Третя хвиля часткової мобілізації в Україні

          21 липня 2014 року Президент України підписав Указ «Про часткову мобілізацію», який на наступний день був затверджений Верховною Радою України.

         Часткова мобілізація оголошена у зв’язку з поширенням проявів тероризму,  що призводять до загибелі мирного населення та військовослужбовців у східних регіонах, концентрацію угруповань військ на території Російської Федерації поблизу державного кордону України, загрозою нападу та  небезпекою незалежності України.

          Указ має на меті задоволення потреби у доукомплектуванні Збройних Сил, Нацгвардії, СБУ, Державної прикордонної служби, Державної спеціальної  служби транспорту, інших військових формувань військовозобов’язаними та резервістами відповідно до мобілізаційних планів.

Мобілізація триватиме протягом 45 днів на території всіх 24 областей та міста Києва.

         Мобілізація буде проводитися виключно за тими військово-обліковими спеціальностями, у фахівцях яких у сил АТО є потреба.

Мобілізації не підлягають юнаки призивного віку. Військомати будуть викликати тільки тих, хто вже проходив службу у Збройних Силах та/або має військовий квиток. Як правило, це особи старші 20 років.

  Важливо, що кожен мобілізований перед відправкою у зону АТО буде проходити не менш як 15-денне навчання - т. зв. бойове злагодження на полігонах.

         Категорії громадян, які мають право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації, визначені ст.. 23 Закону України « Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Зокрема це: чоловіки, на утриманні яких перебувають п’ять і більше дітей віком до 16 років; жінки, на утриманні яких перебувають  діти віком до 16 років; зайняті постійним доглядом за особами, що його потребують, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд.

Раніше  часткова мобілізація оголошувалась Указами Президента України від 06.05.2014 № 454 і від 17.03.2014 № 303

 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63