Урочистий мітинг з нагоди вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

13.12.2019

Щороку в Україні 14 грудня відзначається День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Ця дата  встановлена згідно з Указом Президента України від 10 листопада 2006 року на згадку про завершення  будівництва саркофагу над четвертим зруйнованим енергоблоком ЧАЕС.

Саме 14 грудня 1986 року на Чорнобильській АЕС було завершено спорудження захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком. Це, по суті, була перша серйозна та важлива перемога над зловісним атомом, який вирвався з-під контролю людини після квітневого вибуху. Ліквідували Чорнобильську катастрофу найрізноманітніші за професією люди: пожежні, військовослужбовці, будівельники, енергетики-атомники, прості робітники і колгоспники. Вони гасили пожежі, дезактивували приміщення та забруднені території навколо станції, проектували і будували «укриття», готували і здійснювали післяаварійний пуск блоків ЧАЕС.  Наш святий обов’язок сьогодні – пам’ятати про кожного, чию долю обпік чорнобильський вогонь, хто віддав життя, захищаючи планету.

 З нагоди вшанування  ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС 13 грудня в смт. Літин відбувся урочистий мітинг та покладання квітів  до підніжжя пам’ятного знаку «Чорнобиль 1986» за участю керівництва району, ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, що проживають на території Літинщини, представники трудових колективів підприємств, установ та організацій, громадськість району. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять тих, хто віддав за нас своє життя у ядерному котлі, хто закрив собою світ від атомного лиха, що вирвалося зі зруйнованого четвертого блоку ЧАЕС.

 Перший заступник голови райдержадміністрації Лариса Кримковська та голова районної ради Віталій Мельник  нагородили ліквідаторів Чорнобильської катастрофи, що мешкають на території району, Почесними грамотами облдержадміністрації, райдержадміністрації та районної ради. Пісенними виступами вітали ліквідаторів солісти районного будинку культури Олексій Гончарук та Анатолій Бірюков.

 Ми глибоко вдячні всім учасникам ліквідації наслідків найбільшої техногенної катастрофи XX століття, які виявили героїзм, самовідданість та мужність у тих екстремальних обставинах та зробив вагомий внесок у справу подолання наслідків Чорнобильської трагедії.

 

 

 

 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63