Святкування Дня Державного Прапора та 28-ї річниці Незалежності України у смт. Літин

23.08.2019

Щороку наша країна з особливою гордістю святкує День Державного Прапора та День незалежності України. 23 серпня у смт. Літин відбулося урочисте покладання квітів до Стели Героїв Небесної Сотн,  меморіальної дошки загиблого учасника Революції Гідності та учасника антитерористичної операції Пантелеймона Рожанського та меморіальної дошки підполковника армії УНР Миколи Битинського, які розташовані на фасаді Літинської СЗШ І-ІІІ ст. №2, Меморіалу Слави, меморіальної дошки Омеляна Грабця,могили воїнів УНР за участю керівництва району, трудових колективів, організацій, установ, підприємств та громадськості району.  Усі присутні хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, хто у різні часи відстоював державність України та віддав своє життя за свободу нашої Батьківщини.

Демонструючи національну єдність та  духовну свідомість керівники району та гості свята здійснили урочисту ходу у вишиванках центральною вулицею Літина. А на площі перед райдержадміністрацією відбулася церемонія підняття  Державного Прапора України - синьо-жовтого стягу, що став уособленням свободи, сили і єднання нашого народу та молитва за мир в Україні. Святкове  богослужіння провів настоятель храму Святого Миколая Православної Церкви України протоієрей Андрій Грабар. У щирій молитві усі просили Господа принести  в Україну мир, захистити воїнів, які на передовій відстоюють суверенність та свободу держави, звільнити полонених, благословити усіх, хто підтримує захисників та забезпечує мир у рідній країні.

 Також на площі відбувся вже традиційний Районний конкурс вишиванки «Ми - українці», який Літинська райдержадміністрація організовує п’ятий рік поспіль. У  конкурсі учасники змагалися у таких номінаціях: краща організація у вишиванках, краща чоловіча вишиванка,  краща жіноча вишиванка, краща дитяча вишиванка,  краща старовинна вишиванка,  найбільша родина у вишиванках,  найстарший учасник у вишиванці,  наймолодший учасник у вишиванці,  найоригінальніша вишиванка.

 Гості свята мали можливість оглянути мистецькі світлини з виробами майстрів народної творчості, які представили територіальні громади району.

Урочисте святкування 28-ї річниці незалежності України продовжилося у районному будинку культури. З нагоди свята за сумлінну працю, високий професіоналізм, активну громадянську позицію кращих представників району було нагороджено Почесними грамотами облдержадміністрації, райдержадміністрації та районної ради.  

Під час урочистостей були підведені підсумки Районного конкурсу вишиванки «Ми - українці». Переможців та учасників нагороджено цінними подарунками та дипломами.

Чудовим подарунком для присутніх в залі став святковий концерт  за участю місцевих талантів Літинщини.

 

 

 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63