В с. Кулига відбулися загальні збори громадян

21.03.2019

Сьогодні, 21 березня, в с. Кулига відбулися загальні збори громадян, в яких  взяли участь голова Літинської райдержадміністрації Ярослав Чернега, начальник УПСЗН райдержадміністрації Світлана Матюк, громадськість села.

На зборах було заслухано звітну доповідь сільського голови Олени Казимирівни, яка детально ознайомила присутніх про роботу сільської ради, її виконавчого комітету за 2018 рік, основні напрямки діяльності, здобутки та перспективи на майбутнє. Олена Казимирівна акцентувала увагу присутніх на питаннях виконання місцевого бюджету, програми соціально-економічного розвитку, благоустрою території, тощо.

Під час зустрічі голова райдержадміністрації Ярослав Чернега інформував присутніх, що до 2020 року завершиться процес добровільного обєднання територіальних громад. Внаслідок реформи децентралізації влади разом із повноваженнями на місця держава передає й фінансовий ресурс, а це означає, що саме громади зможуть  вирішувати  на що першочергово спрямувати наявні кошти, які проекти реалізувати в першу чергу.Згідно перспективного плану у Літинському районі буде створена одна об’єднана територіальна громада з центром у смт. Літин, до якої і увійде Кулизька територіальна громада.

Крім того керівник району поінформував присутніх про  економічний та соціальний розвиток району за минулий рік,  відмітив всі позитивні аспекти та звернув увагу на перспективні плани, які неодмінно  будуть втілювати в життя  органи місцевої виконавчої влади у співпраці з органами місцевого самоврядування. В програму соціально-економічного розвитку Літинського району на 2019 рік включено капітальний ремонт сільського клубу в с. Кулига, а також в поточному році планується встановлення  ігрового дитячого майданчика.

Про свою діяльність на території сільської ради, умови надання орендної плати та матеріальної допомоги пайовикам доніс до присутніх керівник фермерського господарства «Фавор ВГВ» Григорій Волинець.

Начальник УПСЗН райдержадміністрації Світлана Матюк  розповіла про новий механізм монетизації субсидій громадянам: вже зараз субсидіанти отримують "живі" гроші для оплати житлово-комунальних послуг. Пенсіонери - разом із пенсією, а інші громадяни на рахунки в Ощадбанку. Важливо, що у відділені Ощадбанку присутні представники управління праці та соціального захисту населення РДА, які також дають роз'яснення щодо отримання цих коштів.   

Світлана Дмитрівна також повідомила, що з квітня  місяця поточного року багатодітні родини отримуватимуть щомісяця 1626 грн, з липня – 1699 грн, з грудня – 1779 грн від держави на третю, четверту і кожну наступну дитину до досягнення нею 6-ти років.

 

 

 

Літинська районна державна адміністрація
Весь контент доступний за ліцензією 
Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше.

вул. Соборна, 7, смтЛітин, 22300, 
тел./факс: (04347) 2-12-05, тел. 2-14-63