Незабутня мандрівка до Польщі

Яскраве, веселе, безтурботне літо – це найпрекрасніша пора для канікул, дитячого відпочинку та пустощів, веселих мандрівок, цікавих і корисних зустрічей, це - пора нових вражень, яких так бракує дітям впродовж навчального року. Та особливо це стосується дітей із соціально незахищених категорій, для яких буденне життя не завжди має кольорові фарби. Уже впродовж 9 років наші друзі з Республіки Польща щоліта запрошують до себе на відпочинок хлопчиків та дівчаток із непростими долями, але щирими дитячими усмішками та жагою до нових вражень.

Десять казкових та насичених різноманітними подіями днів провели усміхнені дітлахи із різних територіальних громад нашого району в сонячній та яскравій Польщі. Разом зі своїми наставниками – Оксаною Джигун, головним спеціалістом служби у справах дітей райдержадміністрації та Лідією Сергієць, педагогом-організатором СЗШ І-ІІІ ст. с.Багринівці, діти різного віку із багатодітних сімей, діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди завітали до прекрасного й гостинного Вольштинського повіту, де юних літинчан щорічно радо зустрічають його очільники та жителі.
Гостинний прийом, прекрасні умови проживання дітей у спортивній школі, зустрічі й дозвілля із польськими ровесниками, щоденні гриль-пікніки не залишили байдужими жодного учасника поїздки. Кожен день перебування літинської делегації у Вольштинському повіті був сповнений нових пригод, зустрічей, цікавих занять та екскурсій в історичне минуле краю. Діти разом із наставницями відвідали кілька гмін та чимало міст, ознайомилися з їхніми історичними пам’ятками, адміністра-тивними будівлями, спортивними закладами, парками та розважаль-ними центрами, гостювали в місце-вих пожежників, розважалися із польськими однолітками. Але справжнім відкриттям для наших дітей були порядок і чистота, що панують на польських вулицях, доброзичливе ставлення усіх, хто зустрічав дітей, неважливо чи то староста повіту, чи простий перехожий, усі привітно й щиро усміхалися маленьким українцям. А якою несподіванкою і приємним сюрпризом для дітей було те, що щодень, якийсь добрий спонсор, чи то меценат, або й звичайний поляк пригощали літинчан морозивом! Хіба така щирість і простота не здивують?! Дітей це вразило дуже сильно.
Неймовірний викид адреналіну, захоплення та зовсім нові, невідомі до того моменту емоції отримали діти під час розваг в аквапарку, купанні в басейні, плаванні на байдарках та після візиту до яхт-клубу, в якому літинські дітлахи здійснили веселу мандрівку під розлогим парусом красивої яхти.
Та окрім розваг, діти ще відвідали й кілька майстер-класів із різного виду народного мистецтва. Зокрема, із задоволенням побували в музеї лози і школі лозоплетіння, де кожен мав змогу спробувати себе в цьому цікавому занятті, та доторкнутися до найбільшого у світі кошика з лози, який навіть внесено до Книги рекордів Гіннеса. 
Також діти мали унікальну можливість оглянути єдиний у світі діючий паротяг, проїхатися на якому бажають туристи з усього світу. Чимало позитивних емоцій залишили по собі й візити на старезний млин, де діти самотужки крутили його колесо, а також зустріч із командою пожежно-рятувальної частини. Там хлопчики й дівчатка охоче вбиралися в спецодяг пожежників та практику-валися у використанні спецобладнання.
А скільки приємних зустрічей, змістовних бесід і цікавих розповідей про свої гміни почули наші літинчани під час візитів до них! Яскраві й пам’ятні сувеніри, солодощі, футболки з логотипами гмін на згадку про гостини отримали наші діти з рук керівництва гмін. 
Усі, хто б не зустрічав літинську делегацію, щиро переймалися проблемами наших дітей, цікавилися ситуацією в Україні. Зі щирими співчуттями і доброзичливістю люди висловлювали свою підтримку українському народу. Своєю відкритістю, добротою і привітним ставленням до літинчан поляки викликали лише повагу та захоплення в кожного, з ким спілкувалися.
Швидко й насичено пролетіло десять незабутніх днів у гостях у польських друзів. Додому діти повернулися із неоціненним скарбом – незабутніми враженнями, позитивними і яскравими емоціями, новими знаннями, а головне – із надією на зустріч у наступному році. 
Та на цьому пригоди дітей не скінчилися, адже завдяки ентузіаз-му й ініціативі водія автобуса Володимира Джигуна, при поверненні в Україну, наші юні мандрівники мали змогу проїхатися мальовничими і прекрасними вулицями старовинного міста Лева – казкового Львова й хоч трішечки поринути в його атмосферу. Захопленню й вдячності усієї групи не було меж, адже чергова порція нових вражень додали дітям ще більше радості й наснаги. 
Попри непросту ситуацію в країні, нелегке матеріальне становище, депутати Літинської районної ради своїми голосами підтримали рішення про фінансування дитячої подорожі в Польщу, за що їм - окрема подяка. Також діти висловлюють щиру вдячність за належну підтримку, допомогу в організації поїздки Літинській райдержадміністрації, зокрема, заступнику голови райдержадміністрації Галині Кривій, начальнику відділу культури і туризму РДА Оксані Гвоздінській, депутатам районної ради та всім спонсорам і меценатам, що зробили можливою таку прекрасну мандрівку. Але найбільша подяка - старості Вольштинського повіту Річарду Курпу, керівникам гмін за забезпечення всіх необхідних умов для комфортного перебування та змістовного дозвілля дітей із соціально вразливих категорій Літинського району. Дякуємо нашим польським друзям за співпрацю, розуміння та підтримку!

  

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63