Сьогодні Літинщина відзначає 74-річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

09.05.2019

Однією  з  найтрагічніших  подій  двадцятого  століття залишилася  в  пам’яті  Друга  світова  війна  проти нацизму у Європі.  За своїми  масштабами  і жорстокістю, людськими  і матеріальними  втратами, а  також  шкодою, завданою  духовній   культурі  народів, ця  війна  не  має  собі  рівних  в  історії цивілізації.

9 травня літинчани відзначили 74-річницю Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.  Цього дня відбулася традиційна святкова хода до Меморіалу Слави  та урочисті заходи з відзначення Дня пам’яті та примирення і 74-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні за участю керівництва району, ветеранів Другої світової війни,  учнів шкіл, трудових колективів, організацій, установ, підприємств району та громадськості.  Вшановуючи світлу пам’ять загиблих на фронтах Другої світової війни, було покладено гірлянди пам’яті, вінки та квіти до підніжжя Меморіалу Слави, братської могили військовополонених 1943 року, могил жертв фашизму 1941 та 1942 років та інших місць захоронень захисників України, полеглих у Другій світовій війні. 

Честь запалити вічний вогонь була надана голові ГО «Літинська районна організація ветеранів» Володимиру Попівнюку та переможцю в легкоатлетичній естафеті «Факел пам’яті» учню Літинської СЗШ I-III ст. № 2 Артему Харуку.

Дорогою ціною заплатив наш народ у цій найстрашнішій за всю історію війні. Вічна слава всім, хто поліг смертю хоробрих на фронті, у партизанських загонах та підпіллі, у гітлерівських катівнях і таборах смерті, пішов із життя від ран, хвороб і голоду. Їх світлу пам’ять учасники мітингу вшанували хвилиною мовчання.

Зі словами вітань до ветеранів Другої світової війни та жителів району звернувся голова Літинської райдержадміністрації Ярослав Чернега: «Для українського народу Перемога над нацизмом у Європі має величезне значення, адже воєнні дії Другої світової війни двічі вогняним смерчем прокотилися територією нашої держави. Сьогоднішнє свято – це свято пам'яті за загиблими та вдячності живим, памяті-застереження про недопущення подібного у майбутньому. Ми маємо про це знати та памятати. Адже події тих років- це память, яка живе у наших серцях. Для того, щоб будувати своє майбутнє, ми повинні знати та шанувати своє минуле, сприймати його таким, яким воно є: без фальші та перебільшень». Ветеранам Другої світової війни Ярослав Анатолійович побажав міцного здоров’я та довголіття, щоб кожен новий день приносив  радість і щастя, а всім присутнім - миру та благополуччя  на рідній землі.

Болем та горем, смертю та скаліченими долями відізвалася в наших душах Друга світова війна. Пішли на війну молоді, сильні й здорові юнаки і не повернулися живими. І в наш час гинуть молоді люди, які є цвітом нації, захищаючи свою Батьківщину. Сьогодні ціною багатьох українців борониться наша земля від ворога на Сході України. Тож присутні схилили голови перед світлою пам’яттю наших земляків: Кіріса Василя Васильовича, Рожанського Пантелеймона Петровича, Склярова Дмитра Сергійовича, Саїнчука Василя Васильовича, Наумова Ігоря Васильовича, Чеботаря Руслана Петровича, Бондаря Ярослава Володимировича, які віддали своє життя за свободу та територіальну цілісність нашої України та хвилиною мовчання вшанували пам’ять про всіх полеглих героїв.

Почесні грамоти та грошові винагороди ветеранам, які за станом здоров’я не змогли бути присутніми на урочистостях, будуть передані їм керівниками району.

Для усіх учасників мітингу прозвучали пісні у виконанні солістів Анатолія Бірюкова, Тетяни Лівчук та Юлії Кириленко.

Після урочистого мітингу на площі перед райдержадміністрацією відбувся  фестиваль військово-патріотичної пісні «Пісня, обпалена війною», за участю талановитої молоді Літинщини.

Всіх присутніх гостей свята частували смачною солдатською кашею та юшкою, домашньою випічкою та чаєм.

Цінуймо  мир, завойований  у  кровопролитних  боях, бережімо  спокій  на  нашій  рідній  землі, завжди  пам’ятаймо , якою  ціною заплатив  наш  народ  за  мирне  небо та радісний  дитячий  сміх. Нехай ніколи більше на нашу землю  не  приходить  страшна війна, не гинуть діти, не плачуть матері. Хай завжди  над нами світить сонце, хай буде мир на нашій землі!

 

 

 

 

 

 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63