відбувся літературно – мистецький вечір присвячений поету, журналісту, шістдесятнику, вірному сину свого народу Василю Симоненку, якому 8 січня 2020 року виповнилося  б 85 років.

Епіграфом до вечора були слова Василя Симоненка: «Можна жить, а можна існувати, Можна думать – можна повторять, Та не можуть душу зігрівати, Ті, що не палають, не горять».

Біографія поета вмістилася у 28 коротких літ. Життя Василя Симоненка, як блискавка, яскраво спалахнуло і швидко згасло, але вічно житиме його поетичне слово, яскраво освітлюючи наші душі.

Василь Симоненко – поет, який усе життя йшов до Храму справжньої літератури, до себе, до України, до істини. Майже кожен його вірш – про Україну, про рідну матір, про безрадісне життя простого народу. Він неначе відчував у своїх жилах кров усіх попередніх поколінь, яким не дали права сказати правду. Тому слово його сконцентрувало в собі таку потужну енергію любові і ненависті.

Серед славної групи молодих українських поетів-«шістдесятників» поет   відзначався надзвичайною громадською мужністю, безкомпромісністю й патріотизмом. Він тільки починав свою літературну творчість і не встиг повністю виявити свої великі поетичні здібності. Але й те, що він залишив нам, увійшло в золотий фонд нашої літератури, а ім'я Василя Симоненка стало символом нездоланного борця за волю України.

 

 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63