Урочистості з нагоди 101-ї річниці Соборності України

22.01.2020

Сьогодні, 22 січня, український народ відзначає велике державне свято — День Соборності України. Саме 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві на багатолюдному зібранні було урочисто проголошено про злуку Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. В цей день Схід і Захід України подали один одному руку, щоб заявити про здійснення віковічної мрії нашого народу – жити у власній соборній державі. Ті доленосні події заклали фундамент становлення нашої держави в її сучасному вимірі, стали чітким орієнтиром для неподільної та суверенної України сьогодення.

З нагоди Дня Соборності  у Літинському районному будинку культури відбулися урочистості та святковий концерт. У заході взяли участь голова Літинської районної державної адміністрації Михайло Бевз, голова районної ради Віталій Мельник, голова Літинської ОТГ Анатолій Бичок, представники трудових колективів установ та організацій району, громадськість. 

Нині соборність усіх наших земель перетворилася на справжню національну ідею.  Поняття «соборність» та «неділимість» набули нового значення, загострилось їх сприйняття й розуміння. Десятки тисяч воїнів, волонтерів, громадян піднялися на захист єдності й територіальної цілісності України. Хвилиною мовчання присутні в залі вшанували пам’ять земляків, які віддали своє життя за єдність та свободу нашої країни.

Чудовим подарунком для присутніх в залі став святковий концерт  художньої самодіяльності, підготовлений талановитими аматорами сцени.

Після завершення урочистих зборів у РБК відбулося покладання квітів за участю керівництва району та ОТГ до Меморіалу Слави, Стели Героїв Небесної Сотні, меморіальної дошки загиблого учасника Революції Гідності та учасника антитерористичної операції Пантелеймона Рожанського, братських могил військовополонених 1943-1944 років та могил жертв фашизму 1941-1942 років, могили захисників Української Народної Республіки та сотника Армії УНР Юрія Скотницького, меморіальної дошки полковника УПА Омеляна Грабця.

Сьогодні голова Літинської райдержадміністрації Михайло Бевз також взяв участь в урочистостях з нагоди свята у м. Вінниця.

До Дня Соборності України 21 та 22 січня в Літинському районі відбулися заходи під знаком єднання українського народу «Єдина і неподільна Україна». В закладах освіти проведені виховні години, інформаційні хвилини «Соборність України», бесіди, тематичні уроки, загальношкільні виховні заходи. На площі перед райдержадміністрацією 22 січня за участю учасників зразкового аматорського ансамблю спортивно-бального танцю "Шанс" Літинського РБК, учнівської молоді організовано флешмоб «Україна єдина».

Працівниками районного краєзнавчого музею ім. У.Кармалюка підготовлено змістовну виставку-екскурс «Соборна Україна: від ідеї - до життя».

 

 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63