Важлива інформація для споживачів природного газу

09.07.2019

5 липня у райдержадміністрації під головуванням заступника голови РДА Валентини Захаревич відбулася нарада за участю голови районної ради Віталія   Мельника, першого заступника  голови РДА Лариси Кримковської та фахівця Літинської дільниці Хмільницького відділення АТ «ВІННИЦЯГАЗ» Анатолія Луценка з приводу з’ясування причин щодо отримання жителями району повідомлень про донараховану заборгованість за послуги з газопостачання за опалювальний період з жовтня 2018 по квітень 2019 року та відключення постачання природного газу в разі її несплати. Дане питання цього дня обговорювалося і депутатами на позачерговій 29 сесії районної ради 7 скликання.

Анатолій Луценко пояснив присутнім, що Літинська дільниця Хмільницького відділення АТ «ВІННИЦЯГАЗ» виконує функції Оператора ГРМ, а постачальником газу побутовим споживачам є ТОВ «ВІННИЦЯГАЗ ЗБУТ», яке при здійсненні обліку природного газу, використаного побутовими споживачами, здійснило донарахування за спожитий газ в опалювальний період відповідно до Методики приведення об'єму природного газу до стандартних умов за показами побутових лічильників у разі відсутності приладів  для вимірювання температури та тиску газу, затвердженої Наказом Міністерства палива та енергетики України від 26.02.2004 року № 116. Протягом останніх років дана Методика при розрахунках за спожитий газ не застосовувалася.

За підсумками наради було вирішено Літинській райдержадміністрації звернутися до ТОВ «ВІННИЦЯГАЗ ЗБУТ», АТ «ВІННИЦЯГАЗ» та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП)  щодо правомірності нарахування заборгованості та надання роз’яснення, згідно чинного законодавства, з метою забезпечення прав побутових споживачів.

Шановні жителі Літинського району! Якщо ви отримали повідомлення про заборгованість за послуги з газопостачання та припинення споживання природного газу, просимо  вас особисто звертатися за наданням роз’яснення з даного питання до ТОВ «ВІННИЦЯГАЗ ЗБУТ», АТ «ВІННИЦЯГАЗ» та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

 

 

 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63